Justas Lasickas

Galingiausio planetos žmogaus vardą galima interpretuoti. Tačiau dažniausiai jis vartojamas kalbant apie Amerikos prezidentą. Nors jis nėra tiesioginis rinkos dalyvis, savo veiksmais ir pareiškimais gali daryti jai įtaką. O Joe Bidenas neseniai pasiūlė vieną, kuris tiesiogine to žodžio prasme sukėlė uraganą daugelio sektorių burėse. Apžvelgiame tris vienos iš jų atstovus, kuriems prezidento sprendimas gali būti naudingas.

Joe Bideno žingsniai gali padėti kelioms bendrovėms

JAV vyriausybė ir automobilių gamintojai tarsi susivienija. Abi pusės supranta, kad tokiems esminiams pokyčiams reikės dešimčių milijardų dolerių investicijų, kol vartotojai masiškai pereis prie elektromobilių.

Prezidentas pasirodė Šiaurės Amerikos tarptautinėje automobilių parodoje, kad išreklamuotų vadinamąjį IRA - Infliacijos mažinimo įstatymą, kuriuo siekiama sumažinti infliaciją. Jam labiausiai rūpėjo, kokį poveikį automobilių pramonei turės šis 749 mlrd. dolerių vertės žingsnis.

Pirmą kartą IRA suteikia mokesčių lengvatas naujoms ir naudotoms elektra varomoms transporto priemonėms įsigyti. Taigi iš to nesunku suprasti, į kokias pramonės šakas ir bendroves bus nukreipti šie pinigai.

Tesla $TSLA

"Tesla" yra didžiausia automobilių gamintoja Amerikoje, todėl tikėtina, kad ji pasinaudos mokesčių lengvatų elektra varomoms transporto priemonėms įsigyti banga. Amerikiečiams tai gali būti viliojanti galimybė.

Ford $F

Nors "Ford" nėra vien tik elektromobilių gamintojas, jis labai aktyviai žengia į elektromobilių sektorių. Todėl jai taip pat turėtų būti naudinga IRA.

Rivian $RIVN

Nesu visiškas šios bendrovės gerbėjas, tačiau tikriausiai būtų nesąžininga jos neįtraukti į atranką. Akivaizdu, kad jis turi savo gerbėjų (net "Bulios" skaitytojų gretose, kaip išsiaiškinau 😁) ir net jau pradėjo gaminti, taigi yra pakeliui, kad su savo IRA gautų Bideno postūmį.

https://www.youtube.com/watch?v=0BmG0ZlnmHE

Ką dar paveiks Baidenas ir IRA?

Liksime prie elektromobilių - praėjusį lapkritį priimtame naujame infrastruktūros įstatymo projekte numatyta investuoti 7,5 mlrd. dolerių į elektromobilių įkrovimo stotelių statybą visoje Amerikoje. Renginyje J. Bidenas paskelbė, kad bus patvirtinta pirmoji 900 mln. dolerių suma, skirta 500 000 įkrovimo stotelių visoje šalyje įrengti . Tvirtas skaičius.

Tačiau pagal įstatymo projektą pavieniai automobilių salonai negali kreiptis dėl finansavimo kaip tiesioginiai gavėjai. Lėšos skiriamos valstijoms, o vienas iš su finansavimu susijusių teisinių reikalavimų yra tas, kad įkrovimo stotelės turi būti viešai prieinamos.

Kas apskritai yra IRA?

Infliacijos mažinimo įstatymas (atsargiai, nepainiokite jo su kitu gerai žinomu amerikiečių IRA - individualia pensijų sąskaita, kuri yra pensijų kaupimo forma) yra novatoriškas Jungtinių Valstijų įstatymas, kuriuo siekiama pažaboti infliaciją mažinant deficitą, mažinant receptinių vaistų kainas ir investuojant į vietinę energijos gamybą bei skatinant švarią energiją.

Ji buvo priimta 117 m. Jungtinių Valstijų Kongresas ir 2022 m. rugpjūčio 16 d. prezidentas Joe Bidenas pasirašė įstatymą. Įstatymas priimtas po derybų dėl "Build Back Better Act", kuris, kilus pasipriešinimui, buvo sumažintas ir iš esmės perrašytas, palyginti su pirminiu pasiūlymu. Priimtas įstatymas atneš 749 mlrd. JAV dolerių ir suteiks leidimą 391 mlrd. dolerių skirti energetikai ir klimato kaitai, 238 mlrd. dolerių deficitui mažinti, trejų metų subsidijoms pagal Prieinamos sveikatos priežiūros įstatymą, receptinių vaistų reformai, kuria siekiama sumažinti vaistų kainas, ir mokesčių reformai. Įstatymas yra didžiausia investicija į klimato kaitos problemų sprendimą JAV istorijoje.

Nepaisant visų (iš pirmo žvilgsnio teigiamų) poveikių, IRA ras savo priešininkų, o poveikis infliacijos mažinimui apskritai yra abejotinas.

Jei jums patinka mano straipsniai ir pranešimai, nedvejodami mesti sekti. Ačiū! 🔥

Atsakomybės apribojimas: tai jokiu būdu nėra investavimo rekomendacija. Tai yra tik mano santrauka ir analizė, paremta duomenimis iš interneto ir keletu kitų analizių. Investavimas finansų rinkose yra rizikingas ir kiekvienas turėtų investuoti remdamasis savo sprendimais. Esu tik mėgėjas, kuris dalijasi savo nuomone.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet