S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Prahnete po pasivním příjmu? Tahle společnost vás zaručeně nezklame

Zdráháte se nyní vrátit k nákupu akcií? To je pochopitelné. Akciový trh se sice minulý týden poněkud zotavil, ale stále panuje velká nejistota ohledně toho, co bude dál. Samozřejmě není nutné kupovat v panice a bez rozmyslu. Mnoho akcií je však k dispozici za atraktivní ocenění. A nižší ceny akcií v mnoha případech dokonce zvýšily dividendové výnosy. Jednu takovou zajímavou tu teď rozebereme.

Farmaceutický průmysl je rozhodně odvětví s velkým potenciálem

AbbVie $ABBV-0.5% je již řadu let dividendovým aristokratem. Nyní je také dividendovým králem, neboť společnost zvyšuje dividendu již 50. rok po sobě. Někteří členové dividendového královského rodu nenabízejí nijak zvlášť atraktivní dividendové výnosy. Ne však AbbVie - její dividendový výnos dosahuje 3,5 %. To samozřejmě nezní tak honosně jako dvouciferné hodnoty jiných společností... berte ale v potaz také riziko takových investic!

ABBV je teď poměrně vysoko, ocenění ale vypadá stále celkem rozumně. V nějakém hezkém dipu by se o ní dalo přemýšlet. Nudný a stabilní byznys. To je přesně to, co chceme :)

Vůbec nepochybuji o tom, že AbbVie bude i nadále kralovat jako elitní dividendová akcie. Společnost je i nadále vysoce zisková a generuje silné peněžní toky.
Ale co hrozící ztráta exkluzivity v USA pro nejprodávanější lék Humira společnosti AbbVie? To mě vůbec neznepokojuje. Jistě, společnost nejprve zaznamená pokles příjmů. Prodej Humiry se však nevypaří ze dne na den. Tento lék by měl být ještě dlouho MEGA tahákem této společnosti.

Důležitější ale je, že AbbVie má ve své nabídce další produkty, které by měly tento výpadek nahradit. Společnost zejména předpokládá, že léky na autoimunitní onemocnění Rinvoq a Skyrizi v roce 2025 dohromady vynesou nejméně 15 miliard dolarů.

Většina akcií byla stažena dolů s celkovým poklesem akciového trhu. Společnost AbbVie však od počátku roku dosáhla 17% zisku. Můj názor je, že akcie této velké farmaceutické společnosti budou dlouhodobě pokračovat ve své vítězné cestě. Samozřejmě ale záleží na analýze každého investora. Z hodně dlouhodobého hlediska je asi celkem jedno, kdy nakoupíme, pokud společnosti bezmezně věříme. Čistě z mého psychologického pohledu se mi příčí kupovat na samém vrcholu 😂

Zajímavé hodnoty najdete i např. v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=Oqj4f11t7b8&t=261s

Toto není investiční doporučení. Jedná se čistě o můj názor a amatérskou analýzu na základě dat z internetu. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Dividendová klasika

Tyhle společnosti nejsou tam kde jsou náhodou. Jen se člověk prostě musí smířit s tím, že to bude trvat trochu dýl a pravděpodobně neuvidí 1000% jak už si v poslední době někteří zvykli. Ale takhle to prostě dlouhodobě v investování nefunguje