Justas Lasickas

Šiuo metu rinkas ir investuotojus kamuoja keletas nepalankių veiksnių ir aplinkybių. Deja, du garsūs Volstrito vardai mums taip pat neturi gerų naujienų. Jie netgi mano, kad mūsų laukia nedidelė rinkos apokalipsė, kuri pranoks 1929 m. apokalipsę.

Nei Burry, nei Druckenmilleris nemano, kad padėtis iš esmės yra teigiama.

"Visai gali būti, kad padėtis bus daug blogesnė nei bet kuri kita istorijoje žinoma padėtis." Legendinis investuotojas Stanley Druckenmilleris jau kurį laiką sako.

Apie jo ilgalaikę poziciją dėl FED veiksmų ir rinkų taip pat rašiau čia: Skubus garsaus milijardieriaus ir vadybininko įspėjimas. Kodėl jis mano, kad rinkos netrukus kris ant kelių?

Prie jo prisijungė dar didesnis vardas - Michaelas Burry. Išgirdus tokį didelį ir bauginantį įspėjimą, pirmiausia kyla klausimas: kas jį siunčia? Ar įspėjimą pateikęs asmuo yra patikimas?

Taip, nepaisant kai kurių pastarojo meto veiksmų ir požiūrio, Burry reikėtų vertinti rimtai. Jis vienas pirmųjų įžvelgė 2008 m. JAV būsto kainų burbulą. Be to, jis uždirbo 100 mln. dolerių sau ir 700 mln. dolerių savo investuotojams. Dauguma žmonių jį žino dėl to, kad apie šią situaciją buvo sukurtas filmas.

https://www.youtube.com/watch?v=azk4DciTzng

Ar 2008 m. Burry tiesiog pasisekė? Tikriausiai ne. Jis taip pat gavo didžiulį pelną sprogus "dot-com" burbului. "Burry" fondas 2001 ir 2002 m. uždirbo 80 %. 2001 m. S&P 500 indeksas nukrito 32 %.

Ir jam nepatinka dabartinė padėtis. Jis turi aiškų paaiškinimą ir priežastį. Kaip žinote, 2020 ir 2021 m. vyriausybė gyventojus apipylė nemokamais grynaisiais pinigais - į dešimtis milijonų banko sąskaitų išsiuntė daugiau nei 5000 JAV dolerių. Ji taip pat sumažino palūkanų normas iki nulio. Pasak Burry, šie precedento neturintys veiksmai iškraipė rinkas ir išpūtė didžiausią iš visų burbulų, kuris dar tik pradėjo sprogti. Paprasčiausiai Burry mėgstamiausias MOAC - Mother Of All Crashes.

Nuo praėjusių metų aukščiausio lygio S&P indeksas smuko net 27 %. Jei iš tiesų laukia didžiausias iš visų žlugimų, bendri nuostoliai gali siekti 55 %, kaip ir 2008 m. Tokiu atveju S&P 500 sumažėtų iki maždaug 2150, t. y. 43 % žemiau dabartinio lygio.

Dauguma žmonių tikrai nėra tam pasiruošę

Tačiau Burry yra žinomas dėl savo agresyviai pesimistinių pažiūrų, todėl šiek tiek neramu, kad kitas labai protingas ir labai patikimas investuotojas turi panašių minčių:

Stenlis Druckenmilleris sako, kad šiandien turėti akcijų "nėra prasmės. ..". Ir tai yra nuomonė, į kurią reikia žiūrėti labai rimtai. Tiesą sakant, jis laikomas vienu iš penkių geriausių visų laikų investuotojų.

Jis yra santūrus ir retai duoda interviu. Tačiau jo pasiekimai yra stulbinantys. Nuo 1980 iki 2010 m. jo metinė grąža vidutiniškai siekė 30 proc. per metus. O Druckas dar niekada nepatyrė nuostolingų metų... niekada!

https://www.youtube.com/watch?v=KeNs7NkMjYk

Jis taip pat uždirbo pelno 2001 m. per "dot-com" žlugimą. Pranešama, kad 2008 m. jis uždirbo 260 mln. dolerių, o dauguma investuotojų prarado pinigus.

Tačiau pastaruoju metu jis vis kartoja ir perspėja, kad padėtis tikrai nėra gera ir kad artėja bėda. Druckas nerimauja dėl tos pačios priežasties kaip ir Burry. Trumpai tariant, jis teigia, kad mažos palūkanų normos ir laisva pinigų politika buvo ilgalaikės 2011-2021 m. bulių rinkos, kuri baigėsi anksčiau šiais metais, varomoji jėga.

Įkainiai labai ilgai buvo laikomi žemi. Pasak Bury ir Druckenmillerio, tai yra viena iš pagrindinių dabartinių problemų priežasčių. Šaltinis

Dabar FED palūkanų normas didina sparčiausiai per visą istoriją.

"Visi šie bulių rinką sukėlę veiksniai ne tik sustoja, bet ir keičia kryptį - visi iki vieno. Todėl labiausiai tikėtina, kad akcijų rinka artimiausią dešimtmetį bus nulinė", - sakė Druckenmilleris.

Ką manote? Ar šie du geriausi investuotojai yra teisūs, ar bulius vėl atsibus ir toliau kils?

Jei jums patinka mano straipsniai ir interviu, nedvejodami rašykite "Follow". Ačiū! 🔥

Atsakomybės apribojimas: tai jokiu būdu nėra investavimo rekomendacija. Tai tik mano santrauka ir analizė, paremta duomenimis iš interneto ir kitų šaltinių. Investavimas finansų rinkose yra rizikingas ir kiekvienas turėtų investuoti remdamasis savo sprendimais. Esu tik mėgėjas, kuris dalijasi savo nuomone.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Sponsored by @fintree Advertisement
Discussion
No comments yet