3 najlepsze obecnie na rynku fundusze ETF rynku konsumenckiego i detalicznego

Podczas gdy niektóre akcje przechodzą okres korekty, nie należy sądzić, że wyższe stopy procentowe lub ogólna zmienność powstrzymują wydatki konsumpcyjne. A jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w sektor konsumencki, te trzy nazwy należą do najlepszych konsumenckich funduszy ETF, jakie możesz kupić.

Fundusze konsumpcyjne

1. fundusz SPDR Consumer Discretionary Select Sector Fund $XLY-0.2%

 • Ten fundusz o wartości 20 mld USD jest największym funduszem ETF koncentrującym się na podstawowych produktach konsumenckich.
 • W jej skład wchodzi ponad 60 największych firm z branży.

Znajdziemy tu na przykład sprzedawcę internetowego Amazon.com Inc $AMZN-1.4%, giganta fast-foodów McDonald's Corp. $MCD+0.0%, Home Depot Inc. $HD+1.4% i ikona odzieży sportowej Nike Inc. $NKE+1.1%.

 • Jeśli chcesz inwestować na szeroką skalę w miejsca, w których amerykańscy konsumenci umieszczają swoje ciężko zarobione dolary, ten fundusz sektorowy SPDR jest oczywistym wyborem.
 • Fakt, że ma jedną z najniższych struktur opłat, z rocznym wskaźnikiem kosztów na poziomie 0,12% (12 USD na każde zainwestowane 10 000 USD), jest wisienką na torcie.

https://www.youtube.com/watch?v=mPNPpptgEFs

2. fundusz SPDR sektora detalicznego (Consumer Staples Select Sector SPDR Fund ) $XLP+0.0%

Kiedy rynek jest niestabilny i mówi się o wyższych stopach procentowych oraz inflacji, które mogą nadszarpnąć budżet, lepiej jest unikać produktów uznaniowych i polegać bardziej na produktach podstawowych, takich jak mydło, pakowana żywność i artykuły gospodarstwa domowego.

XLP
 • Aktywa tego funduszu wynoszą 15 mld USD.
 • Roczny wskaźnik kosztów jest bardzo niski i wynosi 0,12%.
 • W skład funduszu wchodzi obecnie nieco ponad 30 pojedynczych spółek

Są to jednak nazwy o ugruntowanej pozycji, takie jak Procter & Gamble Co $PG-0.6%, PepsiCo Inc $PEP-0.2% i Costco Wholesale Corp. $COST+0.2%, więc inwestorzy mogą oczekiwać stałych wyników od tych dominujących marek, nawet jeśli sytuacja się pogorszy.

3. ETFMG Prime Mobile Payments ET F $IPAY-0.1%

Ten fundusz pochodzi z nieco innego obszaru, ale jest związany z sektorem konsumenckim, dlatego postanowiłem umieścić go w tym artykule. Firma badawcza Mordor Intelligence szacuje, że rynek płatności mobilnych osiągnie wartość prawie 1,5 biliona dolarów w 2020 r. i będzie rósł w tempie około 25% rocznie do 2026 r.

 • Inwestując w ten fundusz, inwestuje się w spółki, które ułatwiają konsumentom dokonywanie zakupów.
 • Właśnie to oferuje IPAY, mając styczność z największymi firmami zajmującymi się płatnościami cyfrowymi na świecie.
 • Obok tradycyjnych "bezgotówkowych" firm, takich jak American Express Co $AXP+0.0% i Visa Inc $V, znajdziemy takie firmy jak PayPal Holdings Inc $PYPL+0.0% i dostawca usług bankowości internetowej Fiserv Inc $FISV-0.5%.
 • Opłaty za pojedyncze transakcje nie są może bardzo wysokie, ale gdy za całą tą działalnością konsumencką kryje się wystarczająco dużo zer, jest to już bardzo dużo.


https://www.youtube.com/watch?v=u0vFbvBqsfk

Myślę, że jeśli nie chcesz wybierać poszczególnych akcji i spółek, fundusze te są dobrym sposobem na rozpoczęcie inwestycji w tym sektorze i w ogóle.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet