S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Te 3 akcje wręcz proszą się o kupno w czasie obecnego spowolnienia gospodarczego

To chyba już koniec. Nikt z nas nie lubi korekt rynkowych. Po prostu takie sytuacje stwarzają świetne możliwości dodania solidnych akcji do swojego portfela w długim okresie. Biorąc pod uwagę, że Nasdaq Composite spadł w tym roku o około 27%, nic dziwnego, że w podobnej korekcie znajdują się obecnie trzy akcje, które zdaniem analityków warto teraz kupić!

Gdy rynki spadają, mądrzy inwestorzy kupują

ChargePoint $CHPT-2.4%

Akcje wiodącego dostawcy usług ładowania pojazdów elektrycznych, firmy ChargePoint, spadły o około 50% od początku roku. ChargePoint jest największym publicznym dostawcą usług ładowania pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej i ma około 70% udziału w rynku.

Dzięki modelowiland-and-expand oraz zróżnicowanym źródłom przychodów, ChargePoint był w stanie znacząco zwiększyć swoje przychody w ostatnich kwartałach. Jako lider branży z długoterminowymi perspektywami wzrostu, ChargePoint ma dobrą pozycję do rozwoju. Spadek kursu akcji w skali roku stanowi bardziej atrakcyjny punkt wejścia dla inwestorów długoterminowych.

Można to już uznać za zniżkę...

Tesla $TSLA-2.0%

Wielu inwestorów żałuje, że nie kupiło akcji Tesli trzy lata temu, gdy ich cena wynosiła około 35 USD. W ciągu trzech lat wartość ich inwestycji wzrosłaby 15-krotnie. To całkiem niezły pomysł 😂 Ale jeśli nie zrobiłeś tego wtedy, to nie ma sensu płakać nad rozlanym mlekiem i podjąć działania teraz. W porównaniu z ATH, Tesla jest obecnie notowana z dyskontem.

Prawie -40% od początku roku. To też nie wygląda najgorzej.

Akcje firmy Tesla spadły w tym roku o około 40%, pomimo dobrych wyników za pierwszy kwartał. Jak widać na powyższym wykresie, wskaźnik ceny do zysków (P/E) wynoszący prawie 100 jest znacznie poniżej średniej historycznej. Wskaźnik forward P/E, który opiera się na oczekiwaniach dotyczących zysków w 2022 r., również spadł do bardziej atrakcyjnego poziomu.

Wskaźnik forward P/E dla Tesli spadł do około 58 z 86 na początku roku. Ogólnie rzecz biorąc, akcje Tesli wyglądają obecnie znacznie bardziej atrakcyjnie niż w styczniu.

Nvidia $NVDA-2.7%

Karty graficzne firmy Nvidia cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na szeroki zakres ich zastosowań, w tym w nowych dziedzinach, takich jak sztuczna inteligencja, pojazdy autonomiczne, robotyka i rzeczywistość wirtualna. Ponadto oczekuje się, że w najbliższych latach popyt w tych segmentach będzie rósł. Firma Nvidia uważa, że jej oferta obejmuje możliwości o wartości 1 biliona dolarów.

Nvidia spada od początku roku jeszcze bardziej niż Tesla

Akcje firmy Nvidia spadły w tym roku o 43%, częściowo z powodu obaw związanych z przeceną. Wskaźnik P/E wynoszący 45 jest znacznie niższy od pięcioletniego średniego wskaźnika P/E wynoszącego prawie 69. Wskaźnik forward P/E wynoszący prawie 29 wygląda bardzo atrakcyjnie w porównaniu do wskaźnika 68 na początku roku. Podsumowując, może to być dobry moment, aby dodać firmę Nvidia do swojego portfela.

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie akcji na podstawie danych z Internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet