S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

V Americe se bude sázet jako ještě nikdy. Skvělá investiční příležitost

Minulý víkend byl prvním víkendem sezóny 2021-22 NFL a vypadal o dost jinak než loňský zahajovací víkend. Nové tváře v nových týmech. Fanoušci na stadionu. Ratingy opět stoupají. A všichni najednou sázejí 😎. Objem sportovních sázek během prvního víkendu sezony NFL dosáhl 58,2 milionu transakcí v 18 státech a Washingtonu D.C., což je meziroční nárůst o neuvěřitelných 126 %.

 

 

Podle Lindsay Sladerové, výkonné ředitelky společnosti Geocomply:

 

"Očekávali jsme vysoké objemy, ale to, co jsme viděli, nás přesto překvapilo. Úroveň poptávky na nových trzích, jako je například Arizona, naznačuje, že spotřebitelé dlouho čekali na možnost legálně si vsadit."

 

A to je klíčové slovo: legálně.

 

Lidé milují sport. Přibližně 60 % Američanů se považuje za sportovní fanoušky. Lidé také rádi soutěží se svými přáteli a vyhrávají peníze. Nemusím vám předhazovat čísla, abyste to pochopili, je to lidská přirozenost.

 

Sportovní sázení se tedy v podstatě nachází na pomezí tří věcí, které lidé rádi dělají: Sledovat sport, soutěžit a vyhrávat peníze. Sportovní sázení je tedy samozřejmě něco, co lidé přirozeně chtějí dělat, pomineme-li drobný fakt, že je už desítky let v podstatě všude mimo Las Vegas nelegální.

 

Až do 14. května 2018, kdy Nejvyšší soud Spojených států zrušil zákon o ochraně profesionálních a amatérských sportů ("PASPA"), který od roku 1992 bránil americkým státům kromě Nevady, Delaware a Oregonu v regulaci a zdanění mezistátních hazardních her a sportovních sázek.

 

Brány byly otevřeny. Od té doby legalizovalo sportovní sázení 26 států a Washington D.C., které dnes provozují sázkové hry v ostrém provozu. Dalších šest států legalizovalo sportovní sázení a brzy zahájí ostrý provoz a dva státy připravují aktivní legislativu.


Když to všechno sečteme, vyjde nám 34 států, které budou mít do roku 2022 pravděpodobně legální sportovní sázení. Nezapomeňte: Ještě čtyři roky předtím bylo sázení nelegální téměř všude.

 

Jinými slovy, zatímco legislativa je notoricky nejpomalejším procesem, legislativa týkající se sportovního sázení postupuje kupředu závratnou rychlostí, což vytváří podmínky pro to, aby se nahromaděná poptávka uvolnila mnohem dříve, než většina předpokládala.

 

Nemluvě o tom, že tu máme celé hnutí "virtuálních kasin". Zkrátka a dobře, pandemie koronaviru donutila spotřebitele přijmout platformy pro online sázení, které jsou díky plošnému zavedení 5G vlastně docela robustními platformami s rychlým připojením a dobrými sázkovými zážitky.

 

Výsledkem je, že souběžně s legislativou legalizující sportovní sázení všude na světě, umožňují technologické platformy sportovnímu fanouškovi sázet na telefonu nebo počítači.

 

V podstatě se tedy dostáváme ze světa, kde jste museli cestovat přes několik států, abyste si mohli vsadit v zakouřeném kasinu, do světa, kde si můžete vsadit z obývacího pokoje.

 

To je seismická změna, která vyvolává boom sportovního sázení. Společnost ARK Invest odhaduje, že jen v USA vzroste trh s online sportovními sázkami z dnešních 9,5 miliardy dolarů na 37 miliard dolarů do roku 2025, což znamená téměř čtyřnásobný nárůst hodnoty za pouhé čtyři roky. Není mnoho odvětví, která by za čtyři roky vzrostla čtyřnásobně. A proto jsem velmi optimističtí vůči akciím navázaným na trh sportovního sázení.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Obzvlášť teď po otevření ekonomiky, bude docela růst

páni, tak co čtu tak sázení bude do budoucna opravdu velký trh, co? Nějaká zajímavá akcie kterou bych měl koupit?

🔝🔝🔝

děkuju 😁