S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.96 -1.97%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

3 akcje Warrena Buffetta oferują doskonałe warunki do wejścia w inwestycję

Warren Buffett jest znany ze swoich sukcesów, starannej selekcji i analizy akcji, ale nie wszystkie akcje prosperują tak, jak powinny. Jednak drobne niepowodzenia stanowią doskonały moment na zajęcie pozycji w tych 3 spółkach, co w danej chwili może wydawać się genialnym posunięciem. Jeśli nadal będziemy ignorować te akcje, możemy pozbawić się wspaniałej okazji.

Jakie akcje są zaangażowane?

Nie będę Cię dłużej naciągał i przejdziemy od razu do rzeczy - oto 3 świetne akcje, które Buffett ma w swoim portfelu, a które mogą być okazją:

1) Visa $V+0.1%

W najbliższym czasie $V+0.1% ma szansę pobić swoją ATH.

Dlaczego warto inwestować wVisa $V+0.1%?

  • E-handel i płatności cyfrowe to przyszłość.

Jedna (nie)negatywna wiadomość, która zwiększa nasze szanse na dalszy wzrost:

  • Akcje Visa $V+0.1% znalazły się pod pewną presją po tym, jak gigant e-commerce Amazon $AMZN+0.6% zagroził zakazem płatności kartami Visa na swojej brytyjskiej platformie od tego roku. Jednak zgodnie z oczekiwaniami obie firmy doszły do porozumienia w lutym, co pomogło akcjom odzyskać równowagę.

Inną wiadomością, która utwierdza mnie w przekonaniu o dobrej kondycji firmy, jest ponowne pojawienie się na świecie pandemii kowida, która spowoduje kwarantanny (zamykanie domów). Co mam na myśli? Mówiąc prościej, ludzie ponownie przestawią się na pracę w domu, a handel internetowy i płatności kartami nabiorą rozpędu.

  • W 2021 roku $V+0.1% zwiększyło swoją dywidendę o 17%, co jest bardzo dobrą wiadomością i krokiem naprzód w przeglądzie wyników i wizji spółki.

Nie będziemy tu przytaczać konkretnych liczb, ale po prostu w ostatnich latach spółka odnotowała dodatni wzrost zysków i przychodów, co przekłada się na dywidendę i możliwość zbliżenia się do ATH.

2) General Motors $GM-0.2%

Spółka spadła o 33% w stosunku do ATH, więc cena jest bardzo dobra (przynajmniej dla inwestora zastanawiającego się nad wejściem do spółki już teraz).

Od jakiegoś czasu firma GM-0.2% nie jest już uważana za "nudną, starą" firmę motoryzacyjną. Firma ma agresywne plany dotyczące przyszłego rozwoju i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ostatnio firma koncentruje się głównie na rozwoju samochodów elektrycznych, co jest co najmniej dobrą wiadomością, jeśli chodzi o potencjalne zyski i wzrost w przyszłości.

  • Do 2025 r. firma chciałaby wprowadzić na rynek do 30 różnych pojazdów elektrycznych.

Jeśli to nie brzmi dla Ciebie wystarczająco dobrze, przyjrzyjmy się bliżej ich pojazdom elektrycznym. Ogromną przewagę konkurencyjną widzę w tym, że firma może wytwarzać i produkować akumulatory do pojazdów elektrycznych tańsze nawet o 40-60%. FYI: Akumulatory w pojazdach elektrycznych są jednym z najdroższych komponentów, więc ta zaleta jest bardzo duża.

  • Firma zajmuje się także projektowaniem i produkcją samochodów ciężarowych i dostawczych zasilanych energią elektryczną, co przyciąga klientów na wczesnym etapie rozwoju.
  • Inną ważną wiadomością przemawiającą na korzyść firmy jest to, że w styczniu przyszłego roku firma ma wypuścić na rynek swój pierwszy autonomiczny pojazd.

Z mojego punktu widzenia mamy tu do czynienia z dużą dywersyfikacją działalności, która jest na tyle dobra, że może wypchnąć cenę ponad poziom ATH na przestrzeni lat.

3.Occidental Petroleum$OXY+0.9%

Moje ulubione $OXY+0.9%nie może zostać pominięte tutaj, czy ktoś również posiada tutaj pozycję jak ja?

Jeden z najnowszych zakładów Warrena Buffetta z pewnością nie jest niedoceniany i śmiem twierdzić, że ma szansę na dalszy wzrost dzięki swojemu zdywersyfikowanemu modelowi, który nie opiera się tylko na jednym źródle przychodów.

  • Berkshire $BRK-B+0.9% posiada prawie 136,4 mln akcji, czyli 14,6% udziałów w spółce naftowej. Zaufanie jest tu duże, przynajmniej z mojej perspektywy.

Oczywiście, niedawny wzrost cen ropy i gazu przyczynił się do wzrostu atrakcyjności spółki Occidental $OXY+0.9% i można argumentować, że spadek cen paliw kopalnych może zaszkodzić perspektywom spółki Occidental $OXY+0.9%. Prawda jest taka, że spółka Occidental $OXY+0.9% ma o wiele więcej zalet, które pomagają w pewnym stopniu zrównoważyć zmienność cen ropy i gazu: Prowadzi działalność w zakresie dystrybucji i marketingu, a także działalność chemiczną, w ramach której wytwarza podstawowe chemikalia i tworzywa winylowe. W 2021 r. te dwa obszary działalności będą razem odpowiadać za prawie jedną trzecią przychodów spółki Occidental $OXY+0.9%.

  • Fascynuje mnie przede wszystkim fakt, że firma nie koncentruje się na jednym źródle przychodów, ponieważ może utrzymać wzrost nawet w przypadku spadku cen ropy i gazu.

Jeszcze większą uwagę należy zwrócić na spółkę Occidental $OXY+0.9%: Jest liderem w dziedzinie technologii wychwytywania, utylizacji i składowania dwutlenku węgla, która umożliwia efektywne wychwytywanie i utylizację dwutlenku węgla emitowanego w trakcie działalności (CCUS), pomagając firmie w rozwiązywaniu problemów związanych z emisją gazów cieplarnianych. Paliwa kopalne w znacznym stopniu przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych, a w świecie, który w coraz większym stopniu odchodzi od paliw kopalnych na rzecz czystej energii, technologia CCUS firmy Occidental $OXY+0.9% może odmienić losy świata.

  1. Czy jesteś zainteresowany którąś z tych firm?
  2. A może myślisz o zakupie którejś z tych akcji?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet