Google, Microsoft a Amazon milují tuto společnost, které analytici predikují až 111% růst

Jak je možné, že společnost spolupracující s Microsoftem a Googlem není v naprostém středobodu a největším zájmu všech investorů? A co víc, její akcie se navíc propadly o víc než 90 %!? To si vysvětlíme v tomto článku 👇

Tato společnost spolupracuje s největšími technologickými giganty

Co mají společného Amazon $AMZN+0.6% , Microsoft $MSFT-1.2% a Google $GOOG-0.5%? Tedy kromě toho, že se jedná o jedny z největších světových technologických lídrů?

Všichni tři spolupracují s malou, na první pohled nenápadnou společností zabývající se umělou inteligencí - C3.ai $AI+5.4%. Mimochodem s tickerem to docela vyhráli 😁

C3.ai je lídrem v umělé inteligence pro podniky. Bez nadsázky toto odvětví pomohla vytvořit. Společnost vyvíjí hotová a přizpůsobitelná podniková řešení pro stovky firem z různých odvětví, která mohou podstatně urychlit jejich zavádění pokročilých technologií.

Proč si je ale tak zamilovali tři giganti? Odpovědí je jedno slovo - cloud. Cloudové výpočetní technologie (nebo spíše i v češtině zaběhnutější výraz "cloud computing") jsou klíčové pro podniky, které fungují online v jakékoli podobě. No a pochopitelně tito tři jsou na onlinu závislí naprosto extrémně. A taky jsou čirou náhodou světově třemi největšími poskytovateli cloudových služeb. Amazon Web Services, Microsoft Azure a Google Cloud. Tyto platformy nabízejí svým zákazníkům stovky nástrojů, které mohou urychlit obchodní operace - a schopnost vytvářet modely umělé inteligence je jedním z nich.

Market share třech největších hráčů na cloudovém trhu. Zdroj

Umělá inteligence je schopna zvládnout běžné úkoly za zlomek času člověka. Zejména pokud se týkají velkých objemů dat. Takže je logické, že se podniky dožadují integrace této technologie. A právě zde přichází na scénu C3.ai, který přináší všemožná usnadnění vývoje AI modelů, což šetří čas. S nástrojem od C3 je časová úspora naprosto drastická. Prý odpadá až 99 % kódování.

https://www.youtube.com/watch?v=LOdnpnd6VgY

Poskytovatelé cloudových služeb si uvědomují hodnotu, kterou to přináší, a proto spolupracují s C3.ai, aby urychlili zavádění AI do podnikání svých zákazníků. Microsoft Azure i Google Cloud využívají technologii C3.ai ke zlepšení svých cloudových služeb.

Celkem má nyní C3.ai 228 zákazníků z různých odvětví od technologií přes výrobu až po ropný a plynárenský průmysl. Zajímavostí je, že třeba ropný gigant Shell využívá C3.ai k monitorování více než 13 000 zařízení, aby zlepšil bezpečnost, snížil emise a předvídal poruchy.

Roční graf není úplně hezký
Financials

Vše zní pozitivně. Co ale způsobilo to, že od začátku roku akcie spadla o 64 % a od ATH si odepsala dokonce přes 90%?

C3.ai zatím není zisková, během čtvrtletí prodělala 71,9 milionu dolarů. To je hlavní důvod, proč její akcie utrpěly ztrátu, protože investoři se letos ztrátovým společnostem pochopitelně vyhýbají. Společnost má však silnou rozvahu s více než 900 miliony dolarů v hotovosti, ekvivalentech a krátkodobých investicích, což znamená, že má dostatek munice na investice do růstu a inovací.

Tržní ocenění společnosti C3.ai se po poklesu o 93 % z jejího historického maxima nyní pohybuje na úrovni pouhých 1,37 miliardy USD. A vida! Společnost má ale přeci 900 milionů v hotovosti! To znamená, že investoři oceňují skutečný podnik pouze na zhruba 500 milionů dolarů.

Potenciál společnosti je tedy opravdu gigantický. Problém je, že to působí trochu jako Palantir $PLTR+0.8%. Podobné odvětví, podobně "bezkonkurenční" produkt, geniální akcie... jen ten trh to ne a ne pochopit. V žádném případě tedy neodsuzuji ani jednu, ani druhou. Jen je mi to trochu podezřelé.

Predikce ceny C3.ai na dalších 12 měsíců. Zdroj

Zajímavé je, že cena se zdá být opravdu tak nízko, že i ti nejskeptičtější analytici predikují alespoň nějaký růst. Ti pozitivní jsou ale opravdu štědří a společnost vidí za rok na 111 % své aktuální hodnoty.

Jak se společnost líbí vám? Jde tu o skrytý potenciál, nebo ji trh potrestal právem? 

Pokud vás baví moje články a příspěvky, tak neváhejte hodit follow. Díky! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!

Túto spoločnosť som sledoval už dlhšie, a keď si predstavíme, že cena akcií bola na $170+ tak to je slušný prepad :). Ako tu už niektorí písali, peňazí majú dosť, ale len zatiaľ, lebo za posledný rok čistá strata -230 M dolárov a najbližšie roky nevyzerajú inak. V tomto prostredí proste musia trh presvedčiť, že ich biznis je udržateľný, čo zatiaľ tak nevyzerá. A tiež veľké negatívum je vysoké SBC.

Když se podívám na "čísla", nevidím nic pěkného. Koukněte třeba na vývoj počtu akcií. Když se na společnost dívám, napadne mě, že je to další $PLTR+0.8%

Možná si šlapu po štěstí, ale za mě ne, to do portfolia nechci.

No, na tom se shodneme. Píšu to samé ke konci článku 😇

Také bych neinvestoval, když se podívám na čísla, není tam v podstatě nic co by se mi líbilo

Tak to je vtipné. Já si přečetl začátek, zbytek nečetl a podíval se na čísla. 😇

Pro mě úplná novinka :)

Nedivím se. Přijde mi, že jsou extrémně málo známí... na to, o jakou společnost jde

ono pořád je to hodně malá společnost.

O nich som už aj ja pisal veľmi zaujimava spoločnosť 👍

Aaaa, tak to jsem asi missnul. Ale už to asi chvíli bude ne? Aspoň to teď trošku refreshnu s novými údaji 😇

Áno už dávnejšie 👍

Poprvé jsem o ní četl u @sooskristian, vypadá zajímavě :-)

Áno veľmi dobre