S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

Analitycy ostrzegają: 3 akcje, które powinieneś dziś sprzedać

Róbert Cibor
8. 3. 2024
4 min read

Nowe wydarzenia przynoszą zmiany w ratingach i wynikach kilku dużych spółek. Zmiany ratingów trzech spółek rodzą pytania o ich przyszłość i stan rynku. Analitycy podkreślają wyzwania stojące przed tymi spółkami, a inwestorzy obserwują, w jakim kierunku rozwinie się sytuacja. Spółki stoją przed nowymi wyzwaniami wynikającymi z obecnych trendów gospodarczych i biznesowych.

Obniżki ratingów i spadki cen akcji tych trzech spółek wskazują na zmienność i gwałtowny charakter rynku. Inwestorzy starają się zrozumieć nowe trendy i szukają strategii, które pomogą im dostosować się do obecnej sytuacji i zmaksymalizować możliwości inwestycyjne.

Nike $NKE-0.2%

Nike, wieloletnia ikona w świecie odzieży i obuwia sportowegostoi w obliczu wyzwań, które dla wielu są zaskoczeniem. Niedawne obniżenie przez Oppenheimer rekomendacji dla akcji NKE do "trzymaj" z "kupuj", wraz z obniżeniem ceny docelowej akcji ze 150 USD do 110 USDprzyciągnęło uwagę inwestorów na całym świecie. Ta zmiana ratingu następuje w czasie, gdy firma walczy o przezwyciężenie skutków pandemii Covid-19 i ożywić swoją sprzedaż.

NKE

Nike

NKE
$94.00 -$0.19 -0.20%
Fair Price: $07.00
Dvltuvvt: 74.53%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Nie tylko ostatnie wyniki finansowe Nike nie tylko nie były zaskakujące, ale spowodowały, że akcje firmy spadły o ponad10% w ciągu jednego dnia handlowego . Zwolnienieponad 1600 pracowników i zakończenie wieloletniej współpracy z golfistą Tigerem Woodsem było kolejnym posunięciem, które wywołało pytania o przyszłość firmy. Spadające akcje, które spadły o12% w ciągu ostatniego roku i 42% od rekordowego poziomu z listopada 2021 r., są wyraźnym sygnałem, że Nike musi znaleźć sposób na przywrócenie wzrostu.

NKE

Nike

NKE
$94.00 -$0.19 -0.20%

Analitycy wyrazili również obawy dotyczące przyszłej sprzedaży i zysków Nike, przyczyniając się do rosnącej niepewności wśród inwestorów. W przypadku giganta takiego jak Nike, pytanie brzmi, jak firma poradzi sobie z nowymi wyzwaniami i czy może znaleźć drogę powrotną do wzrostu i sukcesu.

Lululemon Athletica $LULU+0.8%

Lululemon Athletica, niegdyś czołowa marka w świecie odzieży sportowej , stoi obecnie przedwyzwaniami, które zostały zauważone zarówno przez inwestorów, jak i analityków. Po niedawnym ogłoszeniuprzez HSBC obniżenia ocenydo "trzymaj" z "kupuj", akcje $LULU+0.8% spotkały się z niepewnością. Zmiana nastąpiła pomimo korekty prognoz sprzedaży i zysków na czwarty kwartał 2023 r., w których odnotowano wysoką sprzedaż w okresie świątecznym . Zgodnie z oczekiwaniami analityków, spółka ma przedstawić dobre wyniki za IV kwartał 2023 r. pod koniec marca, co jest uważnie obserwowane przez inwestorów.

LULU
$364.59 $2.80 +0.77%
Fair Price: $390.03
Htknjazy: 8.29%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Analiza HSBC dodatkowo podkreśla oczekiwane zmiany w wynika ch Lululemon w ciągu najbliższych dwóch lat. Nawet gdy firma stara się poszerzyć swój asortyment o nową linię męskich sneakersów, analitycy wyrażają obawy o utratę udziału w rynku. Posunięcie to jest częścią wysiłków zmierzających do przejęcia segmentu męskiej odzieży sportowej. Akcje spółki spadłyjuż o 8% od początku 2024 roku .

LULU
$364.59 $2.80 +0.77%

Przyczyny spadku marki mogą być wielopłaszczyznowe, ale w kontekście obecnych trendów gospodarczych i biznesowych jest to sygnał, którego nie można zignorować. nie może zostać zignorowany. Inwestorzy śledzący trendy w branży odzieżowej i modowej będą uważnie monitorować kolejne kroki Lululemon Athletica, aby zrozumieć, czy marka może powrócić do szczytu swojego sukcesu.

Shopify $SHOP+4.9%

Shopify, jedna z wiodących platform platforma e-commerceodnotowała ostatnio spadek ocen przez analityków. Obniżki, takie jak ta z JMP Securities do "trzymaj" z "kupuj", wraz z usunięciem ceny docelowej akcji, przyciągnęły uwagę inwestorów. Pomimo niedawnego przekroczenia oczekiwań dotyczących zysków za czwarty kwartał, co spowodowało spadek akcje spadły o 9%Shopify pozostaje pod presją.

SHOP

Shopify

SHOP
$74.01 $3.46 +4.90%
Fair Price: $16.20
Zlobjzkv: 22.62%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Analitycy wyrażają zaniepokojenie szybkim wzrostem akcji $SHOP+4.9%, które w ciągu ostatniego roku wzrosły o ponad70%. Analitycy podkreślają nietrwałość tego trendu i kwestionują, czy obecna cena akcji jest uzasadniona. Chociaż Shopify spodziewa się wzrostu przychodów, inwestorzy wciąż chcą więcej, co zwiększa presję na akcje.

SHOP

Shopify

SHOP
$74.01 $3.46 +4.90%

Sytuacja wokół Shopify pokazuje, że rynek jest nieokiełznany i kapryśny. Mimo że spółka pobiła oczekiwania w ostatnich zyskach, akcje zareagowały negatywnie. Wskazuje to na fakt, że prognozy często opierają się na emocjach i krótkoterminowych trendach. Dla inwestorów ważne jest, aby monitorować rozwój sytuacji wokół Shopify i rozważyć, czy obecny spadek cen akcji jest okazją do zakupu, czy ostrzeżeniem. ostrzeżeniem przed dalszymi spadkami.

Zastrzeżenie: Na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.