Názor analytiků: Je teď ideální čas udělat exkluzivní nákupy a vydělat balík?

Lidé, kteří nakupují poklesy, krouží po krutém lednu kolem trhů jako hladový žralok. Je to logické. Od známých jmen jako je Peter Lynch nebo Warren Buffett to slýcháme stále dokola. Je ale aktuální situace a panika na trhu tou správnou příležitostí? Je teď ten správný čas vzít si rady investičních gigantů k srdci? Možná by vám mohl pomoci následující výběr z aktuálních vyjádření analytiků k lednové situaci na trhu.

 

"Výprodej na akciových trzích je podle našeho názoru přehnaný a my opakujeme naši výzvu k nákupu poklesu (BUY THE DIP!!), zejména u cyklických akcií a akcií s malou tržní kapitalizací," uvedl stratég JPMorgan $JPM+0.0%  Marko Kolanovic v nové analytické zprávě.

To se po náročném začátku roku na trzích pro většinu investorů snáze řekne, než udělá.

Index S&P 500 se v lednu propadl o 5,3 %, což znamenalo nejhorší měsíční výkonnost od března 2020, protože obchodníci se obávali tempa zvyšování sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Co se týče indexu Nasdaq Composite $^IXIC+0.3% , ten v lednu propadl o 9 %.

 

Podle Liz Ann Sondersové, hlavní investiční strategičky společnosti Charles Schwab, se přibližně 46 % členů indexu Nasdaq propadlo nejméně o 50 % oproti svým 52týdenním maximům. Zhruba 76 % členů indexu Nasdaq je oproti svým 52týdenním maximům níže nejméně o 20 %.

Akcie společnosti AMD $AMD-0.2%  se v lednu propadly o 21 %, zatímco akcie společnosti Netflix $NFLX+0.3%  se propadly o 31 %. Fond Ark Innovation ETF Cathie Woodové - který zahrnuje jako hlavní podíly akcie Tesla $TSLA+1.3%  a Zoom $ZM+0.8%  se propadl o 21 %.

Nevěříte strategii Cathie Wood? Díky této možnosti můžete vydělat na jejím případném neúspěchu

"V lednu jsme zažili vážný otřes, který nás vrátil do reality," řekla vedoucí investiční strategie SoFi Liz Youngová v pořadu Yahoo Finance Live.

Kolanavic z JPMorgan tvrdí, že trhy nyní ve své ceně zohledňují příliš velký strach.

"Akcie jsou v teritoriu medvědího trhu a vymazaly své postpandemické přemrštěné ceny, ocenění malých společností je na 20letých minimech a nálada investorů je také medvědí. Mnoho tržních ukazatelů, jako je nedávná výkonnost akcií s vysokou vs. nízkou betou a ocenění akcií s nízkou kapitalizací, již plně počítá s recesí - což se podle nás nenaplní," dodal stratég.

https://www.youtube.com/watch?v=rR9kl6KkT_o

Údaje společnosti LPL Financial naznačují, že by se trhy mohly v únoru trochu odrazit ode dna.

Společnost LPL zjistila (zpětně od roku 2003), že když byl index S&P 500 v lednu nižší, zbylých 11 měsíců roku je v 62 % případů v plusu oproti 86 %, pokud je leden vyšší. Průměrný výnos za těchto 11 měsíců činil 13,1 %.

"Fráze "buy-the-dip" má dvě části: Buy the dips a sell the rips. Na druhou část jsme tak trochu zapomněli. Myslím, že v tomto prostředí dostanete příležitost udělat obojí," řekl hlavní stratég Interactive Brokers Steve Sosnick.

Nejedná se o investiční doporučení. Jde pouze o amatérský pohled na základě rozhovorů analytiků a souhrnu Briana Sozziho

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Počkám si na březen až začne FED úřadovat naplno, to bude teprve buy the dip.

Jo no 😅

Jednoznčně! Buy the dip :)