S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

3 wiodące firmy w branży rozrywkowej

Radzim "JP" Gajos
28. 3. 2024
5 min read

W cieniu dzisiejszego konkurencyjnego rynku rozrywki, trzej wiodący gracze chcą wzmocnić swoją pozycję i osiągnąć historyczny sukces. Ta trójka firm koncentruje się na strategiach mających na celu zwiększenie ich konkurencyjności i przyniesienie dalszych sukcesów w branży rozrywkowej. Jaki jest potencjał tych firm, aby wpłynąć na przyszłość branży rozrywkowej?

Podczas gdy jedna z firm koncentruje się na wydajności treści i maksymalizacji wydajności, pozostałe wyróżniają się jako pionierzy w ekspansji na bezpośrednie dotarcie do konsumentów i inwestycje w treści. Pomiędzy tymi strategicznymi posunięciami i sukcesami, jakie osiągają te firmy, oczekuje się, że będą one miały znaczący wpływ na branżę rozrywkową i przyniosą znaczące zmiany.

Disney $DIS+0.8%

Disney skupił się ostatnio na strategiach mających na celu zwiększenie przychodów operacyjnych i wzmocnienie swojej konkurencyjności w branży rozrywkowej. Na przykład w pierwszym kwartale 2024 r. Disney odnotował ponad dwukrotny wzrost przychodów operacyjnych w branży rozrywkowej, podczas gdy przychody operacyjne zsegmentu sportowego wzrosły dzięki sile marki ESPN. Wzrost ten był również wspierany przez dobre wyniki z ich rozrywki Disney Parki, które osiągnęły 10% wzrost przychodów operacyjnych rok do roku w pierwszym kwartale .

DIS

Disney

DIS
$113.88 $0.93 +0.82%
Fair Price: $335.55
Xzhuol: 5.15%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Ponadto Disney aktywnie redukuje koszty i osiąga znaczne oszczędności. W 2024 r. Disney spodziewa się osiągnąć wolne przepływy pieniężne w wysokości ok. 8 mld USD, co byłoby wynikiem skutecznego zarządzania kosztami i efektywnego planowania operacyjnego. Całkowite koszty Disneya w pierwszym kwartale były wyższe rok do roku spadły o 4% w kwartale, pokazując, że wysiłki na rzecz oszczędności kosztów są skuteczne i przyczyniają się do rentowności i stabilności finansowej firmy.

DIS

Disney

DIS
$113.88 $0.93 +0.82%
Target Price
149.47 (+31.25% Upside)

Innym ważnym czynnikiem dla Disneya jest jego zdolność do przyciągania i utrzymywania zainteresowania klientów. Pomimo pewnych spadków przychodów z niektórych obszarów rozrywki domowej, firma kontynuuje wysiłki na rzecz poprawy swoich podstawowych wyników i zwiększenia atrakcyjności Disney jest na dobrej drodze do zwiększenia atrakcyjności swoich produktów do końca 2024 r. osiągnąć lub przekroczyć swój roczny cel oszczędności kosztów w wysokości 7,5 mld 7,7 MLD USD.

Paramount $PARA-4.3%

Koncentracja Paramount na wydajności treści i maksymalizacji wydajności znajduje odzwierciedlenie w ich udanych wynikach. Ich platforma streamingowa odnotowała prawie o 40 % więcej godzin zaangażowania widzów niż w poprzednim roku, co wskazuje na rosnącą popularność ich treści. Odnotowano również 37% wzrost przychodów w sprzedaży "bezpośrednio do konsumenta" w 2023 r., co wskazuje na poprawę wydajności i efektywności ich operacji biznesowych.

PARA
$10.43 -$0.47 -4.31%
Fair Price: $94.04
Opbswd: 62.54%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Paramount z powodzeniem obniża również koszty produkcji i maksymalizuje zwrot z inwestycji. Koszty produkcji są obniżane poprzez filmowanie treści za granicą, jak widać w przypadku głównych firm. Takie podejście doprowadziło do zrównoważenia tytułów wysokobudżetowych z tytułami o niższych kosztach i poprawiło zwrot z inwestycji. Segment "zaplanowanych stacji telewizyjnych" również odnotował wzrost, podkreślając rosnące zainteresowanie widzów treściami Paramount.

PARA
$10.43 -$0.47 -4.31%
Target Price
20.45 (+96.07% Upside)

Ogólnie rzecz biorąc, skupienie się na treści i wydajności operacyjnej jest widoczne w zwiększonej oglądalności i przychodach, pomimo redukcji kosztów. redukcji kosztów. Te liczby i dane pokazują, że Paramount z powodzeniem utrzymuje rentowność i poprawia swoją konkurencyjność Dzięki lepszemu zwrotowi z inwestycji, Paramount jest gotowy na historyczne wzrosty cen i wzrost rentowności. Wzmocnienie swoją pozycję w branży rozrywkowej.

Warner Bros Discovery $WBD-2.6%

Warner Bros Discovery staje na czele trendu ekspansji w kierunku bezpośredniego dotarcia do konsumentów i inwestycji w treści, co znajduje odzwierciedlenie w imponujących wynikach. W ostatnim kwartale segment "sprzedaży bezpośredniej" osiągnął prawie 98 milionów subskrybentów, co oznacza wzrost o 20% rok do roku. Liczby te podkreślają silny popyt na usługi streamingowe Warner Bros Discovery. Ponadto przychody z dystrybucjiwzrosły o 4%, przy czym rynki międzynarodowe napędzały znaczny wzrost. Znaczący wzrost przychodów z reklam, który przyspieszył do ponad 50% w porównaniu z poprzednim kwartałem, podkreśla nie tylko pozytywne wyniki biznesowe, ale także skuteczną strategię monetyzacji treści.

WBD
$8.14 -$0.22 -2.63%
Fair Price: $1.85
Tdbcinny: 85.07%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Znaczące inwestycje w treści okazują się kluczowym czynnikiem wzrostu Warner Bros Discovery. Firma strategicznie inwestuje w kultowe franczyzy i wysokiej jakości produkcje. wysokiej jakości produkcjeaby wzmocnić swoją pozycję konkurencyjną i przyciągnąć szerokie spektrum odbiorców. Przykładowo, skupienie się na nowych filmach nadaje nowy impet ich portfolio treści. Wysiłki zmierzające do wznowienia głównych filmów, takich jak Superman a Harry Potter, podkreślają dążenie do wykorzystania znaczącego kapitału marki. Inwestycje te mają na celu nie tylko poszerzenie oferty treści, ale także pogłębienie zaangażowania subskrybentów i stworzenie nowych możliwości w zakresie sprzedaży towarów, parków rozrywki i umów licencyjnych.

WBD
$8.14 -$0.22 -2.63%
Target Price
22.67 (+178.50% Upside)

Skupienie się na dywersyfikacji przychodów i zrównoważonym wzroście to kluczowe cele dla Warner Bros Discovery. Wzrost liczby subskrybentów i rosnące przychody z reklam wskazują na silny popyt rynkowy na ich usługi streamingowe. Wzrost ten przyczynia się do stałych strumieni przychodów i zwiększonej rentowności. Inwestycje w treściw szczególności w kultowe filmy i seriale, a także koncentracja na nowych filmach wzmacniają portfolio treści firmy i zapewniają nowe możliwości rozwoju.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.