Bitcoin nie może być zastąpiony - nigdy i niczym

Wiele kryptowalut stara się wyjść z cienia jedynego króla - bitcoina. Ale jest tylko jeden król. Bitcoin wyznacza przecież kierunek i tempo rozwoju całego świata kryptowalut. Wszelkie ruchy cenowe lub fundamentalne są zawsze kopiowane przez inne altcoiny. Dlaczego bitcoin nigdy nie może być zastąpiony przez cokolwiek, zostało omówione w raporcie Fidelity Digital Assets. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze.

Według Fidelity Digital Assets, dostawcy usług finansowych koncentrującego się na aktywach cyfrowych, bitcoin $BTCUSD+1.3% różni się zasadniczo od każdego innego cyfrowego składnika aktywów. Żadne inne aktywo cyfrowe prawdopodobnie nie zastąpi bitcoina jako środka wymiany.

W swoim najnowszym raporcie ta spółka zależna amerykańskiego giganta Fidelity Investments stwierdziła, że BTC "jest najbezpieczniejszym i najzdrowszym aktywem cyfrowym w porównaniu z innymi aktywami cyfrowymi, a wszelkie ulepszenia z konieczności będą wiązały się z kompromisami". Na przykład, poprawa szybkości skalowalności
doprowadzi do pogorszenia innej cechy, takiej jak poziom decentralizacji lub bezpieczeństwa
.

https://www.youtube.com/watch?v=MYzEakD3BqE

Posłuchajcie również Chrisa Tyrera z FDA na temat reprezentacji BTC w portfelu.

Autorzy raportu dodali, że projekty niezwiązane z bitcoinem powinny być oceniane z innej perspektywy niż sam bitcoin. Dzieje się tak dlatego, że reszta cyfrowych aktywów może pokryć inne potrzeby lub rozwiązać inne problemy, na które bitcoin jest krótki.

Fidelity argumentuje, że BTC jest najlepiej rozumiany jako aktywo pieniężne i prawdopodobnie będzie służyć jako "podstawowe aktywo pieniężne, a inne aktywo cyfrowe jest mało prawdopodobne, aby zastąpić bitcoina w tej roli."

Raport porównuje również BTC do drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, Ethereum $ETHUSD-0.2%.

"Podczas gdy Ethereum może być uważane przez niektórych za lepszą lub bardziej zaawansowaną sieć w porównaniu do Bitcoina, dodatkowe możliwości i elastyczność mają swoją cenę. Przede wszystkim z bardziej złożoną siecią, która zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia błędów w oprogramowaniu, a także mniejszą decentralizacją i potencjalnym spadkiem bezpieczeństwa" - czytamy w komunikacie Fidelity Digital Assets.

Ale raport zauważa również, że w przeciwieństwie do sieci BTC, sieć ETH jest szybka i reaguje na zapotrzebowanie użytkowników. Nie jest on jednak tak bezpieczny i wszechstronny.

Firma ocenia, że inwestorzy głównego nurtu zazwyczaj próbują traktować bitcoina jako inwestycję technologiczną, co prowadzi ich do wniosku, że bitcoin, jako technologia, która pojawiła się jako pierwsza, może zostać łatwo zastąpiony przez lepszą kryptowalutę lub mieć niższe zyski. Ale wydaje się, że to nie działa w ten sposób.

Pierwszym przełomem BTC nie była lepsza technologia płatności, ale lepsza forma pieniądza. Jako medium pieniężne, bitcoin jest wyjątkowy. Dlatego raport uważa, że nie tylko inwestorzy powinni brać bitcoina pod uwagę w pierwszej kolejności, ale że bitcoin powinien być traktowany jako pierwszy i całkowicie oddzielony od wszystkich innych aktywów cyfrowych, które pojawiły się po nim. Nie mogę się z tym nie zgodzić. Jest tylko jeden król. I nie wydaje się, by istniały jakiekolwiek plany jego zdymisjonowania.

Jeśli masz trochę więcej czasu... zdecydowanie warto posłuchać tego wywiadu na ten sam temat:

https://www.youtube.com/watch?v=yQUNrDfFQ8M&t=1557s

To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Jest to jedynie mój punkt widzenia oparty na raporcie FDA i podsumowaniu Jarosława Adamowskiego.

Může být bitcoin sesazen z trůnu?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet