@halasz13

Existuje mnoho způsobů, jak na akciovém trhu investovat. Pokud však hledáte investici s nízkým rizikem a vysokým výnosem, pak byste zde mohli najít to, co potřebujete.

Southwest Airlines

Nynější pokles trhu nám mimo jiné přináší i spoustu možností k nákupu velmi kvalitních společností za velmi příznivou cenu, které nám při včasné investici mohou v budoucnu vytvořit slušné zisky.

 

5. Dick's Sporting Goods $DKS 

Dick's Sporting Goods nabízí širokou škálu produktů určených na lov, rybaření, golf, kempování, outdoorové aktivity a spoustu dalšího.

https://www.youtube.com/watch?v=aV1005n5VZU

V době, kdy byl svět soutěžních sportů uzavřen pandemií, do toho DKS šlo naplno. Obchod se v posledních dvou letech vyvíjel skvěle.

  • Finanční výsledky ukazují, že se věci ubírají správným směrem. 
  • Zisk společnosti na akcii dosáhl za celý rok 2021 výše 13,87$, což je o 142 % více než v roce 2020. 
  • To ukazuje, že její výkonnost je daleko za očekáváním a konkuruje ostatním velkým společnostem.

Kromě této výkonnosti společnost Dick's Sporting Goods investory bohatě odměnila. Jen v rámci zpětného odkupu akcií společnost oznámila odkup v hodnotě 750 milionů dolarů a navíc zvýšila čtvrtletní dividendu o 11 %.

 

6. Marriott International $MAR 

Marriott International je jedním z největších hotelových řetězců na světě. Má dlouhou historii a je průkopníkem v oblasti pohostinství.

https://twitter.com/MarriottIntl/status/1523727486860894208

Společnost Marriott International byla také jednou z nejinovativnějších společností v oblasti využívání technologií ve svých hotelech a nemovitostech. Neustále zlepšují zkušenosti svých zákazníků zaváděním nových technologií a nástrojů, jako je digitální check-in, digitální klíčové karty a mobilní aplikace.

  • Akcie vzrostly o nepatrných 2,13 %. 
  • Čísla z kontrolních stanovišť TSA ukazují, že se počty cestujících vracejí na hodnoty před pandemií.
  •  S větším počtem cestujících se ubytovací společnosti mohou těšit úspěchu a rostoucím číslům. 

 

7. Southwest Airlines $LUV 

Southwest Airlines je jednou z nejznámějších leteckých společností na světě. Na trhu působí již téměř 50 let a podílela se na utváření tohoto odvětví.

  • V prvním čtvrtletí vykázala společnost Southwest Airlines ztrátu 278 milionů dolarů. 
  • Trhy však na zprávu o výsledcích reagovaly příznivě. 
  • Počet zaměstnanců společnosti United Airlines se v letošním roce výrazně zvýšil. 

https://www.youtube.com/watch?v=SjTOVR339Ck

Dopravce se shodl s ostatními leteckými společnostmi, které uvedly, že se věci ubírají správným směrem. Tato společnost se z mnoha důvodů tak rozrostla právě proto, že nyní přijímá více zaměstnanců. 

S nástupem rušné letní sezóny by nyní mohl být ten správný čas na investici.

 

U těchto společností jsem se zaměřil spíše na analýzu prostředí, ve kterém se pohybují, než na finanční výkazy a podobné. Myslím si, že z dlouhodobého hlediska mají tyto společnosti slušnou šanci na vykazování zisku a růst jejich podnikání. Proto je zde uvádím.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Discussion
@semen33 1d

Aerolinky a hotelnictví mi přijdou jako zajímavé sektory, protože si bez nich nedokáži představit svět, ale zároveň jsme viděli, že mohou být zasaženy.

@halasz13 1d

Je to tak, ale myslím si, že tady furt budou a dále se budou rozrůstat.

@semen33 1d

Přesně.

@kotej 1d

$DKS v portfoliu mám, ale spíš jako takovou spekulaci.

@halasz13 1d

To chápu :)

@snoblik22 1d

I přes to, že jsme viděli jak pandemie může zasáhnout cestovní ruch, tak si myslím, že tento obor stále poroste, protože lidé prostě chtějí cestovat a poznávat. Tím pádem společnosti zmíněné v tomto článku mohou prosperovat.

@halasz13 1d

Také jsem toho názoru.

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇