AKCIE JP MORGAN KLESAJÍ NAVZDORY SLIBNÉMU KVARTÁLU

I přestože $JPM+0.3% vykázala silný výkon v posledním čtvrtletí, očekává nižší čistý úrokový výnos než trh. Akcie v pre-marketu ztrácejí více než 2 %.* Zisk JPMorgan za poslední tři měsíce končící 31. prosincem vzrostl na 11 miliard dolarů, tedy 3,57 dolarů na akcii, ve srovnání s 1,3 miliardami dolarů, tedy 45 centy, v předchozím kvartálu.

Výkonnost akcií společnosti JP Morgan Chase & Co. za 5 let. Zdroj: tradingview.com 

Nadále se také nabízí srovnání se stejným kvartálem minulého roku, který zaznamenal pouhých šest set milionů dolarů, tedy 24 centů. Výsledky zahrnují dopad na zisk ve výši 914 milionů dolarů z prodeje akcií Visa. Čistý úrokový výnos také výrazně vzrostl v posledním kvartálu jak meziročně (z loňských 6,6 miliard dolarů), tak i mezikvartálně (z 2,7 miliard dolarů ve 3Q22) na 20,3 miliard dolarů.

Generální ředitel Jamie Dimon uvedl, že "ekonomika USA je v současnosti silná, spotřebitelé stále utrácejí přebytečné peníze a podniky jsou zdravé", ale stále neznáme konečný dopad přicházejících problémů. Investiční bankovnictví také oslabilo v uplynulém kvartálu, kdy se korporátní manažeři připravovali na možnou recesi a nechtěli tak utrácet za fúze a akvizice. Výnosy v tomto segmentu klesly o 57 %. Výnosy z obchodování naopak stouply a těžily z volatility na trhu. Investoři relokovali své investice, aby se lépe přizpůsobili prostředí s vysokými úrokovými sazbami. Zatímco výnosy z obchodování na trzích s pevným výnosem vzrostly o 12 %, výnosy z obchodování s akciemi zůstávají relativně stejné, uvedla banka.

JPMorgan také rezervovala 1,4 miliardy dolarů v rezervách na ztráty z úvěrů. Ukazatel kapitálové přiměřenosti banky je na 13,2 %. Minulý rok se JPMorgan rozhodla dočasně pozastavit zpětné odkupy svých akcií, aby rychle splnila vyšší kapitálové požadavky regulátorů.

Zdroj: Kurzy, Reuters, Bloomberg, JP Morgan

* Minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků

Fantastický profit 1000 % během pouhých 16 hodin?

Staň se součástí největší trading komunity na Buliosu a získej přístup k unikátním strategiím obchodování opcí a dalších nástrojů!
No comments yet