S&P 500 ^GSPC
5,057.84
+0.13%
Alphabet GOOG
$158.03
+1.30%
Tesla TSLA
$155.08
-1.29%
Nvidia NVDA
$866.00
-0.93%
Meta META
$497.09
-0.53%
Apple AAPL
$170.24
+0.51%
Amazon AMZN
$184.04
+0.39%
Microsoft MSFT
$415.60
+0.24%

Chiny i niestabilny rynek nieruchomości: Niższe stopy procentowe nie są rozwiązaniem

Witek Dubicki
21. 2. 2024
2 min read

Środki polityczne w Chinach uległy ostatnio znaczącym zmianom, szczególnie w gospodarce i na rynku nieruchomości. Chiński bank centralny obniżył ostatnio pięcioletnią stopę procentową o 25 punktów bazowych, co powinno pomóc w ożywieniu rynku nieruchomości.

Eksperci twierdzą jednak, że że główne problemy w chińskiej gospodarce pozostają, a środki polityczne mogą nie wystarczyć do ich rozwiązania. aby im zaradzić. Wielu ekonomistów zgadza się, że obniżenie stóp procentowych, choć może obniżyć koszty kredytów hipotecznych i przyciągnąć kupujących, samo w sobie nie wystarczy do rozwiązania problemów na rynku nieruchomości. rozwiązać problemów w sektorze nieruchomości.

Wei Yao, szef działu badań i główny ekonomista na Azję, podkreśla, że potrzebne są bardziej kompleksowych strategii. Samo obniżenie stóp procentowych może nie wystarczyć do rozwiązania problemów systemowych, takich jak brak płynności deweloperów lub obawy inwestorów przed inwestorów przed spadkiem cen.

"To dopiero początek, musimy zobaczyć, na ile jest to skuteczne, ale uważamy, że dzięki wszystkim działaniom w drugiej połowie roku jest szansa, że rynek mieszkaniowy może się w końcu ustabilizować" - powiedział Yao. powiedział Yao

Aby osiągnąć prawdziwą stabilność i równowagę w chińskiej gospodarce i na rynkach nieruchomości, potrzebne są bardziej kompleksowe i skuteczne środki. Decydenci będą musieli zająć się problemami strukturalnymiktóre utrudniają utrzymanie długoterminowej stabilności w gospodarce. Oczekuje się, że kolejne kroki skupią się na wzmocnieniu płynności deweloperów i wspieraniu długoterminowego wzrostu rynku nieruchomości w celu osiągnięcia rzeczywistej i trwałej stabilności gospodarczej w Chinach. stabilności gospodarczej w Chinach.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, jednak wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, dlatego zawsze przeprowadzaj dokładną analizę.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.