S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Google przypisuje dużemu przejęciu wpływ na wzrost wartości akcji po podziale, który ma dopiero nastąpić

Akcje spółki Alphabet $GOOGL-2.8% mają się ostatnio dobrze, w ostatnim miesiącu odnotowując wzrost o prawie 6%. Wielu akcjonariuszy już oczekuje na spodziewany podział akcji, który powinien przyciągnąć nowych inwestorów, ale Alphabet $GOOGL-2.8% wyciągnął na nas kolejną wiadomość. Jest to przejęcie, które powinno spowodować wzrost wartości akcji jeszcze przed spodziewanym podziałem.

Podział akcji powinien być przeprowadzony w stosunku 20:1, co znacznie obniży cenę i przyciągnie inwestorów, którzy nie mają możliwości kupowania akcji ułamkowych.

Bieżące wydarzenia

  • Alphabet($GOOGL-2.8%) radzi sobie bardzo dobrze z powodu zbliżającego się podziału akcji.
  • Przejęcie przez Mandiantfirmy $MNDT+0.0%zmieni oblicze działalności w chmurze, co spowoduje wzrost kursu akcji.
  • Google Play pozwoli serwisowi Spotify ($SPOT+2.4%) na wprowadzenie własnego systemu płatności w aplikacji, co może znacząco zmienić układ sił.

Coraz trudniej jest ignorować Alphabet $GOOGL-2.8%. Gigant technologiczny kupuje firmę Mandiant $MNDT+0.0%, zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym, w ramach transakcji o wartości 1,5 miliarda dolarów, aby wzmocnić swoje własne zasoby w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Jej eksperckie usługi konsultingowe mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość bezpieczeństwa w chmurze, dlatego też akcje firmy $GOOGL-2.8% rosną pomimo niedawnego ustępstwa w sprawie rozliczania aplikacji.

Co się dzieje z akcjami $GOOGL-2.8%

Firma powoli wraca do normalności po tym, jak znalazła się na niestabilnym rynku.

Jednocześnie, zaledwie kilka tygodni dzieli nas od przełomowego podziału akcji Alphabet $GOOGL-2.8% w stosunku 20:1, który sprawi, że akcje będą tańsze. Może to doprowadzić do wejścia na stronę indeksu Dow Jones Industrial Average $^DJI-0.2%.

W związku z tymi wydarzeniami pojawiło się jedno wyzwanie dla firmy Google $GOOGL-2.8%. Przyszła wersja aplikacji Spotify $SPOT+2.4% umożliwi użytkownikom utworzenie konta i subskrypcję bezpośrednio z aplikacji, zamiast robić to za pośrednictwem Google Play.

Do tej pory deweloperzy nie mogli pobierać od użytkowników sklepów Google Play i Apple $AAPL-2.5% App Store opłat za towary lub usługi cyfrowe przy użyciu danych ich kart kredytowych. Musiała pełnić rolę pośrednika, ponieważ opłaty za usługi pobierane są od użytkowników za pośrednictwem firmy Google $GOOGL-2.8%, która zgarnia co najmniej 15% całkowitego zysku.

Jednak Alphabet $GOOGL-2.8% wciąż jest wzorem tego, jak sektor technologiczny będzie się rozwijał w przyszłości. Należy się spodziewać, że taka sytuacja utrzyma się w najbliższych latach.

Mandiant $MNDT+0.0%może zmienić bezpieczeństwo w chmurze

Mandiant $MNDT+0.0% świadczy usługi w zakresie ochrony punktów końcowych i analizy zagrożeń. Oferuje również usługi konsultingowe, reagowania na incydenty oraz usługi zarządzane.

Firma rozpoczęła działalność w 2004 roku. Od tego czasu firma stała się wiodącym ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i współpracuje z wieloma firmami i organizacjami, chroniąc je przed atakami.

Po wykupieniu firmy wiele mówi się o dwóch czynnikach. Pierwszą z nich jest cena. Przychody Google $GOOGL-2.8% rosną z roku na rok i jest to maszynka do robienia darmowych pieniędzy. Jednak zapłacenie 5,4 mld USD to wciąż poważna kwota, którą można przeznaczyć na działalność w chmurze.

Należy jednak pamiętać, że firma Google $GOOGL-2.8% ma duże ambicje w dziedzinie chmury obliczeniowej. W czwartym kwartale przychody z chmury Google wzrosły o 45%, a przychody ogółem o 32%. Segment ten jest więc obszarem wysokiego wzrostu, mimo że pozostaje nierentowny.

Co więcej, firma wciąż pozostaje w tyle za Microsoft $MSFT-0.1% i Amazon $AMZN-0.4% w usługach chmurowych. Google $GOOGL-2.8% potrzebowało impulsu dla swojego biznesu chmurowego, a Mandiant $MNDT+0.0% go zapewni.

Zbliżający się podział akcji $GOOGL-2.8%

W lipcu Alphabet $GOOGL-2.8% przeprowadzi podział akcji w stosunku 20:1. Chce zwrócić się do zwykłego inwestora i udostępnić swoje akcje do zakupu po niższej cenie.

Otwarcie akcji dla szerszego grona inwestorów ma sens. Jedną z głównych konsekwencji pandemii jest to, że inwestowanie detaliczne stało się znaczącą siłą w świecie finansów. Oferowanie możliwości tym inwestorom ma zatem sens.

Co ciekawe, podział ten może również doprowadzić do włączenia spółki do indeksu $^DJI-0.2%, który mierzy wyniki 30 dużych spółek. Istnieje on od ponad 100 lat i jest jednym z najdokładniejszych indeksów giełdowych. Gdyby jednak firma Google została dodana teraz, jej wartość wytrącałaby Dow z równowagi i nie odzwierciedlałaby już dokładnie rynku.

  • Czy nadszedł czas, aby zainwestować w $GOOGL-2.8%? A może czekasz na podział akcji?
  • Czy $MNDT+0.0% pomoże Google osiągnąć nowe zyski?
  • Czy sądzisz, że podział akcji przez Google jest tylko taktycznym posunięciem, mającym na celu przyciągnięcie inwestorów, czy też chodzi o chęć znalezienia się w indeksie Dow Jones?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet