S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Zbavte se rychle těchto 3 společností, které brzy zažijí velkou finanční ránu od společnosti Google

Vzpomínáte si na změny v systému iOS 14 společnosti Apple (NASDAQ: $AAPL+0.0%) týkající se ochrany soukromí, které pořádně zamávaly s některými populárními internetovými akciemi? No, brzy se to bude opakovat, ale tentokrát půjde o změny v ochraně osobních údajů společnosti Google ($GOOGL+0.0%). Dnes si představíme 3 největší společnosti, které na tuhle změnu doplatí.

Společnost Google chce vyjít vstříc svým uživatelům, doplatí na to společnosti a investoři

Společnost Google $GOOGL+0.0% a její mateřská společnost Alphabet představily změny ochrany osobních údajů v polovině února. Sandbox soukromí oznámil ve svém příspěvku na blogu Anthony Chavez, viceprezident pro správu produktů pro zabezpečení a soukromí systému Android.

"Konkrétně tato řešení omezí sdílení uživatelských dat s třetími stranami a budou fungovat bez identifikátorů napříč aplikacemi, včetně reklamních ID," uvedl. "Zkoumáme také technologie, které snižují možnost skrytého sběru dat, včetně bezpečnějších způsobů integrace aplikací s reklamními SDK."

Ke změnám v oblasti ochrany osobních údajů společnosti Google $GOOGL+0.0% nedojde okamžitě. Jsou vzdáleny přibližně dva roky. Podle časopisu Forbes se $GOOGL+0.0% odklání od souborů cookie třetích stran, ale bude hledat způsoby, jak chránit soukromí spotřebitelů a zároveň umožnit cílení reklamy.

Pokud investujete do internetových akcií, máte právo být znepokojeni. Zde jsou tři akcie, které je třeba sledovat v souvislosti s tím, jak společnost $GOOGL+0.0% zavádí změny v oblasti ochrany soukromí:

 Meta Platforms ($FB+0.0%)

Další špatné zprávy pro společnost Meta

Společnost Meta Platforms $FB+0.0%, dříve známá jako Facebook, dostala obrovskou ránu kvůli změnám v ochraně soukromí, které provedla společnost $AAPL+0.0% v oblasti sledování aplikací (App Tracking Transparency, ATT). Totéž by se mohlo stát, až Google zavede svůj Privacy Sandbox.

Meta $FB+0.0% uvádí, že v roce 2022 přišla kvůli změnám ochrany osobních údajů společnosti $AAPL+0.0% o 10 miliard dolarů. "Apple vytvořil pro inzerenty dvě výzvy," uvedla finanční ředitelka Sheryl Sandbergová. "Jednou z nich je, že se snížila přesnost cílení našich reklam, což zvýšilo náklady na dosažení výsledků. Druhá spočívá v tom, že měření těchto výsledků se stalo obtížnějším."

Zak Doffman z Forbesu píše, že skutečným problémem je však samotná Meta $FB+0.0%.

"Problém není v Applu nebo Googlu, ale v obchodním modelu Facebooku. Sleduje lidi a prodává jim cílenou reklamu. Lidé už toho mají plné zuby a Facebook se kromě své Metaverze nemá o co opřít, a bude to fungovat?" píše.

Akcie $FB+0.0% se v roce 2021 zatím propadly o více než 23 %.

Přichytit ($SNAP+0.0%)

Společnosti Snap se poslední dobou dařilo, tento krok Googlu může přinést zpomalení v růstu společnosti 

Stejně jako Meta Facebook $FB+0.0%, i $SNAP+0.0% byl ovlivněn změnami v ochraně soukromí ATT společnosti $AAPL+0.0%. A dává smysl, že ji ovlivnily i změny ochrany soukromí společnosti $GOOGL+0.0%.

Pro $SNAP+0.0% je však dobré, že tato společnost působící v oblasti sociálních médií a mateřská společnost Snapchatu lépe zvládá svá rizika. Je tedy možné, že akcie společnosti $SNAP+0.0% budou méně ohroženy než akcie společnosti Meta $FB+0.0%nebo jiných internetových společností, které se spoléhají na cílenou reklamu.

Společnost $SNAP+0.0% tvrdí, že "dělá solidní pokroky" ve vývoji nových nástrojů pro měření reklamy, které zachovávají soukromí.

Finanční ředitel Derek Andersen uvedl, že společnost $SNAP+0.0% vytvořila svou reklamní platformu "s ohledem na ochranu soukromí". Uvedl, že dopady změn společnosti $AAPL+0.0% budou ve společnosti $SNAP+0.0% "pravděpodobně pociťovány jinak" než v jiných společnostech.

V posledním čtvrtletí společnost $SNAP+0.0% oznámila svůj první čtvrtletní čistý zisk s příjmy ve výši 1,3 miliardy dolarů a ziskem 22 centů na akcii.

LendingTree ($TREE+0.0%)

LendingTree

Dobře, možná se divíte, proč je LendingTree $TREE+0.0% na tomto seznamu spolu se dvěma akciemi sociálních médií. Důvod je jednoduchý.

LendingTree $TREE+0.0% provozuje online tržiště pro lidi, kteří nakupují půjčky a další úvěrové produkty. Zákazníci mohou získat hypotéky, refinancovat, nakupovat úvěry na bydlení, zkoumat kreditní karty, malé podnikatelské úvěry, osobní půjčky a další.

A tady je ten háček: LendingTree $TREE+0.0% byla v roce 2020 prvním kupcem internetové reklamy, za kterou utratila 187 milionů dolarů. To je více než Amazon (NASDAQ: $AMZN+0.0%), Google, Verizon Communications (NYSE: $VZ+0.0%) a Berkshire Hathaway (NYSE:$BRK-A+0.0% , NYSE:$BRK-B+0.0%).

Každá společnost, která spoléhá na digitální reklamu jako na způsob, jak oslovit cílené publikum, bude jednou z těch, jejichž akcie je třeba sledovat, protože Google $GOOGL+0.0% zavádí vlastní nástroje pro ochranu soukromí.

Společnost LendingTree $TREE+0.0% vykázala čtvrtletní zisk 25. února. Vykázala tržby ve výši 258,30 milionu USD, čímž těsně překonala očekávání analytiků ve výši 258,25 milionu USD. Kč, což byl zároveň 16% nárůst oproti předchozímu roku. Zisk na akcii činil 14 centů, což bylo lepší než očekávaná ztráta 1,16 USD na akcii.

"Vzhledem k tomu, že realizujeme naši strategii, máme dobrou pozici k tomu, abychom si udrželi vedoucí postavení v oblasti spotřebitelského financování," uvedl generální ředitel Doug Lebda. "Využíváme neuvěřitelnou sílu naší značky s její trvale vysokou úrovní podporovaného povědomí a kombinujeme ji s naší bezkonkurenční hloubkou partnerských vztahů, abychom se stali nejlepším zdrojem informací pro spotřebitele, kteří chtějí převzít kontrolu nad svým finančním životem."

Akcie společnosti $TREE+0.0% v roce 2022 zatím poklesly o 9 % a překonaly tak výkonnost indexů Dow Jones Industrial Average $^DJI+0.0% a S&P 500.

Závěr

Je opravdu možné, že mnoho společností utrpí změnou ochrany osobních údajů velké ztráty. Společnost $FB+0.0% oznámila, že poprvé, když došlo k těmto změnám o ochraně osobních údajů společností $AAPL+0.0%, tak Meta přišla o velké množství peněz. Proto je dost pravděpodobné, že změny od Googlu budou znamenat pro mnoho společností střední až vysoké ztráty. Je až pozoruhodné, jak může jedna změna v ''zaběhlém systému'' poškodit tolik společností. Konkrétně se chci věnovat v závěru právě společnosti $FB+0.0%, která tímto rozhodnutím o změnách dostane další hřebíček do rakve. Co tím chci vlastně říct? Společnost $FB+0.0% trpí od začátku roku výrazně víc než další společnosti v tomto sektoru, hlavní důvody jsou neuspokojivé finanční výsledky, soudní spory, zvýšení úrokových sazeb, inflace a především obří náklady na metavers, který se nemusí ani v budoucnu prokázat jako dobrá investice. Myslím si, že společnost $FB+0.0% díky tomuto dalšímu oslabujícímu faktoru bude nejspíš nadále ztrácet, a cena by mohla jít ještě níž. Pro investory je to víc než jen varovný signál pro znovu zvážení toho, zda je společnost $FB+0.0% stále dobrou investicí, když se na nás hrnou jen samá negativa, a jediná věc, která by nově mohla vydělávat společnosti (metavers) peníze je možná v nedohlednu, pokud tedy vůbec přijde.

Otázky pro čtenáře

  • Zvažujete prodej nějakých akcií z těchto důvodů?
  • Ustojí společnost Meta další překážku v cestě?
  • Jak moc ovlivní vaši strategii to, že změny ochrany osobních údajů mohou připravit vaše společnosti, které možná máte v portfoliu o mnoho peněz?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Zdroj: InvestorPlace

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 152 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

To mě vážně zajímá, jak to zvládnou monetizovat a zacílit reklamy na uživatele, když přijdou o tolik informací díky tomuto rozhodnutí o změnách os. údajů.

O ten Facebook se bojím už delší dobu. Už nějaký pátek společnost ztrácí a vždy když přikoupím tak cena spadne ještě níž. Přesto však stále sypou kvanta peněz do metaversa.