Te 2 defensywne akcje dywidendowe pomogą Ci przetrwać recesję bez szwanku

Jeśli rzeczywiście czeka nas ciężki okres i jesteśmy na skraju recesji, jedynym dobrym krokiem może być poszukiwanie porządnych rekolekcji. Taką ostoją mogą być akcje defensywne-dywidendowe, które dzięki regularnym i trwałym wypłatom mogą bardzo pomóc inwestorom w tym trudnym okresie.

Dlaczego warto szukać defensywnych akcji dywidendowych?

Akcje dywidendowe mogą być dobrym wyborem podczas recesji z kilku powodów:

Dochód: Podczas recesji wielu inwestorów może szukać sposobów na wygenerowaniedochodu w oczekiwaniu na ożywienie rynków. Akcje dywidendowe mogą zapewnić stały strumień dochodów, co może być szczególnie atrakcyjne w trudnych ekonomicznie czasach.

Stabilność finansowa: spółki, które wypłacają dywidendę, są zazwyczaj bardziej stabilne finansowo i mają historię stałych zysków. Dzięki temu w czasie recesji mogą być mniej ryzykowne niż akcje nie płacące dywidendy.

Zysk zdywidendy: akcje płacące dywidendę mogą oferować wyższy zysk podczas recesji, ponieważ ceny akcji mogą spaść, ale dywidendy mogą pozostać na tym samym poziomie lub wzrosnąć.

Są to jedne z głównych powodów, dla których warto skupić się na akcjach z długą tradycją wypłacania dywidend. Oto dwie ciekawe wskazówki 👇

Philip Morris International

$PM+0.4%
  • Stopa zwrotu z dywidendy: 4,95%
  • PM wypłaca dywidendę przez 123 lata z rzędu, przy czym w ciągu ostatnich 12 lat regularnie ją zwiększał (w tym roku 13).

Szukając nowych pomysłów inwestycyjnych w czasach takiej niepewności, Philip Morris International jest oczywistym wyborem numer jeden. Chociaż przemysł tytoniowy odnotowuje stopniowy spadek popularności, to wszystko jest rekompensowane przez wzrost cen produktów i innowacje w wyrobach tytoniowych.

Firmy tytoniowe i papierosowe udowodniły, że potrafią przetrwać spowolnienie gospodarcze i nadal wypłacać inwestorom wyższe dywidendy.

Przy wskaźniku wypłaty dywidendy powyżej 85% w bieżącym roku fiskalnym, Philip Morris wydaje się być przygotowany do kontynuowania swojej imponującej passy corocznego wzrostu dywidendy i zademonstrowania siły i odporności swojego biznesu.

Uważam, że akcje Philipa Morrisa są solidnym wyborem na ten rok, ponieważ spółki defensywne z silnymi dywidendami i atrakcyjnymi wycenami zazwyczaj mają tendencję do osiągania lepszych wyników w środowisku recesyjnym (oczywiście nie jest to regułą).

Philip Morris, który został wydzielony z Altrii w 2008 roku, jest największą firmą papierosową i tytoniową na świecie na podstawie sprzedaży netto. Najbardziej rozpoznawalnym i najlepiej sprzedającym się produktem, sprzedawanym w ponad 180 krajach, jest marka Marlboro. Jej portfolio obejmuje również urządzenie do podgrzewania tytoniu IQOS, które jest liderem w branży wyrobów tytoniowych o zmniejszonej palności.

Ogólnie rzecz biorąc, akcje spółek defensywnych, których produkty są "niezbędne" w codziennym życiu ludzi, takich jak producenci papierosów, mają tendencję do osiągania dobrych wyników podczas trudnych warunków rynkowych.

Kimberly-Clark

$KMB+0.5%
  • Stopa dywidendy: 3,42%
  • KMB jest w kategorii Dividend Kings od 2022 roku, co innymi słowy oznacza, że wypłaca i podnosi dywidendy nieprzerwanie od 50 lat.

Kimberly-Clark to kolejna z czołowych akcji wypłacających dywidendę, z wyjątkową historią zwrotu gotówki akcjonariuszom, niezależnie od warunków ekonomicznych.

W związku z tym KMB jest moim zdaniem dobrym wyborem dla inwestorów, którzy chcą się zabezpieczyć przed dalszą zmiennością na rynku niedźwiedzia ze względu na ciągłe starania o zwrot kapitału akcjonariuszom, zwłaszcza poprzez wypłatę dywidendy.

Jeśli dywidendy to dla Ciebie za mało, nie musisz rozpaczać; oprócz podwyżek dywidendy, Kimberly-Clark regularnie zwraca kapitał udziałowcom poprzez wykup akcji.

Kimberly-Clark jest dobrze przygotowany do osiągnięcia stałego wzrostu w trudnym środowisku operacyjnym, ponieważ konsumenci ograniczają wydatki na artykuły uznaniowe i kierują więcej wydatków na artykuły pierwszej potrzeby.

Kimberly-Clark Corporation to amerykańska międzynarodowa firma zajmująca się pielęgnacją ciała, która produkuje przede wszystkim produkty konsumenckie na bazie papieru. Firma produkuje papierowe wyroby higieniczne oraz narzędzia chirurgiczne i medyczne.

Ta dobrze zdywersyfikowana globalna firma produkująca produkty konsumenckie działa w 175 krajach i sprzedaje szereg produktów, których konsumenci potrzebują niezależnie od stanu gospodarki, w tym pieluchy, ręczniki papierowe i chusteczki. Do jej najbardziej znanych marek należą pieluchy i chusteczki dla dzieci Huggies, chusteczki higieniczne Kleenex, papier toaletowy Cottonelle i Scott oraz produkty higieny kobiecej Kotex.

Biorąc to pod uwagę, oto kolejna firma z praktycznie nieśmiertelnymi produktami, które są i będą potrzebne w każdym środowisku.

Niektórzy analitycy twierdzą nawet, że KMB ma dobrą pozycję do osiągnięcia nowych ATH, dzięki znakomitym wynikom w zakresie zwrotu dla akcjonariuszy w połączeniu z pozycją lidera w dziedzinie produktów gospodarstwa domowego i produktów osobistych.

  • Jakie akcje dywidendowe preferujesz?
  • Czy masz w swoim portfelu $PM+0.4% lub $KMB+0.5%? Osobiście trzymam $PM+0.4% tylko na długi okres.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet