S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Wall Street przewiduje, że te 3 akcje kryptowalutowe wzrosną o 118-439%.

Od marca 2020 r. łączna wartość walut cyfrowych wzrosła o ponad 800%. Zdaniem wybranych analityków akcje związane z kryptowalutami mogą w ciągu najbliższych 12 miesięcy poszybować w górę od 118% do 439%.

Wall Street ma byczy pogląd na te akcje.

W ciągu około 26 miesięcy łączna wartość wszystkich walut cyfrowych wzrosła o 828%, czyli o około 1,17 bln USD. Ale nie tylko kryptowaluty korzystają z tego trendu wzrostowego. Według wybranych analityków z Wall Street, trzy akcje kryptowalut oferują potencjalny wzrost o nawet 439% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

1. firma Nvidia $NVDA-0.5%

Pierwszą znaną akcją, która według przynajmniej jednego analityka może przynieść znaczące zyski, jest firma Nvidia, zajmująca się grafiką i sieciami komputerowymi. Ivan Feinseth z Tigress Financial przewiduje, że akcje Nvidii wzrosną w ciągu najbliższego roku o 118%, osiągając cenę 410 USD za akcję, mimo że firma jest na skraju stania się jedną z 10 największych spółek giełdowych w USA. Przy cenie 410 USD Nvidia byłaby firmą wartą bilion dolarów.

Dlaczego Feinseth jest takim optymistą? Podczas Dnia Analityka firma Nvidia ogłosiła, że zwiększa swój całkowity adresowalny rynek do niebotycznej kwoty 1 biliona dolarów. Feinseth jest również podbudowany rozwojem firmy Nvidia jako dostawcy rozwiązań do przetwarzania sztucznej inteligencji.

Warto zauważyć, że w pierwszym kwartale segment profesjonalnych wizualizacji firmy odnotował 67% wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że w pierwszym kwartale produkt krajowy brutto Stanów Zjednoczonych spadł o 1,4%. Powiązania firmy Nvidia z rynkiem kryptowalutowym wynikają z jej procesorów graficznych (GPU), które są wykorzystywane przez górników kryptowalutowych do "wydobywania" walut cyfrowych. Mówiąc prościej, górnicy kryptowalut wykorzystują wysokowydajne komputery do rozwiązywania skomplikowanych równań matematycznych, które zatwierdzają transakcje w sieci blockchain. Górnicy otrzymują nagrodę za blok jako zapłatę za to, że jako pierwsi rozwiążą grupę transakcji (zwaną "blokiem"). Nagroda ta jest zwykle wypłacana w tokenach rodzimych zweryfikowanej kryptowaluty blockchain.

Nie chodzi tylko o ten segment - rozwiązania dla centrów danych, karty graficzne dla graczy oraz dział wizualizacji utrzymają dwucyfrowy wzrost przez całą dekadę.

2. Coinbase Global $COIN+2.7%

Kolejną spółką kryptowalutową, która oferuje zawrotne zyski w oparciu o opinie jednego z analityków Wall Street, który jest liderem w dziedzinie kryptowalut i ekosystemu, jest Coinbase Global. Mark Palmer z BTIG przewiduje, że Coinbase osiągnie wartość 380 USD za akcję. Stanowiłoby to ponad pięciokrotność jego wartości.

W zeszłym miesiącu Palmer powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że "skala tego spadku jest mocno przesadzona" i obwinił inwestorów detalicznych za brak zrozumienia poziomów kapitalizacji spółki. Palmer zauważył również, że w przestrzeni wymiany kryptowalut będzie panowało zamieszanie, które ostatecznie przyniesie korzyści dobrze skapitalizowanej Coinbase. Z drugiej strony, Coinbase jest pełna czerwonych flag. Historia pokazała na przykład, że gdy waluty cyfrowe przestają rosnąć, aktywność handlowa szybko spada. Łączny wolumen obrotów w pierwszym kwartale w wysokości 309 mld USD był najniższym trzymiesięcznym okresem od 2020 r.

Problemem są także koszty. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 r. wartość wynagrodzeń opartych na akcjach wyniosła aż 352 mln USD, czyli ponad dwukrotnie więcej niż 152 mln USD, które Coinbase uzyskał z subskrypcji i wysokomarżowych przychodów z usług. Tak jak widzieliśmy, że tradycyjni brokerzy giełdowi angażują się w wojny na prowizje, które ostatecznie uderzają w marże i prowadzą do handlu bez prowizji, Coinbase w końcu stanie w obliczu takiej samej presji na marże w odniesieniu do opłat transakcyjnych. Mówiąc wprost, istnieje wiele wyzwań, którym Coinbase musi sprostać, aby słowa Palmera stały się rzeczywistością.

3) Riot Blockchain $RIOT-3.3%

Według analityka Chase'a White'a z Compass Point, Riot może osiągnąć cenę 39 dolarów za akcję, co oznaczałoby wzrost o 439% w ciągu najbliższego roku. Riot Blockchain jest ukierunkowany na wydobycie bitcoinów, najcenniejszej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej . W kwartale zakończonym w marcu firma wyprodukowała 1 405 bitcoinów. Ponadto pod koniec kwietnia Riot uruchomił 46 375 swoich jednostek wydobywczych, a do końca maja ma ich być ponad 55 000. Biorąc pod uwagę liczbę zamówień, w przyszłym roku Riot może mieć w użyciu ponad 120 tys. maszyn górniczych. Chociaż firma zaczyna dostrzegać korzyści wynikające ze skalowania wydajności, istnieją również poważne obawy. Innowacyjność odgrywa tylko minimalną rolę w sukcesie.

Riot jest ostatecznie powiązany z ceną Bitcoina. Bitcoin ma za sobą historię dużych i długotrwałych rynków niedźwiedzia. Nie wiadomo, czy firmy wydobywające kryptowaluty będą w stanie przetrwać gwałtowny spadek cen. W 2024 r. o połowę zmniejszy się również nagroda za blok Bitcoina - z 6,25 do 3,125. W związku z rosnącą konkurencją w branży wydobycia kryptowalut, w ciągu dwóch lat wynagrodzenie górników zmniejszy się o 50%, co z pewnością nie będzie dla nich korzystne.

Decyzja należy do Ciebie, a Twoje spojrzenie na kryptowaluty i tę przestrzeń jest ważne. Największy potencjał przypisuję firmie Nvidia, a następnie firmom Riot i Coinbase.

DISCLAIMER: To nie jest rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet