Bulios Picks

Ani Tesla Elona Muska nemůže uniknout tomuto medvědímu trhu, což má důsledky pro investory daleko za hranicemi zarytých příznivců této akcie. Poté, co akcie Tesly po většinu posledních dvou let vzdorovaly gravitaci, klesly od svého listopadového maxima o téměř 50 % a vrátily všechny své zisky z roku 2021. Co způsobilo tento masivní pád?


Velká část poklesu přišla v posledních dvou týdnech, kdy se propadly o 30 % poté, co Musk změnil kurz a prohlásil, že plánuje dokončit akvizici sociální mediální platformy Twitter $TWTR v hodnotě 44 miliard dolarů.

$TSLA akcie - masivní propad v posledních 30 dnech 

Páteční (14.10) jednodenní pokles společnosti o téměř 8 % dokonce přiměl Jima Bianca, dlouholetého pozorovatele trhu a prezidenta chicagské makroanalytické společnosti Bianco Research, aby na Twitteru zveřejnil graf zhoršujícího se vývoje akcie. 

https://twitter.com/biancoresearch/status/1581009049562193921

Bianco poznamenal, že "jde pravděpodobně o nejdůležitější akcii", kterou je třeba sledovat, jako varování, že to nejhorší může teprve přijít, protože její široká základna fanoušků jí nadále poskytuje podporu, což se však může změnit, pokud se celkově zhorší situace na trhu.

Ve středu Tesla oznámila zisk za třetí čtvrtletí s tržbami ve výši 21,45 miliardy USD, které byly podle FactSet pod konsensuálním odhadem 21,98 miliardy dolarů. Zisk společnosti na akcii ve výši 1,05 USD překonal odhad 1,00 USD. Tesla vinila z výpadku příjmů vyšší náklady spojené se surovinami, logistikou a silným dolarem. 

Představitelé také uvedli, že společnost nesplní svůj cíl zvýšit dodávky vozidel o 50 % do konce roku 2022, což zdůvodnili problémy s výrobou v nových závodech v Texasu a Berlíně. Analytici se nadále obávají, že zpoždění dodávek spolu s kratšími čekacími dobami na vozy Tesla mohou odrážet oslabení poptávky v důsledku obav z recese.

Na tom, co se děje s akciemi společnosti Tesla, záleží mnoha investorům, protože i když akcie nevlastní přímo, společnost se stala větší a důležitější součástí mnoha burzovních indexů, speciálních burzovně obchodovaných fondů a růstových fondů.

S tržní kapitalizací ve výši 690 miliard dolarů má růst jejích akcií tendenci vést k výrazným ziskům v indexech, na které je navázáno mnoho fondů, a poklesy mohou vést ke zvýšeným ztrátám.

Celkově pokud se dnes podíváme na profil společnosti Tesla na eToro, můžeme si povšimnout zvyšující se aktivity příspěvků a komentářů od retailových investorů, kteří se rozhodli po dlouholetém držení, akcie raději prodat. Tesla totiž rozhodně není vnímána jako vhodná akcie do portfolia v době, kdy se můžeme potenciálně dočkat dlouho trvajícího bear marketu...

Chcete začít investovat nebo nejste momentálně spokojeni se svým brokerem? Pak byste měli definitivně vyzkoušet platformu 👉 eToro, kde se můžete inspirovat u zkušených investorů a navíc 100% bez poplatků.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Sponsored by @etoro Advertisement
Discussion
@ertsmikelhj 28d

Vyplatí se investice do akcií DELL?

@ladkonecny 2M

Akcie Tesla může klesnout na 1/10 z minulého maxima a měla by mít stejné ocenění jako akcie BMW, Ford, Toyota s P/B, P/S, P/E. Giga továrna u Berlína se asi předělá na Disneyland. Elektroauta nejhorší kvality = Tesla nejsou v Evropě potřeba, protože evropské koncerny vyrábí lepší.

@slavomiristvan 3M

tak ,ale na druhej strane to otvára dvere nám, ktorí sme čakali na nákupnú príležitosť. Hoci sám mam zmiešane pocity a viackrát som odolal pokušeniu vstúpiť do tohoto podniku. Mne ten Elon nejako nesedí  :)

@michalsnobl 3M

Nějaká korekce byla potřebná👍

@dominikpetrnousek 3M

Tesla je prostě super firma, o tom žádná. Ta valuace je ale úplně šílená a korekce by byla potřeba ještě o XY dalších %.

@sooskristian 3M

čo sa aj môže stať

@pavelbotek 3M

Ani moc nepočítám s tím, že dodávky budou naplněny (dle původních odhadů). A to je taky jeden z důvodů, proč nevěřím ani v masivní čísla do roku 2030 z pohledu výroby a dodávek. Určité problémy nejsou krátkodobé.

@dominikpetrnousek 3M

Odhady mají teda fakt silný a taky si nemyslím, že to stihnout. Konkurenci ale válcují na plné čáře úplně všude...

@pavelbotek 3M

Konkurence je v tomto měřítku daleko za nimi, ale čas ukáže, zda si postavení udrží.

@sooskristian 3M

Nepoteší no 😀

@dominikpetrnousek 3M

Tak kdo chce kupovat dip, tak asi happy je :D