Top 5 akcií pro začátek roku 2023

Cílem tohoto videa je upozornit na 5 dividendových akcií napříč hlavními sektory, na které jsme se mohli zaměřit v 1. čtvrtletí roku 2023.

Oproti roku 2022, který byl pro investory mimořádně náročný, všude přítomné zvyšování úrokových sazeb, zdražovaní, inflace, propady různých tříd aktiv od akcií přes dluhopisy až po nemovitosti nám rok 2023 začal pro akcie úplně naopak.

Z dlouhodobého hlediska poskytuje investování do dividend stálý zdroj příjmů. Zároveň reinvestování dividend může výrazně zvýšit vaše výnosy.

Dnes se podíváme na 5 zajímavých společností, které si třeba najdou cestu i do vašeho portfolia. Pojďme se na to podívat. 💝

https://www.youtube.com/watch?v=pCqcIV_u0AU

Stejně důležité však je, že dobré dividendové akcie vám mohou pomoci kompenzovat rostoucí náklady. Dostanete vyplacené dividendy, ale můžete také těžit z dlouhodobého kapitálového zhodnocení ceny akcií, pokud bude podnik pokračovat ve stejných výsledcích jako v minulosti. Což víme, že měřítko minulost není měřítkem budoucích výnosů.

A od toho tu jsou kolegové z Bulios Dividends, kteří vám pomohou na vaší cestě.

$CVX+0.6%

$KO+0.1%

$ABBV-0.4%

$AVGO+2.6%

$CSCO+0.4%

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!

$CSCO+0.4% ve slevě ? Kolem 46usd už asi začnu nakupovat :D

$CVX+0.6%  je jedna z mála amerických akcií ,které se asi nikdy nezbavím :D $ABBV-0.4% mě při navýšení div. nic méně cenu na nákup si představuji kolem 120$ až 140$ v tomhle chci nakoupit

Přesně tak... a cena akcie $ABBV-0.4% přitom (skoro) jenom roste! 🤯

Hezky zpracované video. Investovali byste do dividendových akcií i s menším kapitálem, nebo by bylo lepší zvolit jinou investiční strategii?

Díky za podporu! Já osobně bych klidně investoval do dividendových akcií i s menším kapitálem. Není zde však správná odpověď. Vždy je otázkou, co daný investor hledá a co od své investice očekává.

Dobře, máte pravdu. Už teď je hezké, když mi přijde pár korun aspoň na zmrzlinu.

Navyšování dividendy u $ABBV-0.4% je pro mě velkým lákadlem. Rád bych tuto společnost v portfoliu měl, ale příkaz na nákup mám na trochu nižších úrovních.

To jsme dva.. 🙂 jediné CSCO a CVX mám malou pozici a nezbývá než čekat na nějakou lepší příležitost. 🤷‍♂️

S CVX bych taky neměl problém, ale cena je dost vysoko a ceny ropy jsou teď dost nevyzpytatelné.

Tempo zvyšování dividend je u $ABBV-0.4% velice rychlé a doufejme, že i udržitelné. Pak by se společnost vyplatila díky rychle rostoucímu YoC. $CSCO+0.4% a $CVX+0.6% jsou takové klasiky amerického trhu. Např. u $CSCO+0.4% jsem mj. navyšoval pozici. 💰