S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 akcje wzrostowe gotowe do odbicia się od dna

Mikolaj Stonkowicz
2. 7. 2023
4 min read

Pomimo faktu, że ten rok był jak dotąd rokiem wzrostu na rynkach, wciąż istnieją akcje, które nie uczestniczą w tym wzroście. Nie musi to oznaczać ich końca, ale jest to świetne miejsce dla inwestorów, aby zastanowić się, co się za tym kryje. Niektóre spółki mogą nie radzić sobie najlepiej w tym roku lub borykać się z tymczasowymi problemami, które z czasem mogą ustąpić. Przyjrzymy się teraz 3 takim spółkom.

1) Chewy $CHWY+1.9%

Chewy to jeden z największych sklepów internetowych z produktami dla zwierząt w USA. Oferuje szeroką gamę towarów, w tym karmę, smakołyki, witaminy, leki, odzież, zabawki, klatki i wiele innych artykułów dla psów, kotów, ptaków, gryzoni, ryb i innych zwierząt domowych.

Oprócz sprzedaży artykułów dla zwierząt, Chewy stara się również zapewnić wsparcie i porady dla klientów . Posiada zespół ekspertów, którzy są gotowi pomóc klientom w ich pytaniach i problemach dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi i wyboru odpowiednich produktów.

CHWY
$16.57 $0.31 +1.91%

W 2020 roku firma Chewy została przejęta przez PetSmart, innego dużego gracza na rynku artykułów dla zwierząt. Jednak Chewy nadal działa jako samodzielna marka i nadal prowadzi sprzedaż online dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych.

Pod koniec maja Chewy odnotowało zaskakująco silny wzrost sprzedaży i rekordowe subskrypcje usługi Autoship pomimo wzrostu cen. Wzrost sprzedaży przyspieszył do 14%, a skorygowana marża zysku Chewy wzrosła do 4% sprzedaży z 2,5% rok wcześniej.

Akcje Chewy znajdują się znacznie poniżej swoich rekordowych poziomów, nawet po niewielkim ożywieniu w ostatnich tygodniach. Właściciele zwierząt domowych ograniczyli wydatki w ciągu ostatniego roku, przyczyniając się do spadku bazy klientów Chewy o 1% rok do roku . Jednak najlepsze dni wzrostu firmy są wciąż przed nami.

2 Garmin $GRMN+0.7%

Garmin to międzynarodowa firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która specjalizuje się w produkcji i rozwoju urządzeń nawigacyjnych i technologii dla sportowców, aktywności na świeżym powietrzu, lotnictwa, nawigacji morskiej i nie tylko.

Z biegiem lat Garmin rozszerzył swoją działalność na inne obszary, w tym zegarki sportowe, komputery rowerowe, monitory fitness i inne urządzenia do śledzenia i monitorowania zdrowia i wydajności. Garmin oferuje również oprogramowanie i aplikacje do zarządzania danymi i treningami.

GRMN
$163.81 $1.08 +0.66%

Obecnie Garmin oferuje szeroką gamę produktów i jest jednym z wiodących światowych producentów technologii nawigacyjnych o silnej pozycji rynkowej.

Zmniejszenie popytu na część portfolio produktów technologicznych doprowadziło do wyjątkowo słabych wyników firmy Garmin w ostatnim czasie. Przychody w ostatnim kwartale spadły o 2% rok do roku, a rentowność spadła.

Jednak Garmin nadal cieszy się jednymi z najwyższych marż zysku w branży, z dochodem operacyjnym przekraczającym 17% sprzedaży. Firma posiada równieższerokie portfolio produktów, począwszy od wysokiej klasy urządzeń do noszenia, a skończywszy na pełnoprawnychplatformach nawigacyjnych dla samolotów . Ta głębia zapewnia cenną stabilność, gdy niektóre sektory nie radzą sobie tak dobrze.

3) Etsy $ETSY-2.4%

Na platformie Etsy sprzedawcy mogą zakładać własne sklepy i oferować ręcznie robione produkty, takie jak biżuteria, odzież, wystrój domu, ceramika, dzieła sztuki i inne. Klienci mogą następnie przeglądać, kupować i wchodzić w interakcje bezpośrednio ze sprzedawcami.

Etsy oferuje również kategorię vintage (antyki), w której można znaleźć starsze produkty z charakterem, takie jak odzież, akcesoria, meble i przedmioty kolekcjonerskie.

ETSY

Etsy, Inc.

ETSY
$60.62 -$1.46 -2.35%

W pierwszym kwartale firma odnotowała spadek wolumenu sprzedaży o 5% rok do roku. Jednak całkowita sprzedaż wzrosła o 11% rok do roku, częściowo dzięki rosnącym opłatom dealerskim. Etsy powróciło również do wzrostu podstawowego wskaźnika kupujących.

Etsy ulepsza swoje funkcje przeglądania, wyszukiwania i zarządzania. Wszystko to sprawi, że platforma będzie bardziej wartościowa dla kupujących i sprzedających. Tymczasem perspektywa stale poszerzającego się portfolio usług dla kupujących powinna pozwolić na wzrost ich zarobków w miarę upływu czasu.

To nie jest porada finansowa. Udostępniam publicznie dostępne dane i dzielę się moimi poglądami na temat tego, jak sam poradziłbym sobie w takich sytuacjach. Inwestowanie jest ryzykowne i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.