close
Log in to watch events, create content and educate yourself.
Log in

Watch Stocks
Apple Inc.
$157.65
-0.40%
Tesla, Inc.
$189.19
-1.37%
NVIDIA Corporation
$264.10
-0.46%
Microsoft Corporation
$275.23
-0.42%
NIO
NIO Inc.
$9.20
+3.08%


Elon Musk se extrémně bojí společnosti BYD. Srazí tahle společnost Teslu na kolena?

Tesla je jednoznačnou jedničkou na trhu s EV a vybudovala si obrovskou pozici i mezi automobilkami obecně. Skoro by se dalo říct, že se nemá čeho bát. Její ředitel má ale jiný názor!

Vzhledem k tomu, že Tesla má za sebou nejhorší rok na trzích, Musk musel během hovoru s investory ohledně Q4, zodpovědět několik těžkých otázek. Akcie společnosti se po raketovém vzestupu v letech 2020 a 2021 za poslední rok propadly o 50 % a dlouho se pohybovaly na několikaletém minimu.

Musk tomu navíc svým chováním a kroky ohledně Twitteru moc nepomohl. Akcionáři z něj byli poněkud nervózní.

Investoři Tesly si tedy pravděpodobně oddechli, když společnost ve středu oznámila rekordní tržby. Musk během hovoru uvedl, že společnost v prvních několika lednových týdnech zaznamenala nejsilnější objednávky v dosavadním roce a vyšší než kdy v historii, což naznačuje, že řada snížení cen po celém světě pomohla zvýšit poptávku.

https://www.youtube.com/watch?v=s_6upDmylRA

Co je ale překvapivé, tak to, že Musk připustil, že čínské společnosti mají největší šanci zpochybnit dominantní postavení Tesly.

"Máme velký respekt k automobilkám v Číně. Podle našich zkušeností jsou nejkonkurenceschopnější na světě," řekl Musk. "Pracují nejtvrději a nejchytřeji a my máme k čínským společnostem, se kterými soupeříme, velký respekt."

"Kdybych měl hádat, kdo bude druhý za Teslou $TSLA , tak to bude čínská automobilka."

Tentokrát neoznačil konkrétní jméno, ale v historii již zmínil Nio $NIO , Lucid a hlavně BYD. Elektromobily jsou v Číně velkým byznysem, v loňském roce tvořily dvě třetiny poptávky po elektromobilech.

Poptávka po elektromobilech v Číně je obrovská; v loňském roce se v Číně prodalo rekordních 6 milionů elektromobilů, což představuje více než čtvrtinu prodejů nových vozidel, a čínské společnosti vyrábějící elektromobily rostou, aby uspokojily poptávku. A rostou víc, než by se Muskovi mohlo líbit.

Čínský BYD v loňském roce v prodeji elektromobilů v Číně totiž dokonce předběhl společnost Tesla. Musk v minulosti chválil čínské výrobce automobilů, které označil za nejkonkurenceschopnější na světě už i v roce 2021, a zároveň dodal, že čínští výrobci elektromobilů se mohou pochlubit pokročilými softwarovými návrhy, které by mohly utvářet budoucnost automobilového průmyslu. To je od tohoto šíleného inovátora veliká pocta. Zároveň by ale měl mít trochu strach.

Představují obrovskou hrozbu pro slábnoucí sílu společnosti Tesla, protože poptávka po jejích vozidlech v Číně, která v současnosti tvoří 40 % prodejů společnosti, klesá. BYD, hlavní konkurent Tesly v Číně, a další čínští výrobci zaznamenali ke konci loňského roku obrovský nárůst prodejů, zatímco čísla Tesly se v prosinci propadla o více než 40 %.

Společnost Tesla v posledních několika měsících dvakrát snížila ceny automobilů v Číně poté, co čínská vláda zrušila dotace na elektromobily, aby podpořila prodej v podmínkách zpomalující se poptávky. Společnost od té doby snížila ceny i v USA a na dalších trzích. Musk během hovoru k výsledkům naznačil, že snížení cen zřejmě zafungovalo, vzhledem k rekordním ziskům Tesly v minulém čtvrtletí, a dodal, že výhled poptávky v příštím roce je optimistický, a to navzdory pravděpodobnému poklesu automobilového trhu jako celku.

https://www.youtube.com/watch?v=fqB851Zp4K4

Co myslíte? Kdo bude "ten druhý"? BYD? NIO? Nebo bude někdo z nich "ten první"?

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Discussion


Firmu Tesla zničí kvalitnější a levnější konkurence a také nesmyslné budování giga-továren v zemích, kde si lidé koupí raději domácí elektroauta a nepotřebují žádnou Teslu. Já jsem se moc divil před pár lety, když Elon Lusk začal budovat giga-továrnu u Berlína, takové šílenství.

ok, kolikrat nam to jeste pod clanek s Teslou napisete?

Kdyby do BYD neinvestoval Buffett, tak je vůbec neznám, není to divný? Takový NIO je vidět všude, ale BYD nikde.

Same thought i got

Kdyby do BYD neinvestoval Buffett, tak je vůbec neznám, není to divný? Takový NIO je vidět všude, ale BYD nikde.

Přemýšlím nad tím samým 😅

A co budete dělat až budou hořet? Viděl někdo z vás někdy uhasit elektroauto? Chudáci hasiči! Radši si zůstanu hezky u spalovacího motoru.

Hlavně Elektro auto nemá tak nádherný zvuk, jako klasické. 👍

Nedokážu tipovat kdo obsadí do budoucna 1 nebo 2 místo. Ten sektor začíná být tak našlapaný, každý má tolik zajímavých modelů a předností. Fakt nedokážu posoudit, dost ale bude záležet na úspěšnosti expanze čínských výrobců 🤔

Zajímavých malých dravců je tam hodně, ale pořád si myslím, že ta velká finanční síla a náskok několika velkých firem je tak dominantní, že je nějaká malá ryba (byť se sexy technologií nebo designem) je už přeskočit nedokáže

Já to beru zase tak, že EV průmysl je pořád tak nějak něco nového. Když se podíváš na prvotní automobilky, tak tam nenajdeš Toyoty a VW, které dominují v tuhle chvíli celosvětově. Myslím si, že je to otevřené a navždy bude. Pokud se tedy ten trh promoří elektromobily a vážně dojde k přechodu, tak už to pak bude o jednotlivých modelech, cenové dostupnosti a zaměřením se i na ty nižší třídy lidí, kteří nemohou finančně utáhnout koupi nového EV například od Tesly.