S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

3 wiodące firmy w branży wodnej ze wzrostem przychodów do 30%

Dominik Kumięga
21. 3. 2024
5 min read

Branża wodna znajduje się w czołówce nowoczesnych osiągnięć technologicznych i innowacji, a firmy działające w tej dziedzinie odgrywają kluczową rolę w tworzeniu zrównoważonych i wydajnych rozwiązań w zakresie infrastruktury wodno-ściekowej. Ich wysiłki nie tylko pobudzają wzrost gospodarczy, ale także przyczyniają się do ochrony środowiska i poprawy jakości życia ludzi na całym świecie. Sektor ten staje się coraz ważniejszy w kontekście rosnących wyzwań środowiskowych i potrzeby efektywnego zarządzania zasobami wodnymi.

Branże takie jak górnictwo, przetwórstwo, energetyka i produkcja są uzależnione od dostępności czystej wody oraz odpowiednich systemów uzdatniania i przetwarzania wody. 3 firmy odgrywają kluczową rolę w tym, jak te branże pozyskują i wykorzystują wodę, a ich innowacje mają znaczący wpływ na ogólną wydajność i zrównoważony rozwój procesów przemysłowych.

Xylem Inc. $XYL+1.3%

Xylem Inc. dominuje na globalnym rynku inżynieryjnych produktów związanych z wodą i odpadami, posiadając ponad 150 lokalizacjami na całym świecie. Z ponad 3 000 innowacyjnych produktów i usług, Xylem jest kluczowym graczem w dziedzinie infrastruktury wodnej. Od 2016 r. do chwili obecnej Xylem zmniejszył swój ślad węglowy o 41 %demonstrując swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. W 2023 r. Xylem osiągnął rekordowy wzrost przychodów o 32 % w porównaniu z rokiem poprzednim, umacniając swoją pozycję.

XYL
$130.67 $1.69 +1.31%
Target Price
126.67 (-3.06% Downside)

Niedawny trzyletni kontrakt o wartości50 milionówdolarówz Publiacqua w Toskanii we Włoszech to tylko jeden z wielu przykładów tego, jak Xylem aktywnie przyczynia się do poprawy wydajności infrastruktury wodnej . Umowa ma na celu umożliwienie szybszej i skuteczniejszej reakcji na zmieniające się zapotrzebowanie regionu na wodę poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii, takich jak analiza danych z liczników w czasie rzeczywistym i wykrywanie wycieków. Dzięki tym innowacjom technologicznym Xylem pomogła zmniejszyć straty wody w Toskanii o 20% w ciągu zaledwie 12 miesięcy.

XYL
$130.67 $1.69 +1.31%

W ciągu ostatniej dekady Xylem stale zwiększał swoje badania i rozwój nowych produktów, co znajduje odzwierciedlenie w poprawie jakości usług i wydajności ich stosowania. Sprzedaż i zysk netto wzrosły o ponad 70 % w 2023 r., Xylem potwierdza swoją zdolność do generowania stabilnych i szybko stabilnego i szybkiego wzrostu przychodów. Firma aktywnie przyczynia się również do innowacji w zrównoważonej gospodarce wodnej, co może uczynić ją atrakcyjną inwestycyjną dla inwestorów poszukujących długoterminowego wzrostu i stabilności.

Primo WaterCorporation $PRMW+0.7%

Primo Water Corporation jest kluczowym graczem w branży wody butelkowanej i dystrybutorów wody dla domów i firm. Dzięki portfolio różnych rodzajów wody butelkowanej pod różnymi markami, w tym wody źródlanej, mineralnej, gazowanej i smakowej, Primo oferuje swoim klientom szeroki wachlarz opcji. W minionym okresie firma osiągnęła imponujące wyniki, odnotowując w 2023 r. 10% wzrost sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku. Sukces ten podkreśla rosnący popyt na wysokiej jakości wodę butelkowaną i dystrybutory wody.

PRMW
$18.74 $0.13 +0.70%
Capital Structure
Market Cap
3.0B
Enterpr. Val.
3.9B
Valuation
P/E
46.9
P/S
1.4
Dividends
Yield
1.8%
Payout
70.1%

Niedawna strategiczna sprzedaż działalności międzynarodowej Primo Water Corporation jest wyraźnym sygnałem, że firma koncentruje się na wzroście i rozwoju swojego głównego oddziału wAmeryce Północnej. Posunięcie to pozwoliło Primo lepiej skoncentrować swoje zasoby i inwestycje na kluczowych rynkach i obszarach o większych możliwościach. W połączeniu z dobrymi wynikami w 2023 r., w którym firma odnotowała znaczny wzrost zysku operacyjnego i dochodu netto, Primo wydaje się mieć jasną strategię i potencjał przyszłego wzrostu.

PRMW
$18.74 $0.13 +0.70%

Analitycy wyrażają pozytywną perspektywę dla akcji Primo Water Corporation, podkreślając rating jako "silny zakup" z wysoką ceną docelową. Ten optymizm Optymizm ten jest wspierany przez udane wyniki finansowe firmy i zdolność Primo do reagowania na zmieniające się potrzeby rynku. Dzięki połączeniu dobrych wyników i strategicznych wyborów, Primo Water Corporation wydaje się być atrakcyjną okazją inwestycyjną dla tych, którzy szukają wzrostu i stabilności. wzrostu i stabilności.

PentairPLC $PNR-0.9%

Pentair PLC jest kluczowym graczem w branży wodnej z globalną obecnością i szerokim portfolio produktów i usług. Firma koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań wodnych poprzez swoje trzy segmenty biznesowe: Pool, Water Solutions oraz Industrial & Flow Technologies. Firma posiada ponad 170 lokalizacjami na całym świecie i szeroką gamą produktów do uzdatniania wodyuzdatniania wody, oczyszczania ścieków i innych zastosowań związanych z obsługą płynów.

PNR
$78.50 -$0.70 -0.88%
Capital Structure
Market Cap
13.0B
Enterpr. Val.
14.8B
Valuation
P/E
20.9
P/S
3.2
Dividends
Yield
1.1%
Payout
23.3%

Pomimo niewielkiego spadku przychodów w 2023 r., spółka Pentair PLC odnotowała znaczny wzrost przychodów operacyjnych, co świadczy o odporności i wydajności jej działalności biznesowej. Analitycy przyznają akcjom Pentair PLC ocenę "zdecydowanie kupuj" z wysoką ceną docelową. W tym samym okresie firma poczyniła znaczne postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmniejszając swój ślad węglowy o 30% w porównaniu z rokiem poprzednim.

PNR
$78.50 -$0.70 -0.88%

Strategie rozwoju Pentair obejmują wzrost organiczny, przejęcia i partnerstwa strategiczne. Dzięki tym inicjatywom firma poszerza swoje portfolio produktów i usług oraz wchodzi na nowe rynki i regiony. Pentair koncentruje się również na innowacjach i rozwoju nowych technologii, aby lepiej zaspokajać potrzeby rynku i wzmacniać swoją konkurencyjność. konkurencyjność. Dzięki pozytywnym perspektywom i rosnącemu naciskowi na zrównoważony rozwój i oszczędność wody, Pentair PLC jest dobrze przygotowana do dalszego rozwoju i sukcesu.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy wyłącznie od Ciebie, dlatego zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.