S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

JPMorgan vidí nákupní příležitosti v Alibabě a dalších čínských akciích s odvoláním na tyto důvody

Pravděpodobně žádná investiční příležitost nezaujala investory v posledních letech více než Čína. Hluboký výprodej v roce 2021 vytvořil výjimečnou příležitost investovat do levných čínských akcií. Stratég JP Morgan Chase & Co Mark Kolanovič navíc prohlásil, že bychom mohl být konečně na pokraji obratu trendu.

Našla Alibaba a další čínské akcie konečně své dno? 

Kolanovic očekává, že čínské akcie dosáhly bodu obratu a to v době pokračujících opatřeních na podporu růstu a možném uvolnění regulačního zásahu.

  • Nedávno se objevily zprávy týkající se  Číny, která chce do konce tohoto týdne ukončit své roční regulační vyšetřování společnosti DiDi Global $DIDI a dvou dalších společností.
  • Navzdory tomu, že ekonomové omezují růstové cíle, jakékoli postupné zlepšení plynoucí z uvolnění omezení, regulací a dalších stimulů by mělo být pro čínské akcie v nadcházejících čtvrtletích dobré
  • Kolanovic nedávno vyvracel obavy z hrozící recese a předpovídal, že na amerických akciích dojde během druhé poloviny roku k oživení. 

JP Morgan nedávno upgradovala několik čínských internetových společností, včetně  Alibaba Group Holding Ltd $BABA+0.0% poté, co je označila je před několika měsíci označila za „neinvestovatelné“. To je poměrně razantní otočení během jen velmi krátké doby, které může naznačovat, že sama JPMorgan do čínských akcií nyní ve větším míře sama investuje.

Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční doporučení je jen ve vašich rukách. O prohlášení stratéga JP Morgan informoval Bloomberg. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

že by se začalo blýskat na lepší časy? u $BIDU+0.0% jsem už normálně v plusu 😂

kéž bych tohle mohl napsat o $BABA+0.0% :D

dneska  plus 11 %, však to je krásné :))

Už bylo na čase :dd

to, co předvedlo $DIDI na začátku týdne byla šílenost, ale může to něco symbolizovat

případné zmírnění regulací :)