S&P 500 ^GSPC
4,975.57
-0.60%
Nvidia NVDA
$694.52
-4.35%
Tesla TSLA
$193.76
-3.10%
Amazon AMZN
$167.08
-1.43%
Apple AAPL
$181.56
-0.41%
Meta META
$471.75
-0.33%
Microsoft MSFT
$402.79
-0.31%
Alphabet GOOG
$142.20
+0.31%

Býci vs. medvědi: Kdo vyhraje rok 2024?! | Investiční Memento #61

Purple Trading
5. 1. 2024
3 min read

https://youtu.be/Et3YmXhg5Jc

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 61. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Rok 2023 je u konce, nabízí se tak udělat shrnutí a označit vítěze a poražené. Mezi největší poražené patří zajisté zástupci kryptoměnové burzy FTX a také zkrachovalé americké banky. Kdo byli naopak těmi největšími vítězi? Podíváme se také na predikce velkých světových bank ohledně amerického indexu S&P 500. Která banka byla nejblíže konečné hodnotě indexu? Výsledky vás možná dost překvapí. Podíváme se také na predikce velkých bank na tento rok - rozpětí je opravdu široké a skloňována je i další krize nebo pokračování rally. Který scénář je pravděpodobnější?

Začátek roku 2024 se na trzích rozhodně nenese v pozitivním duchu. Poprvé od roku 2015 dokonce hned první tři seance zakončily indexy ve ztrátě. Co stojí za současným propadem? Je to Jim Cramer? Nebo výběry zisků po neuvěřitelné rally, která na trzích panovala v listopadu a prosinci minulého roku? Nebo za tím stojí Fed? Co vnímáme jako jedno z největších rizik pro začátek tohoto roku? To vše zazní v dnešním díle Mementa. Dále si ukážeme jednu vyhlášenou traderku, která v minulém roce výrazně porazila nejen indexy, ale také všechny slavné hedge fondy. Jak se jí to podařilo? A o koho se jedná?

Závěr Mementa tradičně patří kryptoměnám a dnešní díl nebude výjimkou. S cenou bitcoinu tento týden nepohyboval jen Jim Cramer, ale i zmatky kolem schválení spotového ETF. Nejprve vystoupil jeden renomovaný analytik, který zpochybnil schválení prvních ETF. Jaké důvody za tím vidí? A kdy by podle něj mělo k vymodlené událost všech kryptoměnových nadšenců dojít? Během konce týdne však naopak bitcoin podpořily zvěsti, že ke schválení všech ETF nakonec dojde již tento pátek. Opět se jedná a renomovaný zdroj. Jaké mohou být reakce bitcoinu? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!



Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.