S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 kluczowe akcje z branży konopi indyjskich

Witek Dubicki
27. 2. 2024
4 min read

Branża konopi indyjskich odnotowała w ostatnich latach solidny wzrost ze względu na zmiany w ustawodawstwie i rosnący popyt na produkty z konopi indyjskich. Kluczowe czynniki tego wzrostu obejmują legalizację marihuany w niektórych krajach, w tym w niektórych stanach USA, oraz rosnące uznanie dla leczniczych właściwości konopi indyjskich. Które 3 spółki znajdują się w czołówce branży konopi indyjskich i oferują inwestorom interesujące możliwości dywersyfikacji portfela?

Firmy te, które od dawna prosperują w innych obszarach branży, obecnie aktywnie inwestują w sektor konopi indyjskich. Ich doświadczenie i stabilność finansowa pozwalają im z powodzeniem rozwijać się na tym rosnącym rynku. Decyzje te otwierają nowe możliwości nie tylko dla samych firm, ale także dla nas jako inwestorów.

ScottsMiracle-Gro $SMG+0.9%

ScottsMiracle-Gro, ze swoją długą historią w branży ogrodniczej, stał się głównym graczem w branży konopi indyjskich. Od momentu założenia w 1868 roku, firma zbudowała solidną pozycję jako wiodący dostawca produktów do trawników i ogrodów. Obecnie, dzięki szerokiej gamie produktów, w tym nawozów i innych artykułów ogrodniczych, generuje roczną sprzedaż przekraczającą 3 mld USD.

Jednym z kluczowych składników sukcesu jest spółka zależna Hawthorne Gardening, która specjalizuje się w produktach do uprawy roślin. Od 2014 roku, kiedy to przejęcie Hawthorne Gardening, firma stała się jednym z wiodących dostawców produktów do uprawy konopi. Wraz z rosnącym trendem uprawy konopi, firma osiąga roczną sprzedaż na poziomie ok. 500 mln USD i kontynuuje ekspansję na nowe rynki.

SMG
$65.51 $0.56 +0.86%

Chociaż firma stoi przed wyzwaniami związanymi z rosnącymi cenami towarów i zmieniającymi się warunkami, ScottsMiracle-Gro utrzymuje silną pozycję zarówno w ogrodnictwie, jak i w branży konopi indyjskich. Dzięki strategicznej dywersyfikacji i strategicznemu przejęciu Hawthorne Gardening, firma jest w stanie lepiej reagować na zróżnicowane potrzeby rynku i maksymalizować swój potencjał wzrostu i sukcesu.

Innovative IndustrialProperties $IIPR+1.2%

Innovative Industrial Properties to amerykańska firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży konopi indyjskich. Jej głównym celem jestkupowanie nieruchomości od operatorów medycznej marihuany, a następnie wynajmowanie ich zpowrotem tym operatorom. Ten model biznesowy pozwala firmom zajmującym się konopiami indyjskimi na pozyskanie niezbędnego kapitału na rozwój, a jednocześnie IIPR zabezpiecza stabilny dochód z umów najmu.

IIPR
$109.28 $1.32 +1.22%
Fair Price: $35.82
Zuaziiub: 11.38%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Jako fundusz powierniczy inwestujący w nieruchomości (REIT), IIPR jest zobowiązany do zwrotu swoim akcjonariuszom co najmniej 90 % dochodu podlegającego opodatkowaniu. Model ten umożliwia zatem inwestorom otrzymywanie stabilne dywidendy z eksploatacji nieruchomości w branży konopi indyjskich. Od momentu założenia w 2016 r., IIPR szybko się rozwinął i obecnie posiada i obsługuje ponad 90 nieruchomości w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Jej bogate portfolio obejmuje zarówno farmy uprawne, jak i centra dystrybucyjne, zapewniając solidne i zróżnicowane źródło przychodów. źródło przychodów.

IIPR
$109.28 $1.32 +1.22%

W 2023 r. całkowite przychody IIP osiągną poziom 309 mln 309 mln USD, co oznacza wzrost o 12 % w porównaniu z przychodami z poprzedniego roku wynoszącymi 276 mln 276 USD. Ten wzrost przychodów potwierdza pozycję tego stabilnego gracza na rynku nieruchomości w branży konopi indyjskich.

GrowGeneration $GRWG+2.0%

GrowGeneration prowadzi obecnie ponad 60 sklepów w 18 stanach USA. Sieć sklepów firmy oferuje szeroką gamę produktów i usług związanych z uprawą konopi indyjskich, takich jak różne systemy, nawozy i inne artykuły ogrodnicze. GrowGeneration odnotowała w ostatnich latach gwałtowny wzrost silne wyniki finansowe w ostatnich latach.

Dzięki rozbudowanemu łańcuchowi dystrybucji i specjalistycznej wiedzy, firma ma potencjał, by stać się bardzo ważną w branży konopi indyjskich. Pomimo krótkoterminowych wyzwań, takich jak nadpodaż konopi indyjskich w USA, firma GrowGeneration ma solidne fundamenty i długoterminowe perspektywy.

GRWG
$2.52 $0.05 +2.02%

GrowGeneration koncentruje się nie tylko na trendach rynkowych, ale także na innowacjach w zakresie technologiach i metodach uprawy konopi. Dzięki temu może oferować swoim klientom najnowocześniejsze produkty i usługi. Jej strategia biznesowa obejmuje rozwój nowych punktów sprzedaży, przejmowanie konkurentów i dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie uprawy konopi. GrowGeneration planuje również inwestować w dodatkową ekspansję.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze dokonuj dokładnej samoanalizy.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.