S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Jeśli posiadasz jedną z tych akcji, zacznij myśleć o natychmiastowej sprzedaży

Dzisiaj przyjrzymy się 3 akcjom, które na podstawie pewnych sygnałów warto teraz sprzedać. Analitycy ostrzegają przed nimi na podstawie oceny wielu czynników i podstaw. Skupimy się na tym, dlaczego główni posiadacze tych akcji wycofują swoje pozycje i czy jest to dobry moment na sprzedaż również z naszej strony.

Wiem, że w przypadku strategii długoterminowych słowo "sprzedać" nie jest tym, czego szukasz. Jednak po zapoznaniu się z kilkoma informacjami, które dziś poznasz, możesz to ponownie rozważyć.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej należy przeprowadzić staranną i drobiazgową analizę, która obejmuje uwzględnienie wielu czynników i zmiennych. Jeśli jednak jest jakiś wskaźnik, który wymaga większej uwagi, to jest nim sprzedaż informacji poufnych. Kiedy kadra kierownicza, kluczowi pracownicy i interesariusze opuszczają swoje udziały, należy zawsze zastanowić się, dlaczego tak się dzieje. Dlatego też analiza akcji, które sprzedają osoby mające dostęp do informacji poufnych, może dostarczyć pewnych informacji na temat przyszłej trajektorii.

Narracja ogranicza się tak naprawdę do koncepcji "chodzenia pieszo". Jeśli kadra kierownicza wyższego szczebla naprawdę wierzyłaby w przekaz marketingowy, który prezentują, to prawdopodobnie wpłacałaby tam swoje pieniądze. Dlatego też, gdy osoby mające dostęp do informacji poufnych kupują własne akcje, prawie zawsze robią to, ponieważ wierzą, że nastąpi ruch w górę.

Z drugiej strony, akcje sprzedawane przez osoby mające dostęp do informacji poufnych budzą sceptycyzm.

Aby być całkowicie uczciwym, nie można zawsze zakładać, że sprzedaż informacji poufnych musi oznaczać zły stan spółki bazowej.

W przyszłości te 4 akcje mogą spodziewać się załamania i są rekomendowane do natychmiastowej sprzedaży:

1.Zoom Video Communications $ZM+0.0%

Co będziemy myśleć, era prosperity Zoomu może się skończyć, gdy firma podupadnie w wyniku pandemii.

Firma+0.0% Zoom Video Communications $ZM+0.0% odegrała znaczącą rolę w reakcji Stanów Zjednoczonych na kryzys Covid-19.

Początkowo wydawało się, że zamknięcie firmy będzie oznaczało zagładę dla gospodarki. Jednak dzięki rozwiązaniom komunikacyjnym, takim jak Zoom $ZM+0.0%, pracownicy, którzy mają możliwość pracy w biurze domowym, byli w stanie zapewnić firmie ciągłość pracy, nie tracąc przy tym ani chwili.

Wielu pracowników doceniło różnicę, jaką wprowadziła praca zdalna. Nie musi to jednak trwać wiecznie. Jak zauważył " New York Times", w zamian za przywilej telepracy firmy mogą żądać zwiększonej wydajności poprzez wydłużenie godzin pracy.

Myślę, że to sprawiedliwe, ponieważ jeśli postawić się w sytuacji menedżerów korporacyjnych, tracą oni prawie całą odpowiedzialność wobec swoich pracowników, z których wielu nie ma zdefiniowanych produktów pracy, które można by określić ilościowo pod względem wydajności. Ogromny wzrost liczby "zajęć alternatywnych" wyraźnie sugeruje, że miliony ludzi skorzystały z usług swoich pracodawców.

Czy ludzie rzeczywiście pracowali, czy też wykonywali inne czynności? Korporacje amerykańskie mogą położyć temu kres, dlatego $ZM+0.0% słusznie jest jedną z akcji, które sprzedają osoby mające dostęp do informacji poufnych.

  • $ZM+0.0% było idealną akcją na pandemię, a ci, którzy kupili ją wcześnie, skorzystali z dobrej fali zysków, ale to już chyba przeszłość, w końcu bardziej niż oczekiwano, że wraz z końcem pandemii spółka umrze.

2.Akcje sprzedane przez osoby mające dostęp do informacji poufnych: Nucor $NUE+0.0%

Być może zastanawiasz się, czy mam rację, bo kto sprzedałby dobrze prosperującą firmę, która w ciągu ostatniego roku odnotowała 95% wzrost? Poczekajcie, a podam wam powody...

Nucor $NUE+0.0%, producent stali i produktów pochodnych, zajmuje pierwsze miejsce jako największy producent stali w USA. Zanim jednak zaczniesz się zbytnio ekscytować, pamiętaj, że jest to również jedna z akcji, które sprzedają osoby mające dostęp do informacji poufnych.

Która historia zwycięży? Szczerze mówiąc, $NUE+0.0% jest niejednoznaczny, dlatego umieściłem go w środku tej listy.

Z jednej strony całkowicie rozumiem, dlaczego akcje gwałtownie rosną. Od początku roku akcje spółki $NUE+0.0% wzrosły o ponad 39%, a w ciągu ostatniego roku prawie się podwoiły. Jednak realna podaż pieniądza również gwałtownie wzrosła, co w zasadzie jest przyczyną problemu inflacji.

Biorąc pod uwagę, że Rezerwa Federalna może nie mieć woli politycznej, by zająć się problemem podaży pieniądza, możemy być świadkami długiego okresu silnej inflacji. W takim przypadku prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest własność firm wytwarzających prawdziwe produkty.

Z drugiej strony, bardzo wysoka inflacja powoduje, oprócz innych niepokojących zjawisk, rozłamy gospodarcze i społeczne. Trudno powiedzieć, która prognoza przeważy.

  • Jestem jednak bardzo niezdecydowany w tej kwestii. W przypadku krachu sensowna byłaby sprzedaż, gdy zyskujemy na dobrych wycenach. Z drugiej strony, mamy tu świetną amerykańską hutę stali, która radzi sobie całkiem nieźle, więc kupno byłoby teraz sensowne.

3) Kroger $KR+0.0%

Akcje znajdują się w szczytowym momencie i jeśli chcesz zrealizować swoje zyski, zanim ich wartość spadnie, najlepszym momentem na sprzedaż jest właśnie teraz.

Chociaż Kroger $KR+0.0% nie jest liderem w zakresie tanich produktów spożywczych, to jest to bardzo ważna działalność.

Pomimo swojej niezbędności, $KR+0.0% jest jedną z akcji, które sprzedają osoby mające dostęp do informacji poufnych. Choć nie jest to zbyt zachęcająca optyka, nie można też oprzeć się wrażeniu, że jest to czysty kapitalizm (i odrobina oportunizmu). Do tej pory w 2022 r. akcje KR+0.0% wzrosły o 26%. To zwykle szczęśliwa liczba dla Kroger $KR+0.0% do zrobienia w ciągu jednego roku.

Dlaczego więc nie wypłacić gotówki? Jeśli mam być szczery, prawdopodobnie zrobiłbym to samo.

Teraz prawdopodobnie nie chcesz kupować akcji firmy Kroger $KR+0.0% właśnie teraz. Sprzedaż poufna może obniżyć wycenę, a jeśli tak się stanie, pozwólmy jej działać. Jednak w dłuższej perspektywie będziesz chciał zatrzymać $KR+0.0% w swoim portfelu z cynicznego powodu: ludzie mogą zaciskać pasa, ale nie mogą skąpić na jedzenie i wodę.

  • Kupno na tak wysokich poziomach mijałoby się z celem; sprzedaż w tym momencie przyniosłaby przyzwoitą aprecjację, jeżeli posiadasz akcje przez dłuższy czas. Spółka jest w tej chwili, przynajmniej z mojej perspektywy, "przegrzana" i spodziewam się, że upadnie przy pewnych założeniach, więc z mojej perspektywy sprzedawałbym teraz.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet