NASDAQ
-134.52 (-0.87%)
S&P 500
-4.79 (-0.11%)
DOW
75.15 (0.21%)
FTSE
26.97 (0.38%)
DAX
78.54 (0.51%)
HANG SENG
73.75 (0.28%)
NIKKEI
44.50 (0.15%)
MSFT Microsoft Corp
309.16 -1.59 (-0.51%)
INTC Intel Corp
49.46 -6.55 (-11.69%)
TSLA Tesla Inc
909.68 16.08 (1.80%)
Posted by

Využíjte tržní korekci a nakuptě těchto 5 technologických kousků!

Po úžasné rally v posledních 18 měsících byly akcie v posledních několika týdnech volatilní. Například v září dosáhl index S&P 500 nejhorších výsledků od března 2020 a od začátku pandemie. Mezitím index Nasdaq 100 během měsíce klesl ze svých letních maxim. Mnoho technologických akcií zaznamenalo ještě prudší pokles. A říjen byl zatím svědkem řady neklidných a klesajících dnů.

 

Inflace nadále roste a Federální rezervní systém možná přijme bezprostřední opatření pro zpřísnění měnové politiky. Proto bychom mohli očekávat, že volatilita na širších trzích bude v krátkodobém horizontu pokračovat. Přesto mnozí investoři považují současný pokles trhu za skvělou příležitost k získání výhodných technologických akcií za rozumné ceny.

 

 

Dávno předtím, než se nový koronavirus stal součástí našeho každodenního života, patřily technologické akcie k nejlukrativnějším akciím k nákupu. Tento sektor urychluje inovace a může dokonce vyvolat zcela nová paradigmata, takže tyto výběry obvykle ztělesňují značný potenciál růstu a představují důležitou součást každého portfolia.

 

S ohledem na tuto skutečnost vám přináším pět nejlepších technologických akcií, které mohou růstoví investoři teď nakoupit. Vzhledem k tomu, že tyto společnosti expandují na svých rozsáhlých oslovitelných trzích, mají silnou dynamiku, která by jim mohla v nadcházejících měsících pomoci dosáhnout lepších výsledků.

 

Asana $ASAN

 

Společnost Asana se sídlem v kalifornském San Francisku poskytuje platformu pro správu projektů a pracovních postupů, která umožňuje týmům komunikovat, plánovat marketingové kampaně a spravovat interní záležitosti společnosti.

 

Počátkem září společnost $ASAN oznámila výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2022. Celkové tržby meziročně vzrostly o 72 % a dosáhly 89,5 milionu USD. Kromě toho dosáhla čistá ztráta bez použití metodiky GAAP výše 39,8 milionu USD, tj. 23 centů na akcii, ve srovnání s čistou ztrátou bez použití metodiky GAAP ve výši 26,3 milionu USD (tj. 34 centů na akcii) v předchozím období. Peněžní prostředky a ekvivalenty skončily ve čtvrtletí ve výši 270,3 milionu dolarů.

 

To však není vše. U tohoto výběru technologických akcií vzrostl během druhého čtvrtletí počet klientů platících více než 50 000 USD o 111 %, což naznačuje, že platforma společnosti získává značnou oblibu mezi velkými organizacemi. Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Dustin Moskovitz také nedávno nakoupil 750 000 akcií $ASAN, čímž jeho celkové nákupy za poslední tři měsíce dosáhly 217 milionů dolarů. K výsledkům se Moskovitz vyjádřil takto:

 

"Ve druhém čtvrtletí jsme zrychlili růst celkových tržeb, pokračovali jsme v zaznamenávání silného růstu počtu zákazníků a zvýšili jsme čistou míru retence v dolarech ve všech oblastech."

 

Akcie společnosti $ASAN se v době psaní tohoto článku pohybují nad 110 dolary a v letošním roce vzrostly o více než 280 %. Zrychlující se růst horní linie navíc naznačuje, že společnost Asana by mohla zaznamenat další zisky, jakmile se nálada na trhu obrátí zpět k růstovým akciím. Akcie společnosti se však obchodují za vysoký 57násobek současných tržeb. Potenciální investoři by našli lepší hodnotu kolem 95 USD nebo níže.

 

Fastly $FSLY

 

Stejně jako Asana, i tento výběr technologické akcie sídlí v San Franciscu v Kalifornii. $FSLY provozuje síť pro doručování obsahu (CDN) v reálném čase. V podstatě prostřednictvím svých služeb v oblasti streamování médií, elektronického obchodování, zabezpečení a privátních CDN může podnikovým klientům poskytovat rychlejší a spolehlivější online obsah.

 

Vedení společnosti zveřejnilo výsledky za 2. čtvrtletí již na začátku srpna. Za toto čtvrtletí se tržby meziročně zvýšily o 14 % na 85 milionů USD. Kromě toho čistá ztráta bez zohlednění metodiky GAAP dosáhla 17 milionů USD, tj. 15 centů na zředěnou akcii. A konečně, hotovost a ekvivalenty skončily ve čtvrtletí na úrovni přibližně 1 miliardy dolarů.

 

Společnost $FSLY provozuje platformu IaaS (edge computing infrastructure-as-a-service), která je schopna přesouvat mnoho terabajtů dat za sekundu. Podle společnosti IBM $IBM edge computing přibližuje podnikové aplikace ke zdrojům dat, jako jsou zařízení internetu věcí nebo místní okrajové servery. Tato blízkost k datům u jejich zdroje může přinést výrazné obchodní výhody, rychlejší přehled, lepší dobu odezvy a lepší dostupnost pásma.

 

Očekává se, že zejména růst metaversa bude pro řešení edge computingu znamenat výrazný vítr do plachet. Vždyť k vytvoření virtuálního světa, s nímž mohou uživatelé komunikovat v reálném čase, je zapotřebí obrovské množství přenesených dat. Z dlouhodobého hlediska jsou investoři do akcií $FSLY z vývoje v oblasti metaverza nadšeni.

 

Společnost Amazon $AMZN přestala využívat služby Fastly krátce po výpadku na začátku června. Přesto se v srpnu k platformě vrátil, což naznačuje, že by výsledky za 3. čtvrtletí mohly zapůsobit na Wall Street. Po čtvrtletním oznámení generální ředitel Joshua Bixby poznamenal následující:

 

"Během druhého čtvrtletí jsme se také vypořádali s významným výpadkem, který ovlivnil naše výsledky za druhé čtvrtletí a bude mít dopad na náš výhled na třetí čtvrtletí a celý rok."

 

Akcie $FSLY se v současné době pohybují na úrovni 43 USD. Od začátku roku se akcie propadly o 50 % a za poslední rok o téměř 66 %. Nicméně říjen se nyní jeví jako vhodná doba pro získání některých akcií vzhledem k dynamice horní linie a sníženému ocenění. Akcie se obchodují za méně než 15násobek současných tržeb.

 

Ping Identity $PING

 

Tato technologická akcie porušuje trend na našem seznamu, nemá sídlo v Kalifornii. Společnost Ping Identity se sídlem v Denveru ve státě Colorado poskytuje řešení pro ověřování identity, která umožňují bezpečný přístup ke službám, aplikacím nebo webovým stránkám. Její platforma založená na umělé inteligenci rozhoduje o ověřování a kontrole zabezpečení. A co víc, služby společnosti $PING využívá přibližně 60 % organizací z žebříčku Fortune 100, včetně většiny největších amerických bank.

 

Společnost $PING zveřejnila výsledky za 2. čtvrtletí na začátku srpna. Tržby za toto období meziročně vzrostly o 34 % na 78,9 milionu dolarů. Přibližně 93 % těchto příjmů bylo založeno na předplatném. Čistý zisk mimo GAAP dosáhl 9,6 milionu USD, tj. 11 centů na zředěnou akcii. To je ve srovnání se zhruba 6,4 milionu USD (8 centů na zředěnou akcii) v předchozím čtvrtletí. A konečně, hotovost a ekvivalenty skončily ve čtvrtletí ve výši 104,3 milionu dolarů. Generální ředitel Andre Durand k výsledkům poznamenal následující:

 

"Výsledky byly podpořeny trvalým zlepšením poptávkového prostředí, což vedlo k výraznému růstu ARR a výnosů, které nám dávají jistotu silné realizace ve zbytku roku 2021."

 

Celkově se akcie v oblasti kybernetické bezpečnosti v současné době těší udržitelnému dvoucifernému růstovému trendu. Vzhledem k rostoucí potřebě přesunu dat do cloudu zaznamenali poskytovatelé bezpečnostních řešení třetích stran prudce rostoucí poptávku po svých službách.

 

V tuto chvíli se akcie společnosti $PING pohybují na úrovni přibližně 26 USD. Od začátku roku klesly o 9 % a za poslední rok o 26 %. To však podporuje přiměřené ocenění růstové akcie, která již dosáhla ziskovosti. Akcie se obchodují za 7,71násobek současných tržeb. Zájemci z řad investorů by mohli zvážit nákup při poklesu.

 

Texas Instruments $TXN

 

Společnost Texas Instruments jako jednoho z největších světových výrobců čipů není třeba příliš představovat. Společnost je špičkovým hráčem v oblasti digitálních signálových procesorů používaných v bezdrátové komunikaci a mikrokontrolérů používaných v různých elektronických aplikacích.

 

Společnost $TXN zveřejnila výsledky za 2. čtvrtletí koncem července. V tomto období se tržby meziročně zvýšily zhruba o 41 % na přibližně 4,6 miliardy USD. Čistý zisk dosáhl rovněž 1,9 miliardy dolarů, tj. 2,05 dolaru na zředěnou akcii, oproti čistému zisku 1,4 miliardy dolarů (1,48 dolaru na zředěnou akcii) před rokem. Společnost vytvořila volný cash flow ve výši 6,5 miliardy dolarů. Konečně hotovost a ekvivalenty skončily ve čtvrtletí na úrovni 3,7 miliardy dolarů. Generální ředitel Rich Templeton se k těmto ukazatelům vyjádřil následovně:

 

"V uplynulých 12 měsících jsme vlastníkům vrátili 3,9 miliardy dolarů prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií. Ve stejném období představovala naše dividenda 56 % volného cash flow, což podtrhuje její udržitelnost."

 

$TXN se v poslední době veze na celosvětovém rozmachu polovodičových čipů. Polovodičové produkty, které detekují vstupy z reálného světa, jsou nezbytné pro internet věcí (IoT), automobilový průmysl, zařízení pro vzdálené monitorování a další. Poptávka po těchto čipech během pandemie prudce vzrostla také proto, že stále více společností využívá vzdálené pracovní postupy, které vyžadují připojená zařízení.

 

Nedávný nedostatek polovodičů mezitím vedl také k prudkému růstu cen, což pomohlo výrobcům čipů dosáhnout lukrativních výnosů. Společnost Texas Instruments by měla v letošním roce zvýšit zisk o 36 %. Cena akcií $TXN se v současné době pohybuje kolem 188 USD, což je zhruba 14% nárůst od začátku roku. Celkově má tato akcie mírné ocenění, obchoduje se za méně než 24násobek forwardových zisků a méně než 11násobek současných tržeb.

 

Upstart $UPST

 

Poslední na tomto seznamu technologických akcií je další kalifornská společnost. $UPST provozuje platformu pro rozhodování o spotřebitelských půjčkách založenou na umělé inteligenci. Společnost spolupracuje s bankami a nabízí jim osobní půjčky s využitím netradičních proměnných, jako je vzdělání a zaměstnání, k předpovědi úvěruschopnosti. Podle vedení společnosti nabízí bankám lepší volbu než spoléhání se na skóre FICO.

 

Stejně jako ostatní tipy v tomto článku zveřejnila společnost Upstart výsledky za 2. čtvrtletí již v polovině srpna. Celkové tržby za toto období meziročně vzrostly o neuvěřitelných 1 018 % na 194 milionů USD. Upravený čistý zisk dosáhl 58,5 milionu dolarů, tedy 62 centů na zředěnou akcii. Před rokem společnost vykázala upravenou čistou ztrátu ve výši 3,7 milionu dolarů. Konečně, hotovost a ekvivalenty skončily ve čtvrtletí na úrovni téměř 618 milionů dolarů. Generální ředitel Dave Girouard k výsledkům uvedl následující:

 

"Úvěry jsou ústředním paprskem příjmů a zisků ve finančních službách a umělá inteligence je možná nejtransformačnější změnou, která v tomto odvětví přišla."

 

Mnoho lidí na Wall Street považuje společnost $UPST za potenciálního narušitele finančních technologií (fintech). Její úvěrové algoritmy založené na umělé inteligenci využívají různé datové body, které bankám pomáhají činit lepší rozhodnutí. Společnost Upstart navíc tvrdí, že její technologie schvaluje půjčky stejnou rychlostí jako FICO, ale může se pochlubit o 75 % nižším počtem nesplácených úvěrů.

 

Není tedy divu, že počet bankovních partnerů společnosti Upstart rychle vzrostl na 25. Celoroční výhled tržeb ve výši 750 milionů dolarů představuje 221% meziroční růst. Navíc akcie $UPST dosáhly koncem září historického maxima 346,54 USD. V současné době se akcie pohybují kolem 340 dolarů a v letošním roce si připsaly více než 730 %. Akcie se obchodují za přibližně 34násobek současných tržeb.

 

*Nejedná se o investiční doporučení.

Next post
5 velmi atraktivních akcií v oblasti zdravotní péče
Autoload is on
Discussion
Posted by 8 days ago

Autor @stark má karmu 2797 a je členem této skupiny od 05/07/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Posted by 8 days ago

BUY BUY BUY!

Posted by 8 days ago

$UPST je luxus, konečně funkční algo na půjčky. 😄