Jak vnímáte ten pokles gigantů typu $MCD-0.4% $KO-0.2% $AAPL+0.7% i když ten ne tak moc a ještě $PG-0.9%  co jsem se tak koukal následně ještě $TGT+0.0%, ale mě se moc nelíbí když má akcie velký dluh oproti svojí hodnotě ať už je to způsobeno jakkoli. Já poprodával akcie u kterých čekám mírný pokles, nebo si u nich nejsem jist momentálním růstem a tak se mi nahromadilo trošku volných peněz a zvažuji investici do prvních dvou zmíněných jako takový klidnější přístav do budoucna. :)

Zas tak moc neklesají, ale určitá sleva tam je. Já nejsem tým KO, ale tým PEP a akcii PEP jsem koupil tento týden a nad tím MCD přemýšlím také.

Zase tak velký propad tam není, teda krom Targetu. Mekac i Cola jsou klidnejsi pristav, ale zalezi jakou ma clovek strategii, technologi holt budou vetsi tahoun.

Coke a Mekáč jsou imho trošku slabší investice. U Coke cena roky osciluje kolem podobných hodnot, earnings rostou šnečím tempem nebo vůbec, OK o něco málo roste divi, ale v současné inflaci je to spíš “nerůst”. Total return tím pádem nic moc. Asi bych se koukal jinam.

U Mekáče by pak ta investiční teze musela vycházet z toho, že bude zásadně profitovat z AI skrze vyšší efektivitu.

Hodně těchto akcií bylo dlouho na vyšších cenách, tak teď jen upouštějí páru. Nic nejde jen nahoru :)

No já moc nakoupené neměl tak jsem tam nějaké malé nákupy dal ono -15% cca není tak k zahození a případně u nějaké bounce to můžu střelit zas. :)

Také si myslím, že propady u těchto společností zatím moc nenastaly. Asi bych počkal. Prý to má klesat ještě celý příští rok, takže červenat se to určo bude, jen vydržet.

Zas tak silné propady to teda nejsou, takových už bylo.. teda krom $TGT+0.0% Ale což, příležitosti si koupit oblíbence za nižší částky ne? :)