smart_toy Tento text vygenerovala umělá inteligence vyvíjená a učená Buliosem. Jedná se o pokročilý systém vyhodnocování hovorů k výsledkům firem pravidelně kontrolovaný content týmem Buliosu.

Logo Apple Inc. Apple Inc. AAPL

record_voice_over Earnings Call Summary - 03.08.2023 21:47 - Detail firmy

Společnost Apple vykázala za červnové čtvrtletí tržby ve výši 81,8 miliardy dolarů, což překonalo očekávání analytiků. Společnost dosáhla dobrých výsledků na rozvíjejících se trzích, kde zaznamenala rekordní prodeje v zemích, jako je Indie, Indonésie, Mexiko a Saúdská Arábie. 

Tržby za mobily iPhone dosáhly 39,7 miliardy USD, což je o 2 % méně než v předchozím roce, ale na základě konstantní měnové báze rostly. Tržby z prodeje počítačů Mac dosáhly 6,8 miliardy USD, což je meziroční pokles o 7 %, zatímco tržby z prodeje iPadů činily 5,8 miliardy USD, což je pokles o 20 % v důsledku obtížného srovnání s předchozím rokem. Tržby z prodeje nositelných zařízení, domácnosti a příslušenství činily 8,3 miliardy USD, což je meziroční nárůst o 2 %. Tržby ze služeb dosáhly historicky nejvyšší hodnoty 21,2 miliardy USD a jejich růst se meziročně zrychlil na 8 %. 

Společnost Apple dosáhla historického rekordu v celkových tržbách za služby a v několika kategoriích, včetně videa, AppleCare, cloudu a…

Vybírejte akcie jako profíci s analýzami a nástroji Bulios Black

Aktivovat členství
target
Usnadni si výběr akcií díky důkladným analýzám top firem
pie_chart
Sleduj výkonnost svého portfolia a dividendy v portfolio trackeru
paid
Získej přehled férových cen akcií 500 nejoblíbenějších firem
newspaper
Aktuální informace a souhrny výsledků ke tvým firmám