NASDAQ
-134.52 (-0.87%)
S&P 500
-4.79 (-0.11%)
DOW
75.15 (0.21%)
FTSE
26.97 (0.38%)
DAX
78.54 (0.51%)
HANG SENG
73.75 (0.28%)
NIKKEI
44.50 (0.15%)
MSFT Microsoft Corp
309.16 -1.59 (-0.51%)
INTC Intel Corp
49.46 -6.55 (-11.69%)
TSLA Tesla Inc
909.68 16.08 (1.80%)
Posted by

Mohla by mít tato akcie potenciál v oboru čisté energie?

Akcie této spolešnosti se začátkem února ocitly na nejvyšší hodnotě 27,96 USD. Od té doby je vývoj mnohem méně působivý a akcie se nacházejí v dlouhém propadu. V tuto chvíli se akcie obchodují za 6,92 USD, což je o 75 % méně než v únoru. Za celý rok se akcie propadly o 40 %. Není to tedy úplně to, co si investoři představovali, když kupovali tuto společnost vyrábějící elektrárny na palivové články. V posledních několika týdnech se však objevily některé pozitivní náznaky, včetně velkého růstu 14. září na základě povzbudivé zprávy o výsledcích.

 

Když se akcie prodávaly za téměř 28 dolarů, byly jejich vyhlídky na dlouhodobý růst poněkud nejasné. Jakékoli velké přínosy z vládních iniciativ v oblasti zelené energie a infrastruktury byly pravděpodobně součástí této ceny. Kromě toho měla společnost problémy s růstem tržeb, natož s pokrokem směrem k ziskovosti. Nicméně vzhledem k současné ceně a posledním čtvrtletním výsledkům společnosti FuelCell je nyní ten správný čas udělat krok směrem k akciím?

 

 

Zelená energie společnosti FuelCell

 

Klíčovým prvkem příběhu společnosti $FCEL je její postavení jako zdroje čisté energie. Společnost staví mikroelektrárny, které využívají technologii palivových článků. V současné době se používají například v nemocnicích a výrobních závodech.

 

V říjnu loňského roku získala společnost FuelCell od amerického ministerstva energetiky finanční podporu ve výši 8 milionů dolarů na vývoj zařízení na výrobu palivových článků SureSource, které bude vyrábět vodík pro pohonné hmoty. V dubnu společnost $FCEL oznámila, že její elektrárny na palivové články SureSource vyrobily od své první komerční instalace 12 milionů MWH elektřiny. Její technologii bylo připsáno, že zabránila vzniku více než 1,5 milionu tun emisí CO2.

 

Důvěryhodnost společnosti v oblasti zelené energie a vládní priorita vynakládat velké prostředky na dosažení ekonomiky s nulovými čistými emisemi tak pomohly v únoru vynést akcie $FCEL do tak vysokých výšin.

 

Zisk za třetí čtvrtletí vykazuje velké zlepšení

 

Jednou z největších obav společnosti byla její schopnost rozvíjet své podnikání a nakonec se přiblížit ziskovosti.

 

V prvním čtvrtletí společnost vykázala tržby ve výši 14,9 milionu dolarů, což je méně než 16,3 milionu dolarů v předchozím roce. To bylo velké zklamání, protože trh očekával tržby v rozmezí 22 milionů dolarů. Ztráta ve výši 15 centů na akcii byla rovněž velkou ztrátou. Kromě toho společnost spalovala hotovost. A díky tomu akcie $FCEL ztrácely půdu pod nohama.

 

Dne 14. září společnost FuelCell oznámila výsledky za 3. čtvrtletí. A investorům pro změnu svitla naděje. Tržby se meziročně zvýšily o 43 % na 26,8 milionu dolarů. Upravená ztráta na akcii činila 4 centy. Obě čísla výrazně překonala odhady Wall Street. Akcie po této zprávě vzrostly o téměř 15 %.

 

Jednalo se sice pouze o jedno čtvrtletí, ale i tak to zvyšuje pravděpodobnost, že se společnost FuelCell obrátila k lepšímu.

 

Podtrženo a sečteno

 

Celkově mohou být akcie společnosti mezi investory rozporuplné. Společnost má zjevně potenciál a jako součást klubu obnovitelných zdrojů energie zaznamenaly akcie na začátku roku působivý růst. Nicméně nedostatek významného růstu tržeb v kombinaci s vysokou mírou spalování hotovosti vyvolává obavy. V obavách, že společnost možná nikdy nedosáhne ziskovosti, se mnoho investorů zbavilo akcií. Proto jsme na jaře zaznamenali pokles akcií $FCEL o 74 % během tří měsíců.

 

V tuto chvíli mám pocit, že pozitiva společnosti FuelCell začínají převažovat nad negativy, zejména pro investory, kteří uvažují v dlouhodobém horizontu. Zisk společnosti za 3. čtvrtletí se výrazně zlepšil a překonal očekávání trhu. Vládní návrh zákona o infrastruktuře byl opět odložen, ale očekává se, že bude schválen do konce měsíce. To zvýší výdaje na "zelené" energetické projekty, což je pro FuelCell zjevné plus.

 

U akcií $FCEL mají v současné době převahu medvědi, kteří stále visí na zmíněných problémech. Investiční analytici oslovení deníkem Wall Street Journal hodnotí akcie jako "underweight" s průměrnou cílovou cenou 6,89 USD. V současné době se akcie FCEL obchodují za 6,92 USD a za posledních 12 měsíců vzrostly o 156 %. Rozhodně tedy existuje prostor pro další pokles. Ve skutečnosti jeden z analytiků WSJ stanovil cílovou cenu na 3 USD.

 

Na druhou stranu jsou tu tato nedávná pozitiva pro společnost. Vzhledem k tomu, že tlak na zelenou energii nabírá na síle, a vzhledem k její současné ceně je potenciál dlouhodobého růstu pro akcie $FCEL velmi reálný.

Přidej se k 25471 investorům, kteří jsou členy komunity Bulios, a získej zdarma přístup k tomuto a dalším investičním příspěvkům.

Máš svůj účet? Tak se přihlas. A nebo vytvoř nový
Pro více informací mrkni na sekci Privacy Policy
Next post
Plug Power pokračuje ve ztrátách: Jeho akcie mohou spadnout o dalších 50 %! 📉
Autoload is on
Discussion
Posted by 9 days ago

Autor @petrkomarek má karmu 2725 a je členem této skupiny od 05/07/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Posted by 9 days ago

👌👌👌