Shrnutí
Pacer Trendpilot European Index ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho Pacer. Pozic uvnitř: 265. Deset největších tvoří 30 % fondu.
- Roční náklady
- 0,65 %
- Majetek fondu
- $33,5M
- Pozic
- 265
- Dividendový výnos
- 1,81 %
- Funguje od
- 2015
Co mluví pro
- Široce rozložený: deset největších pozic tvoří jen 30 % fondu.
- Funguje už od roku 2015.
Na co si dát pozor
- Náklady 0,65 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
- Malý fond s majetkem $33,5M; malé fondy bývají častěji rušeny.
- Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $57,7K.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- +1,8 %
- 3 měsíce
- -4,3 %
- Letos
- +6,9 %
- 1 rok
- +9,7 %
- 3 roky
- +35 %
- 5 let
- +27 %
- 10 let
- +44 %
- Prům. market cap
- $198,1B
- P/E
- 17,1x
- Forward P/E
- 15,8x
- P/S
- 2,1x
- P/B
- 2,6x
- P/FCF
- 7,7x
- EV/EBITDA
- 12,8x
- Dividend yield
- 2,46 %
- ROIC
- 14,6 %
- ROE
- 22,6 %
- Hrubá marže
- 43,4 %
- Provozní marže
- 23,1 %
- Čistá marže
- 18,2 %
- Payout ratio
- 42,2 %
- Čistý dluh/EBITDA
- 1,1x
- Beta
- 0,85
Vážený průměr 50 největších firem, které tvoří 67 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Široce rozložený- 1 ASASML Holding N.V. ASML.AS 8,6 %
- 2 SASAP SE SAP.DE 3,1 %
- 3 SISiemens SIE.DE 2,9 %
- 4 SABanco Santander, S.A. SAN.MC 2,6 %
- 5 ALAllianz ALV.DE 2,5 %
- 6 TTTotalEnergies SE TTE.PA 2,4 %
- 7 IBIberdrola IBE.MC 2,1 %
- 8 SUSchneider Electric S.E. SU.PA 2,0 %
- 9 BBBanco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A. BBVA.MC 1,9 %
- 10 AIAirbus AIR.PA 1,7 %
Pozic ve fondu: 265. Deset největších tvoří 30 % majetku.
Složení k 23. 10. 2026.
Kam je fond rozložený?
RozloženýPodle sektorů
- Finance 26 %
- Průmysl 18 %
- Technologie 16 %
- Zbytné spotřební zboží 7,0 %
- Síťová odvětví 6,7 %
- Ostatní 26 %
Podle zemí
- Německo 26 %
- Francie 24 %
- Nizozemsko 17 %
- Španělsko 11 %
- Ostatní země 22 %
Podle velikosti firem
- Mega cap 20 %
- Large cap 77 %
- Mid cap 2,9 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $.
Největší sektor: Finance (26 %). Největší země: Německo (26 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (77 %).
Kolik mě to stojí?
Drahý- Ročně z $10 000
- $65,00
- Za 20 let
- $3 099
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $65,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $3 099.
Jak se mu dařilo?
Roste pomalu- Průměrně ročně za 10 let
- +3,7 %
- Nejhlubší propad
- -16 %
- Roční kolísavost
- 18 %
Průměrný roční růst za posledních deset let: 3,7 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 16 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 1,81 %
- Výplat ročně
- 1
- Poslední výplata
- $0,59
Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,59 na podíl, tedy 1,81 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,59 dne 30. 12. 2025.
Dá se snadno koupit a prodat?
Obchoduje se málo- Denně se zobchoduje
- $57,7K
- Podílů denně
- 1,8K
V průměrný den se zobchoduje zhruba $57,7K tohoto fondu.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Běžné ocenění- P/E firem uvnitř
- 17,1
- Průměrné Bulios Score
- 68 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 29 %
- Férově oceněné 3,6 %
- Nadhodnocené 67 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 17,1násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 67 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (50), které tvoří 67 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.
Podobné fondy
Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.
| Fond | Sídlo | Majetek | Změna za 1 rok | Dividendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
FL FLEU Franklin FTSE Eurozone ETF | Spojené státy | 0,09 % | $67,7M | +8,4 % | Vyplácí | 94 % |
EZ EZU iShares MSCI Eurozone ETF | Spojené státy | 0,50 % | $9,10B | +9,1 % | Vyplácí | 93 % |
EX EXSI.DE iShares EURO STOXX UCITS ETF (DE) | Německo | 0,20 % | $3,11B | +11 % | Vyplácí | 93 % |
SX SXR7.DE iShares Core MSCI EMU UCITS ETF | Irsko | 0,12 % | $6,73B | +15 % | Reinvestuje | 92 % |
CE CEUD.MI iShares Core MSCI EMU UCITS ETF | Irsko | 0,12 % | $565,7M | +12 % | Vyplácí | 92 % |
CE CEUU.AS iShares Core MSCI EMU UCITS ETF | Irsko | 0,15 % | $1,06B | +17 % | Reinvestuje | 92 % |