NASDAQ
-134.52 (-0.87%)
S&P 500
-4.79 (-0.11%)
DOW
75.15 (0.21%)
FTSE
26.97 (0.38%)
DAX
78.54 (0.51%)
HANG SENG
73.75 (0.28%)
NIKKEI
44.50 (0.15%)
MSFT Microsoft Corp
309.16 -1.59 (-0.51%)
INTC Intel Corp
49.46 -6.55 (-11.69%)
TSLA Tesla Inc
909.68 16.08 (1.80%)
Posted by

2 nezastavitelné růstové akcie, které do roku 2030 mohou počítat s růstem o 400 %! 🚀

Nákup diverzifikovaného, nízkonákladového indexového fondu představuje relativně konzervativní přístup k investování do akcií s poměrně nízkým rizikem. Proto je zas a znovu doporučován jako ideální způsob, jak mohou laici neznalí akciových trhů smysluplně investovat, aniž by k tomu potřebovali trávit hodiny a hodiny analýzami individuálních akcií.

 

 

A navíc - pokud byste si však v září 2011 koupili fond s nízkými poplatky, který sleduje referenční index S&P 500, stále byste své peníze za posledních deset let zhodnotili téměř čtyřnásobně, což je dosti slušný výsledek.

 

Nákup jednotlivých akcií - za předpokladu, že byste dokázali odhalit a včas nakoupit budoucí vítěze - by vám však nabídl šanci na ještě vyšší výnosy. Například akcie giganta v oblasti elektronického obchodu Amazon $AMZN vzrostly za stejné období o 1 360 %, což je o řád výš.

 

Obě strategie nicméně mají jeden důležitý společný jmenovatel - ukazují výhody zaměření se na dlouhodobý investiční horizont. V průběhu času americký trh historicky roste a konkrétní inovativní společnosti také potřebují čas, aby naplnily svůj nadstandardní potenciál.

 

Pokud se nechcete pouštět do "žádných větších akcí", je idnexový fond tím pravým místem, kam kapitál alokovaný pro akcie zaparkovat (SPčko $SPX se jeví jako ideální volba). Jestliže však máte ambici svým průměrným ročním zhodnocením porazit širší trh a tedy i výnos S&P 500, nezbývá vám, než vyrazit na lov růstových společností s tím správným potenciálem, kvalitou a tržním prostředím, které jim poskytne šanci stát se třeba dalším Amazonem nebo Facebookem. Jelikož se podobného lovu také účastním, tady jsou 2 akcie, které mám na mušce:

 

1. Affirm $AFRM

 

Služby "Kup nyní, zaplať později" (Buy now, pay later / BNPL) aktuálně patří k hlavním rostoucím trendům finančního sektoru. 

 

Tento nový přístup k půjčkám na splátky vzbudil pozornost mnoha stran. Například platební gigant Square $SQ, který si tento trend uvědomuje, kupuje za 29 miliard dolarů lídra v oblasti BNPL, společnost Afterpay $AFTPY.

 

Po oznámení této transakce na začátku srpna si akcionáři společnosti Affirm $AFRM možná říkali, kdy přijde jejich chvíle - akcie se v té době pohybovaly 50 % pod historickými maximy, kterých dosáhly krátce po lednovém IPO. Affirm však nedávno velkolepě oznámil partnerství s Amazonem $AMZN, v jehož rámci nabídne zákazníkům tohoto e-commerce gigantu při placení možnost financování jejich nákupů skrz BNPL.

 

To doplňuje stávající dohodu $AFRM se společností Shopify $SHOP, díky níž by mohlo až 1,7 milionu obchodníků integrovat službu BNPL společnosti Affirm do svých internetových obchodů. Kombinace těchto dohod zvýší celkový oslovitelný trh společnosti Affirm o neuvěřitelných 7 000 % na více než 600 miliard USD hrubé hodnoty zboží (gross merchandise value / GMV) ročně.

 

Metrika$AFRM $SHOP $AMZN Celkem
GMV8,3 mld. $151,5 mld. $443,1 mld. $602,9 mld. $
Uživatelé7,1 mil.118 mil.200 mil.325,1 mil.

 

V důsledku toho akcie společnosti Affirm prudce vzrostly. Její tržní kapitalizace nyní činí 36 miliard dolarů, což z ní činí největšího BNPL hráče na světě.

 

Protože však služba vyžadovala integraci s internetovými obchodníky, mohli spotřebitelé využívat možnost financování Affirm pouze při nákupech v zúčastněných podnicích. Aby společnost rozšířila přístup uživatelů, chystá se uvést na trh kartu Affirm Card, která držitelům umožní využívat službu BNPL kdekoli, což "bude velké".

 

Za předpokladu, že poměr ceny k prodejům (P/S) u $AFRM zůstane stejný, musela by společnost do roku 2030 zvyšovat své tržby o 19 % ročně, aby dosáhla pětinásobného růstu ceny akcií. Pro srovnání se očekává, že tempo růstu tržeb společnosti Affirm ve fiskálním roce 2022 bude 64 %. 

 

Metrika2019 (fiskální)2022 (fiskální)CAGR
Příjmy264,3 mil. $1,17 mld. $64 %

 

Odhad společnosti $AFRM na fiskální rok 2022 navíc nezahrnuje potenciální příjmy z dohody s Amazonem, takže by mohlo dojít k výraznému nárůstu i nad rámec této silné prognózy. Investoři, kteří jsou ochotni koupit tuto akcii a držet ji po dobu deseti nebo více let, by tak mohli do portfolia přidávat jednoho z budoucích velkých vítězů finančního segmentu. 💪

 

2. Advanced Micro Devices $AMD

 

S tím, jak se digitální svět stále více začleňuje do našeho každodenního života, přirozeně stále více očekáváme, že produkty, které každodenně používáme, budou neustále chytřejší. Někoho konec konců napadlo, že je dobrý nápad, aby moje lednička měla připojení k internetu a říkala mi, které potraviny brzy projdou, takže by bylo dobré je spotřebovat.

 

Ale jako uživatelé těchto výrobků a zařízení a technologičtí laici ve skutečnosti jen zřídka kdy vidíme složitou síť komponent, které tyhle chytré stroje pohánějí. Společnost Advanced Micro Devices $AMD je prvotřídním výrobcem výkonných počítačových čipů, které jsou základními součástmi zařízení, jež denně používáme, a stává se primární volbou pro stále větší počet špičkových značek. Pokud jste si například zakoupili nejnovější konzoli Microsoft Xbox nebo Sony Playstation, je vaše konzole poháněna právě čipem od $AMD.

 

V nedávné době podepsal tento výrobce polovodičů dohodu také se společností Tesla $TSLA, která jeho čipy chce zabudovávat do informačních a zábavních systémů na palubě svých vozů Model S a Model X.

 

Společnost $AMD je také vysoce ziskovým podnikem. Management je aktuálně na cestě k tomu, aby se mu za poslední tři roky podařilo zvýšit zisk na akcii (EPS) firmy o téměř 700 %!

 

Metrika20182021 (odhad)CAGR
EPS0,32 $2,49 $98 %

 

 

V letech 2019 až 2020 $AMD také zvýšilo své celkové tržby meziročně o 45 % a očekává se, že v roce 2021 se růst jeho příjmů zrychlí na 60 % a tržby dosáhnou historického maxima ve výši 15,6 miliardy dolarů. 🚀

 

Cena akcií společnosti $AMD vzrostla za posledních pět let o více než 1 450 %, přesto na ni v současné době nemá ani jeden významný analytik z Wall Street prodejní rating. To naznačuje, že její rostoucí trend by měl přetrvat, a vzhledem k předchozím finančním výsledkům společnosti je zde potenciálně jasná cesta k pětinásobnému zhodnocení do roku 2030, kterou nebude ani zdaleka pohánět jen aktuální globální nedostatek polovodičů. 

 

Polovodiče se totiž již v blízké budoucnosti stanou hlavní "komoditou" moderního digitalizovaného světa. Budou pro něj tím samým, čím byla svého času ropa pro rozrůstající se tradiční průmysl - hlavním "palivem". Jinými slovy, poptávka po nich historicky pouze poroste. Patříte-li tedy mezi lovce růstových přeborníků, měli byste dnes v portfoliu minimálně jednoho producenta polovodičů 100% mít.

 

*Toto není investiční doporučení.

zdroj

Přidej se k 25474 investorům, kteří jsou členy komunity Bulios, a získej zdarma přístup k tomuto a dalším investičním příspěvkům.

Máš svůj účet? Tak se přihlas. A nebo vytvoř nový
Pro více informací mrkni na sekci Privacy Policy
Next post
Intel: Máme ve frontě 100 firem, které chtějí naše čipy, ale nedostává se na ně
Autoload is on
Discussion
Posted by 8 days ago

Autor @kaizy má karmu 4427 a je členem této skupiny od 23/05/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Posted by 8 days ago

Ten pocit, patřit mezi akcionáře $AFRM 👌

Posted by 8 days ago

Hezký výběr, v obou případech souhlasím, že čtyřnásobná valuace do konce dekády není nic absurdního ani nedosažitelného. $AMD by dlouhodobí technologičtí investoři měli mít v portfoliu už dávno, $AFRM je rozhodně zajímavý objev, zatím nemám, ale sleduji a jestli bude šance levnějšího vstupu, zvážím to.

Posted by 8 days ago

Obě držím, $AMD už déle, $AFRM jsem přidal letos, protože BNPL je podle mě další level láskyplného vztahu mezi spotřebiteli a dluhem. Instant gratification, lidé čím dál tím víc milují ten pocit, že si něco mohou koupit a nemusí za to hned platit, vidím v tom v dnešní zhýčkané společnosti velký potenciál.