S&P 500 ^GSPC 5,032.91 +1.32%
Nvidia NVDA $799.12 +4.87%
Tesla TSLA $142.03 -3.41%
Alphabet GOOG $158.84 +2.00%
Amazon AMZN $177.40 +1.59%
Apple AAPL $166.93 +1.17%
Meta META $486.69 +1.17%
Microsoft MSFT $401.47 +0.59%

🚀💡 Nowości ze świata technologii! 📱💻

Wedługraportu Bloomberg News, Apple $AAPL+1.2% bada możliwość współpracy z Google $GOOGL+2.1% w celu zintegrowania Gemini AI z iPhonem!

Negocjacje koncentrują się na licencjonowaniu Gemini na nowe funkcje w oprogramowaniu iPhoneale szczegóły nie są jeszcze jasne.

📈 Akcje Alphabet podskoczyły o ponad 6 %a Apple również odnotował wzrost o 2,5 %co musi byćprzynajmniej niewielkim impulsem dla akcjonariuszy Apple , ponieważakcje nie rozpoczęły dobrze nowego roku.

GOOGL
$157.28 $3.19 +2.07%
GOOGL
$157.28 $3.19 +2.07%
Target Price
141.26 (-10.19% Downside)

Prawdopodobnie żadna umowa nie zostanie ogłoszona przed czerwcem, ale potencjalna fuzja może być bardzo prawdopodobna. Google może pomóc Google uzyskać ponad 2 miliardy 2 miliardy aktywnych urządzeń Apple. Pogłębia to wieloletnią współpracę Alphabet a Applejako Google jest domyślną wyszukiwarką w przeglądarce internetowej Safari.

To bardzo interesująca wiadomość dla Alphabet, ponieważ może przynajmniej łatwo dogonićMicrosoft $ MSFT+0.6% i dotrzeć ze swoją sztuczną intelig encją dowiększej liczby osób.

Współpraca ta może przezwyciężyć obawy dotyczące powolnego wdrażania aplikacji AI od Apple i zwiększyć wysiłki giganta wyszukiwania, aby zwiększyć swoją obecność.

AAPL

Apple

AAPL
$166.93 $1.93 +1.17%
AAPL

Apple

AAPL
$166.93 $1.93 +1.17%
Target Price
190.69 (+14.23% Upside)

Z drugiej strony, jako inwestor jestem dość smutny i zdziwiony, że Apple nie wymyśliło innowacji w dziedzinie AI i nie jest liderem w tej dziedzinie. W końcu Siri była pierwsza w iPhone 4S jeszcze w 2011 a dziś z pewnością zasługuje na więcej ulepszeń i wiele nowych funkcji.

Co sądzicie o tym ogłoszeniu? Czy Tobie również przeszkadza brak zaangażowania Apple w rozwój AI?


Dlaczego nie, obie firmy bardzo się wzmocnią i ponownie prześcigną konkurencję

Prawdopodobnie dlatego widzę zarówno pozytywy, jak i negatywy. Cieszę się, że GOOGL rośnie i sprawia, że jestem szczęśliwy. Nie martwię się o Apple, ale minęło sporo czasu, odkąd Apple wypuściło cokolwiek, co pomogło firmie w jakikolwiek znaczący sposób, zarówno pod względem sukcesu, jak i rentowności. Gdyby Apple skupiło się bardziej na sztucznej inteligencji i wymyśliło coś zupełnie nowego, mogłoby to nieco ożywić Apple.

Tak jak fajnie jest co roku wprowadzać nowego iPhone'a i Watta, ale będą musieli zaoferować tym ludziom coś więcej. Apple powinno być liderem innowacji.

Dokładnie👍

Ja też to czytałem i dla mnie to tylko Ok, bardzo lubię Apple i korzystam z ich produktów bo już się przyzwyczaiłem do ich systemu i jest naprawdę bardzo szybki, płynny i bez żadnych czkawek i trosk jak to musiało być z windowsem ...więc takie połączenie, współpraca to dla mnie dobry krok. 😊

Za bardzo lubię produkty Apple i sam z nich korzystam, tylko trochę żałuję, że Apple nie pracuje nad czymś własnym. W końcu zawsze jest "numerem jeden" w nowych technologiach.

Masz rację i rozumiem to. Z drugiej strony, znowu, może siłą będzie również to, że nie będą musieli wymyślać czegoś nowego od początku, po prostu biorąc swój produkt, na którym dorastali, telefony komórkowe ... więc po prostu podążali za czymś, co jest już na rynku, "potajemnie" majstrowali przy tym, a następnie wypuścili produkt, który był po prostu najlepszy. Wierzę, że tak właśnie stanie się z okularami. 😊

@marekwronski Zobaczymy jak to się rozwinie, ale bardzo podoba mi się wizja Apple. Mam nadzieję, że pracują nad czymś gdzieś w garażu 😉.