Jan Halász

Každý, kdo přichází na akciový trh má v plánu uspět a zbohatnout. Ne každému se to ale podaří. Samozřejmě je nutné mít určitou strategii a rozhodovat se jaký risk chci přijímat, ale zde si ukážeme 3 investice, se kterými na akciovém trhu prostě nemůžete chybovat a pomohou vám dosáhnout vašich vytoužených výsledků.

Stock market

Všichni asi chtějí zbohatnout co nejrychleji, ale někdy je méně více a na akciovém trhu to platí dvojnásob. Protože zjednodušený výběr akcií a delší doba držení často přináší více ovoce než neustálé hledání toho, co vypadá jako další titul, který udělá stovky procent za rok.

Toto jsou 3 společnosti, u kterých nemžete udělat chybu, když je několik let necháte na pokoji a necháte jim čas ať se osvědčí. Věřím, že vás nezklamou.

 

1. Walt Disney $DIS 

Společnost Walt Disney je stará známá značka, která je spojována se všemi druhy kvalitní zábavy. Ne každý však v dnešní době nutně vidí potenciál společnosti Disney jako vhodný pro investic. Ukazuje se, že ve společnosti dochází k určitým poryvům, a to od nejvyššího vedení až po řadové zaměstnance. Bylo by také naivní věřit, že plány společnosti na růst Disney+ nebyly při zpětném pohledu příliš agresivní. Její nedávno oznámená verze streamovací služby podporovaná reklamou mlčky naznačuje, že zájem předplatitelů opadne mnohem dříve, než bude splněn cíl 230 až 260 milionů předplatitelů služby Disney+ v roce 2024.

Disney+

Víte, investice do společnosti Walt Disney je investicí do značky, která je větší než jeden generální ředitel, jeden produkt a jedna éra. To neznamená, že by investoři měli jednoduše ignorovat nové překážky, které se čas od času objeví. Jedná se však o odolnou společnost s tradicí úspěchu. Jakékoli krátkodobé oslabení je vždy skvělou příležitostí k nákupu.

 

2. Amazon $AMZN 

Amazon je jednou z nejuznávanějších společností na světě a také jednou z těch úplně největších. Akcie jsou jedny z nejvýkonnějších na světě, za posledních 10 let a vzrostly o zhruba 1 600 % a stále pravidelně dosahují nových rekordních hodnot. 

Amazon

Jakkoli je online tržiště Amazonu velké, elektronický obchod není nijak zvlášť ziskový podnik. Přirážky na zboží jsou skromné a po připočtení nákladů na kompletaci, balení a přepravu prostě nezbývá mnoho zisku, který by se dal strčit do kapsy.  Na tom ale tolik nezáleží - Rychle rostoucí odnož společnosti v oblasti cloud computingu (Amazon Web Services neboli AWS) se sice na loňském nejvyšším obratu 469,8 miliardy dolarů podílela pouze 13 %, ale tento segment s vysokou marží zvýšil v roce 2021 provozní zisk o 37 % a tvořil více než 74 % celkového obratu společnosti. 

Trh možná podceňuje, jak velký růst zisku Amazon čeká.

 

3. Berkshire Hathaway $BRK-B 

Berkshire Hathaway je "dítě" Warrena Buffetta. Původně textilní společnost se vyvinula v jakýsi holding, poté v konglomerát a nyní připomíná spíše podílový fond než cokoli jiného. To samo o sobě samozřejmě není důvodem, proč by někdo chtěl vlastnit část této společnosti. Velkým lákadlem je skutečnost, že Buffettův osvědčený hodnotový a dlouhodobý přístup k výběru akcií stále (z velké části) používají manažeři, které již léta školí.

Berkshire

Ne všichni souhlasí s tím, že Buffettova hodnotově orientovaná strategie "kup a drž" je v moderním tržním prostředí stále aktuální. Jako důkaz svého tvrzení uvádějí také skutečnost, že akcie Berkshire Hathaway během pandemie nedosahovaly výkonnosti indexu S&P 500 -> tedy v období, kdy růstové akcie, kterým se Buffett obvykle vyhýbá, prudce rostly.

Akcie Berkshire ale byly od konce loňského roku katapultovány vzhůru, zdánlivě na úkor většiny ostatních akcií, které do té doby prudce rostly. Tento krok obnovil obvyklou vedoucí pozici Berkshire mezi akciemi jako celku.

https://www.youtube.com/watch?v=R8Hwe_YzYTo

Osobně jsem zastánce dlouhodobého investování a proto tyto společnosti považuji za dobrou investici, která by vás neměla nikdy nechat na holičkách.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Sponsored by @fintree Advertisement
Discussion
@johny99 8M

$BRK-B je prostě klasika, ale co až jednou Warren Buffett nebude jednou mezi námi? Nepošle to Berkshire do kytek?

@halasz13 8M

Myslím si, že kolem sebe má pečlivě vybraný tým, ale také si tuhle otázku kladu.

@patrikdrozen 8M

jak $AMZN tak $BRK-B mám v portfoliu 👍

@halasz13 8M

Super :)

@patrikdrozen 8M

Yes :)

@dominikpetrnousek 8M

Chyba se podle mě nedá udělat ani s nějakou ověřenou nezlomitelnou klasikou - $KO , $PG atd. ale samozřejmě ten potenciál už tam není tak veliký...

@alphareturns 8M

Co jsem koukal, tak analytici pro $AMZN v následující několika letech předpovídají cca 15 % roční růst

@alphareturns 8M

to je slušné, ale člověk by měl nejdříve vědět, čím tohoto růstu $AMZN dosáhne, než bude do akcie investovat

@halasz13 8M

Přesně tak

@michalsnobl 8M

takové $DIS je pro mě hrozně drahé, už před covidem bylo :/

@michalsnobl 8M

jinak se ale jedná o parádní byznys rozhodně

@snoblik22 8M

Jestliže tyto společnosti zařadí investor do portfolia (já sám mám), tak si myslím, že se nemusí o své finance bát.

@halasz13 8M

Vždy je nějaké riziko. ale nedokáži si představit, že by tu třeba $AMZN za 15 let nebyl ( i když je to velmi dlouhá doba)

@snoblik22 8M

To si nedokáži představit snad u žádných podobných akcií - i jako je třeba $AAPL. Protože je v dnešním světě vídáme všude.

@dominikpetrnousek 8M

S tím jak brutálně naprosto nekompromisně $AMZN pohlcuje trh bych se toho taky nebál. Musela by přijít nějaká zásadní změna managementu, filozofie nebo politický zásah

@kotej 8M

Myslím si, že tohle jsou přesně investice na dlouhou dobu, které vám mohou přinést slušné zisky.

@halasz13 8M

Také to tak vnímám :)

@michalsnobl 8M

důležité je ale za ně nepřeplatit

@michalsnobl 8M

na ceně zaleží

@dominikpetrnousek 8M

Nemůžu než souhlasit