S&P 500 ^GSPC
5,109.4
-0.42%
Tesla TSLA
$183.15
-2.65%
Apple AAPL
$170.60
-2.57%
Microsoft MSFT
$406.85
-1.95%
Alphabet GOOG
$132.80
-1.04%
Amazon AMZN
$175.85
-0.97%
Meta META
$494.40
-0.76%
Nvidia NVDA
$854.94
+0.31%

5 předních portfolio manažerů radí, jak investovat v době vysoké inflace

Je to přesně týden nazpět, kdy se miliardář Elon Musk podělil o své rady týkající se inflace na svém Twitterovém profilu. Podle něj je nejlepší způsob ochrany před inflací právě vlastnění fyzických věcí, jako jsou například domy. V tomto článku se dozvíte dalších 5 nápadů, co dělat, když je inflace vysoká. 

Inflace v ČR by tento rok mohla podle guvernéra ČNB vystoupat až ke 13-14 %

Tato oblíbená akcie Warrena Buffetta v posledních 5 letech překonala index 
S&P 500 více něž 1,5X a stále nekončí 

Trhy jsou znepokojeny inflací vzhledem k jejím rizikům pro hospodářský růst a snahou centrálních bank zkrotit ji zvyšováním úrokových sazeb. Investoři přirozeně loví aktiva, která si nejlépe udrží hodnotu.

Internetový deník Business Insider se obrátil na pět portfolio manažérů, aby se jich zeptal, jaké typy investic v této době preferují:

Drahé kovy

Zlatu a stříbru se obecně daří a podle Davida Morrisona, staršího analytika trhu ve společnosti Trade Nation, existují známky toho, že by oba kovy mohly v příštích letech získat značně navrch.

Jednou z možností, jak investovat do zlata je nákup a držení fyzických aktiv. Dalším způsobem je nákup akcií těžařů - těžařů zlata, stříbra nebo dokonce diverzifikovaných těžařů.

Nemovitosti

Podle Randyho Godsella z Wealth Enhancement Group by mohl být atraktivní jeden subsektor nemovitostí - průmyslové sklady.

Ty těží z rozšíření elektronického obchodování, poznamenal hlavní investiční stratég. V nejbližším období by měly i nadále poskytovat stabilní příjem, a to i při vyšší inflaci.

"Domníváme se, že soukromé nemovitostní fondy nabízejí atraktivní způsob, jak získat přístup k tomuto trvanlivému sektoru," uvedl Godsell pro Insider.

Rychle rostoucí společnosti

KC Mathewse, investičního ředitele banky UMB, mají růstové akcie přednost před hodnotovými.

Růstové akcie, jako jsou například technologické společnosti, slibují rychlou expanzi. Z historického hlediska růstové akcie v době inflace v posledních dvou desetiletích překonávaly ty hodnotové až o 50 %.

Dluhopisy

Jazmin Gabriela Carpenterová ze společnosti Wedbush Securities se domnívá, že další dobrou sázkou jsou cenné papíry chráněné proti inflaci ministerstva financí.

Hodnota těchto dluhopisů roste spolu s inflací a klesá s deflací. Stejně jako běžné státní dluhopisy jsou kryté vládou, která je vydává.

Alternativní investice

"Reálná aktiva" - jako jsou projekty digitální infrastruktury a obnovitelné energie - nabízejí dobrou ochranu před inflací, uvedl pro Insider Richard Parfect z Momentum Global Investment Management.

Podle něj mohou investoři najít příležitosti v reálných aktivech prostřednictvím fondů, které přišly na trh v posledním roce. Ty investují do věcí, jako jsou podmořské internetové kabely, které jsou životně důležité pro pokrytí internetem a bezdrátovou sítí 5G, a tedy pro digitální ekonomiku.

Slovo na závěr

5 analytiků z WallStreet se v rozhovoru podělilo o cenné rady, kam uložit peníze v době vysoké inflace. Vzhledem k tomu, že investuji primárně do akcií, mě nejvíce zaujal komentář KC Mathewse, který preferuje akcie rostoucí nad těmi hodnotovými a zdůvodňuje to jejich výrazně lepší výkoností v poledních dvou desetiletích.

Poněkud nudnějšími mohou být investice do drahých kovů nebo nemovitostí, ale i tak stojí za zvážení. 

Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Rozhovor s dotazovnami přinesl portfolio manažery přinesl deník Business Insider. 

Jaký typ investic preferujete vy?

Vote to see the results! 13 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 208 a je členem této skupiny od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Sazím na drahé kovy, mám doma zlato fyzicky

to já kdybych kupoval zlato, tak nepřímo skrz akcie nějakého těžaře radši

člověk se vyhne problému, kam to fyzické zlato uschovat :))

Kdo v minulém roce nakoupil protiinflační dluhopisy ministerstva financí, má teď hotové žně

To teda :DDD