S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Deutsche Bank: Bitcoin osiągnie 28 tys. dolarów, jeśli spełni się ten scenariusz

Analitycy Deutsche Bank przynoszą byczy scenariusz dla Bitcoina $BTCUSD+2.2%, który z dzisiejszej wartości może wspiąć się do 28 tysięcy dolarów. Co więcej, nie są oni ani pierwszym, ani ostatnim bankiem, który przewidział wzrost króla kryptowalut, taki JP Morgan natychmiast dołącza się i mówi, że najgorsze już za nami. Prognoza JPM to 38 000 dolarów do końca roku.

Bitcoin $BTCUSD+2.2%

Największa na świecie kryptowaluta Bitcoin $BTCUSD+2.2% znalazła się pod silną presją sprzedaży i na razie walczy o utrzymanie poziomu 19 200 USD. Analitycy Deutsche Bank uważają jednak, że Bitcoin posiada prawdopodobieństwo wzrostu o ponad 45% z tego miejsca do 28 000 USD do końca roku. Ich zdaniem szansa na ten wzrost jest bardzo prawdopodobna.

Przy niestabilnych globalnych warunkach makroekonomicznych inwestorzy przenoszą się do aktywów ryzykownych. Inwestorzy wycofują więc kapitał z rynku kryptowalut i Bitcoina. Największa kryptowaluta świata jest już na minusie o blisko 60% w ujęciu rocznym.

W jakim scenariuszu spełni się ta przepowiednia?

Analitycy Deutsche Bank (Marion Laboure i Galina Pozdnyakova) twierdzą, że kryptowaluty są coraz bardziej skorelowane z amerykańskimi benchmarkami akcji, takimi jak S&P 500 i Nasdaq 100. Strategowie banku są przekonani, że S&P 500 powróci do poziomów ze stycznia. Od początku 2022 roku indeks S&P 500 spadł o ponad 21 procent, notując najgorsze wyniki za pierwsze półrocze od 1970 roku.

Strategowie Deutsche Bank przewidują jednak, że jeśli S&P 500 odzyska poziom ze stycznia, Bitcoin może wkrótce podążyć za nim. Bitcoin raz po raz nie spełniał oczekiwań inwestorów co do zabezpieczenia przed inflacją. W rzeczywistości, wśród presji inflacyjnej, Bitcoin i kryptowaluty korygowały się szybciej niż akcje.

Pomimo pozytywnego stanowiska wobec Bitcoina, analitycy Deutsche Bank ostrzegają przed problemami w przestrzeni kryptowalutowej. Zawirowania rynkowe w ostatnich tygodniach doprowadziły do poważnych problemów z płynnością dla kredytodawców kryptowalutowych i niewypłacalności funduszy hedgingowych.

Analitycy dodali:

Stabilizacja cen tokenów jest trudna, ponieważ nie ma wspólnych modeli cenowych, takich jak w systemie kapitału publicznego. Ponadto rynek kryptowalut jest bardzo rozdrobniony. ''Wolny spadek'' kryptowalut może być kontynuowany ze względu na złożoność systemu.

JP Morgan:

Deutsche Bank nie jest jedynym bankiem, który optymistycznie podchodzi do Bitcoina. Gigant bankowy z Wall Street, JP Morgan, również uważa, że obecna faza delewarowania kryptowalut może się wkrótce zakończyć. W środowej nocie do klientów strategowie JPMorgan pod przewodnictwem Nikolaosa Panigirtzoglou napisali:

"Obecny cykl delewarowania może nie być zbyt długi", biorąc pod uwagę "fakt, że obecnie wchodzą podmioty kryptowalutowe z silniejszymi bilansami". Finansowanie venture capital jest bardzo ważne," ważne źródło kapitału dla ekosystemu kryptowalut, z napływami kontynuowanymi w zdrowym tempie w maju i czerwcu."

Status delewarowania firm kryptowalutowych sugeruje, że aktywa zostały sprzedane albo dobrowolnie, poprzez likwidację, albo w pośpiechu. Ten stan rzeczy rozpoczął się w szczególności wraz z upadkiem ekosystemu Terra. Później nastąpił kryzys płynności w Celsius Network i kryptowalutowym pożyczkodawcy BlockFi. Na koniec dodają przykład niewypłacalności funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC), który jest kolejnym dużym szokiem dla inwestorów.

JPMorgan uważa, że najgorsze może być już za nami. W maju, kiedy Bitcoin był handlowany na poziomie około 29 000 dolarów, JPMorgan powiedział, że może on odzyskać dalej do 38 000 dolarów do końca roku.

  • Jak to widzisz? Oczywiście rozumiem, że przewidywania dotyczące bitcoina nie są niczym poparte i są jedynie wiarą w ożywienie rynku, które wyniesie akcje i kryptowaluty na bardziej komfortowe poziomy. Mimo to, jestem zainteresowany Twoją perspektywą.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet