S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

W tym przypadku Bitcoin może być wart 4,8 mln dolarów

Ta prognoza jest jedną z najśmielszych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, to fakt. Wartość jednego Bitcoina $BTCUSD+0.1% pochodzi od firmy VanEck. Dolar amerykański stał się światową walutą rezerwową w 1944 r. Ale teraz sytuacja może się zmienić. Niektórzy twierdzą, że z powodu ogromnych deficytów budżetowych i gigantycznego zadłużenia rządu USA dolar nie powinien być już światową walutą rezerwową i należy znaleźć jego następcę - czy będzie nim Bitcoin?

Śmiała prognoza firmy VanEck przewiduje, że w tym przypadku wartość Bitcoina wyniesie prawie 5 milionów dolarów.

Jeśli bitcoin $BTCUSD+0.1% stanie się "światowym aktywem rezerwowym", cena kryptowaluty może wzrosnąć do 4,8 miliona dolarów - teoretyzuje firma VanEck. Wartość 4,8 mln dolarów to jedna z najbardziej optymistycznych prognoz dotyczących ceny bitcoina, jakie kiedykolwiek powstały - musimy się z tym zgodzić.

Szacunki te pojawiają się po tym, jak w ostatnich dniach kryptowaluta wahała się między wzrostem a spadkiem, częściowo pod wpływem zamiaru miliardera, by kupić więcej Bitcoinów, a z drugiej strony obaw przed zwiększeniem regulacji.

Pomimo przekonania, że wartość bitcoina może zbliżyć się do 5 milionów dolarów, VanEck nie gwarantuje, że BTC dokona takiego skoku. W rzeczywistości analitycy twierdzą, że istnieje większa szansa na to, że chiński juan stanie się światową walutą rezerwową. CoinTelegraph, portal poświęcony kryptowalutom, przyznał, że szanse na to, by Bitcoin stał się światowym aktywem rezerwowym, nie są duże, nazywając hipotetyczną sytuację przedstawioną przez Van Ecka "wielkim gdybaniem".

Jak podaje Investopedia, dolar amerykański stał się światową walutą rezerwową w 1944 r., kiedy 44 kraje, które wygrały II wojnę światową, zgodziły się powiązać swoje waluty z dolarem. Wcześniej większość krajów wiązała swoje waluty ze złotem. Zamiast gromadzić rezerwy złota jako podstawową formę oszczędności, kraje przestawiły się na gromadzenie dolarów amerykańskich. Robili to głównie w formie amerykańskich obligacji skarbowych. Teraz sytuacja może się zmienić. Niektórzy twierdzą, że ze względu na ogromne deficyty budżetowe i gigantyczne zadłużenie rządu USA, dolar nie powinien być dłużej światową walutą rezerwową.

Ponadto VanEck teoretyzuje, że skoro ostatnie sankcje nałożone na rosyjski bank centralny pozbawiły go udziałów w dolarach amerykańskich, euro i jenach japońskich, to popyt na waluty innych krajów będzie malał. W związku z tym firma przetestowała scenariusze, w których złoto i bitcoiny stają się głównymi instrumentami oszczędnościowymi na świecie.

Nie należy traktować tej prognozy z przymrużeniem oka - to tylko przypuszczenie. Nie chodzi o to, żebyś teraz inwestował duże oszczędności w bitcoina, na pewno nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, po prostu uważam, że interesujące jest to, że nawet takie bycze scenariusze mają miejsce, a ich odsetek jest znikomo mały. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z Investorplace.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet