S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

396 milionów powodów, dla których warto śledzić rozwój tej stale rosnącej firmy

Firma ta stale się rozwija i nawiązuje znaczące kontakty partnerskie, które pomagają jej w znacznym stopniu poszerzyć bazę konsumentów. Do głównych partnerów tej firmy należy Walmart $WMT+0.2%, co oznacza, że interesują się nią najprężniej działające firmy na świecie.

Firma stale się rozwija, to od Ciebie zależy, czy w nią zainwestujesz.

Pomimo spadku notowań akcji w ciągu ostatniego roku, model The Trade Desk $TTD-1.8% nadal przynosi spore zyski po stronie handlowej. Dwóch analityków Motley Fool omówiło tę firmę, a ja podsumuję fakty, o których wspomnieli, a które warto znać.

Brian Feroldi: Trade Desk zakończył właśnie czwarty kwartał i wyniki były całkiem niezłe. W ciągu kwartału przychody wzrosły o 24% do 396 mln USD. Przekroczyło to najwyższe oczekiwania kierownictwa, a trzeba też zauważyć, że wzrost o 24% może nie brzmi zbyt imponująco. W tym samym okresie rok temu miały miejsce wydatki na reklamę polityczną w Stanach Zjednoczonych. Taka sytuacja nie powtórzyła się, więc po znormalizowaniu wydatków politycznych stopa wzrostu z roku na rok jest jeszcze wyższa. Ważną rzeczą, na którą zwracam uwagę, jest zatrzymanie klientów, które już ósmy rok z rzędu utrzymuje się na poziomie powyżej 95% . W ciągu kwartału przyznano nagrodę Prezesa Zarządu, która spowodowała wzrost kosztów firmy. W rezultacie zysk netto, przynajmniej w ujęciu GAAP, spadł o 90% do około 8 mln USD. Po odjęciu nagród w postaci akcji skorygowany zysk netto wzrósł o 13% do 208 mln USD, czyli 0,42 centa na akcję, co oznacza, że firma pozostaje wysoce rentowna w ujęciu skorygowanym i prawdopodobnie w przyszłym roku będzie również w ujęciu GAAP.

Koszty platformy wzrosły o 43% do 6,2 mld USD, przychody wzrosły o 42% do 1,2 mld USD, a wolne przepływy pieniężne wyniosły 320 mln USD. Firma zauważyła, że niedawno wprowadzona na rynek zaktualizowanaplatforma transakcyjna, którą nazwała Solimar, zyskuje szerokie uznanie i jest uwielbiana przez użytkowników.

Firma nawiązała również niedawno współpracę z Walmartem $WMT+0.2%, która umożliwia klientom dostęp do danych Walmartu, a także ogłosiła nową współpracę z Walgreens Boots Alliance $WBA+1.1%. Firma wprowadziła również nowy produkt o nazwie OpenPath, który umożliwia klientom bezpośredni dostęp do zapasów właściciela.

W roku 2022 kierownictwo spodziewa się kolejnego roku silnego wzrostu. Oczekuje się, że w pierwszym kwartale przychody wzrosną o co najmniej 38%. Kierownictwo ma na swoim koncie historię niedotrzymywania obietnic i wywiązywania się z nich z nawiązką. Wszystkie systemy są gotowe do pracy z The Trade Desk.

Brian Withers: Podoba mi się ta aktualizacja, Brian. Patrzę na wyniki akcji w ciągu ostatnich 12 miesięcy i są one rozczarowujące. W rzeczywistości w ciągu ostatnich 12 miesięcy był to odsetek jednocyfrowy. Czy nadszedł czas na zakup, ponieważ przychody wzrosły o 24%, czy też rynek zrezygnował z tego specjalisty od reklamy programmatic?

Myślę, że jednym z powodów jest to, że spółka ta już teraz jest szalenie zyskowna, więc jest całkiem możliwe, że będzie sobie dobrze radzić w przyszłości.

Oczywiście sami zdecydujcie, ja przedstawiłem tu w skrócie niektóre fakty i związki partnerskie. Firma jest rentowna od dłuższego czasu, wciąż pracuje nad nowymi programami i partnerstwami, co jest zdecydowanie korzystne, nie "śpi". Oczywiście należy traktować to tylko jako analizę, zdecydowanie należy przeprowadzić dodatkowe badania we własnym zakresie i nie traktować tego jako porady inwestycyjnej.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet