Do 2 měsíců přijde propad o 30 %, varuje na základě 21 indikátorů známý tržní analytik. Ovlivní to kauza SVB?

Velký pád bank narušil veškeré dění na trhu a debaty o propadu či růstu trhu šly stranou. Ale ani největší ekonomická událost od roku 2008 nezabránila Larrymu McDonaldovi vyřknout svou děsivě přesnou odpověď.

Larry McDonald očekává propad v opravdu brzké době

Larry McDonald varuje, že americké akcie by se mohly během příštích dvou měsíců propadnout až o 30 %, protože rostoucí úrokové sazby tlačí na spotřebitele a znudění investoři vyměňují akcie za dluhopisy.

Zakladatel Bear Trap Report uvedl, že jeho soubor 21 indikátorů systémových rizik ukazuje na jednu z nejvyšších pravděpodobností krachu na akciovém trhu v horizontu 60 dnů. McDonald zdůraznil, že Federální rezervní systém během minulého roku zvýšil sazby z téměř nuly na 4,5 % ve snaze omezit historickou inflaci.

Fed zvýšil sazby na jednu z nejvyšších úrovní novodobé historie. Zdroj

Vyšší sazby zvyšují výpůjční náklady a podporují úspory na úkor výdajů, což může pomoci ochladit tempo růstu cen. Mohou však také snížit ceny aktiv, zvýšit nezaměstnanost a zmírnit spotřebitelské výdaje, což zvyšuje riziko recese. McDonald odhaduje, že každé zvýšení sazeb o 1 % znamená pro Američany střední třídy zvýšení nákladů o 50 miliard dolarů.

"Odčerpávání kapitálu od rodin střední třídy je úplně šílené," řekl McDonald. "Rodiny střední třídy zde dostávají na frak, a tak je tlak na spotřebitele prudký."

Bývalý obchodník Lehman Brothers - a autor knihy o pádu banky na počátku finanční krize - také označil frustraci investorů za rizikový faktor.

Lidé, kteří před dvěma lety investovali do indexu S&P 500, nedosáhli prakticky žádných zisků, poznamenal. Mohli by stále častěji považovat bezrizikový výnos státních dluhopisů přesahující 5 % za atraktivní, argumentoval. McDonald navíc poukázal na rostoucí známky blížícího se hospodářského poklesu. Vyzdvihl současnou inverzi dvouletých a desetiletých státních dluhopisů - klasický ukazatel recese - a nedávnou slabou výkonnost regionálních bank.

"Pod povrchem jsou opravdu masivní trhliny, a proto trh v příštích 60 dnech pravděpodobně klesne o 10 %, 20 %, možná 30 %," řekl McDonald.

Naznačil také, že slabší údaje o zaměstnanosti v příštích několika měsících by mohly vyvolat krach, protože by podnítily pochybnosti o tom, zda společnosti z indexu S&P 500 dokáží dosáhnout prognóz zisků Wall Street. Akcie společností jsou obvykle oceňovány v poměru k jejich ziskům a v případě zklamání ze zisků by se jejich cena mohla snížit.

A co SVB?

To, co si myslí a proč předpokládá, že Fed utne kvůli SVB zvyšování sazeb pak McDonald komentuje v tomto nejnovějším videu:

https://www.youtube.com/watch?v=cdSiIYBiGjI

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Každý deň povie 10 tychto odborníkov ze pride krach... ďalších 10 , ze to pojde hore len v závislosti od toho aku maju hotovosť a co im najviac vyhovuje 😂😂😂 a expert Bury dnes nic ? Je vobec živý? 😂😂😂 Asi ho eblo ked zistil kolko chodi Warenovi z dividend a on v kesi caka a caka

Propad bych taky čekal. Sice už od začátku roku, ale třeba přijde. Pokud to bude 30% nebudu se zlobit. A pokud to bude spojeno s vyšší volatilitou, bude to super :)

Možno sa vytvára tlak na FED aby znížil sadzby.

Tak ať už to prosím dropne, čekám jen na to 😄 Pořád se ohání každý odborník datumy a šílenými poklesy, no a ono pořád nic.

Zajímalo by mě, jaké jsou tyto indikátory a co přesně naznačují. Je to pouze spekulace, nebo jsou tyto indikátory skutečně relevantní pro předpověď vývoje trhu? A jak by se takový propad mohl projevit v jednotlivých sektorech trhu?

Zároveň mě zajímá, jak by mohla kauza SVB ovlivnit celkový vývoj trhu. Je to pouze jedna z mnoha kauz, které se v poslední době objevily, nebo by mohla mít větší dopad na trh jako celek?

Masivní bubliny a problémy jsou a myslím, že kauza SVB je jen začátek, který to celé rozjel

Timeline Tracker Overview