S&P 500 ^GSPC 5,235.48 -0.60%
Nvidia NVDA $1,105.58 -3.72%
Microsoft MSFT $414.67 -3.38%
Alphabet GOOG $173.56 -2.16%
Meta META $467.05 -1.54%
Amazon AMZN $179.32 -1.48%
Tesla TSLA $178.79 +1.48%
Apple AAPL $191.29 +0.53%

Chef's Dip: Luksusowe akcje SoFi w gorącym trendzie spadkowym

W inwestowaniu mamy kilka podstawowych zasad - dywersyfikacja, długoterminowe inwestowanie i najważniejsze - nie rób tego, co wszyscy. A co robią wszyscy? Cóż, dają się porwać tłumowi. Pędzą jak szaleni, aby kupić, gdy cena rośnie, i sprzedają z furią, gdy cena spada. Ale Ty chcesz zrobić coś zupełnie przeciwnego. Poza tym kupujesz w sklepie z przecenami, a nie z podwyżkami cen. Mam dziś dla Ciebie jedną z takich okazji.

Krach powinien oznaczać dla większości inwestorów jedno: ZNIŻKA!

W tym tygodniu więcej niż kilku inwestorów zainteresowało się akcjami SoFi $SOFI+0.9%, które spadają w związku z zawieszeniem przez rząd amerykański spłat federalnych kredytów studenckich.

"Niezależnie od tego, czy postrzegamy SoFi jako akcję meme czy akcję wzrostową, ostatnio nie radzi sobie najlepiej" - mówi analityk Kenwell. Niedawno SoFi obniżyła prognozy przychodów i Ebitda na 2022 r., po tym jak rząd amerykański przedłużył zawieszenie spłat kredytów studenckich.

https://www.youtube.com/watch?v=XmXjDRtQqNY

W pewnym momencie akcje SoFi wzrosły o 36,5%, ale obecnie wróciły do poziomu sprzed trzech tygodni. "Kiedy patrzę na wykres SoFi, widzę, że akcje znajdują się poniżej minimów z zeszłego miesiąca na poziomie 7,73 USD" - powiedział Kenwell. "Zauważ, że wskaźnik RSI nie tworzy nowych minimów, podczas gdy cena akcji tak".

W ciągu ostatniego roku SoFi zanotowała spadek o ponad 50%. W ciągu ostatnich pięciu dni spadł o około 15%.

"Agresywne byki mogą uznać, że akcje SoFi odkryły nowe minimum" - dodaje Kenwell. "Niepokój budzi pozostała część rynku technologii i wzrostu. Jeśli te akcje - takie jak $ARKK-1.6% - będą nadal spadać, SoFi prawdopodobnie również zostanie zepchnięta w dół." "Jest to więc ryzyko, ale przynajmniej jest ono ograniczone".

Opinia analityków jest dość jasna. Należy jednak pamiętać o ryzyku związanym z tymi akcjami w związku z działaniami rządu USA. Może to być dobra wyprzedaż lub pułapka na inwestorów. Ale z pewnością taka obniżka zasługiwałaby na dokładną analizę 😇

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to jedynie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie oraz analizy Briana O'Connella i Kenwella. Każdy inwestor musi przeprowadzić własną, gruntowną analizę i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet