S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Według Wells Fargo, te 2 akcje są nadal atrakcyjne pomimo spadków

Rob Lewa
29. 4. 2023
7 min read

Kupuj, gdy na ulicach jest krew. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Wielu inwestorów po spadkach cen akcji nie jest pewnych, czy akcje są nadal tak dobre jak wcześniej. Ale według analityków z Wells Fargo, te 2 akcje są zdecydowanie warte uwagi.

W ostatnim czasie rynki akcji poruszają się w stosunkowo wąskim zakresie, zwłaszcza indeks S&P 500. Scott Wren z Wells Fargo przewiduje, że indeks ten pozostanie ograniczony zakresem, z dolnym końcem w okolicach 3.600 i górnym w okolicach 4.300. Wren zaleca inwestorom skupienie się na akcjach amerykańskich o dużej i średniej kapitalizacji, szczególnie w sektorze energetycznym, opieki zdrowotnej i technologicznym.

Chcemy skupić się na akcjach amerykańskich w stosunku do międzynarodowych, na akcjach o dużej i średniej kapitalizacji w stosunku do małych spółek i faworyzować sektory takie jak energia, opieka zdrowotna i technologia, które naszym zdaniem mają potencjał, by przetrwać burzę gospodarczą, którą możemy zobaczyć pod koniec tego roku.

Spójrzmy więc na 2 akcje, które ostatnio upodobały sobie znany bank Wells Fargo.

Zscaler, Inc $ZS-4.4%

ZS
$164.16 -$7.48 -4.36%

Zscaler to wiodąca firma zajmująca się technologią bezpieczeństwa sieciowego. Specjalizuje się w dostarczaniu platformy Zero Trust Exchange, która zapewnia bezpieczny dostęp do aplikacji i danych bez względu na to, gdzie znajdują się użytkownicy lub serwery. Platforma Zscaler umożliwia organizacjom łatwą ochronę sieci przed złośliwym oprogramowaniem, cyberatakami i niewłaściwym wykorzystaniem zasobów wewnętrznych.

Produkty i usługi Zscaler

Zscaler oferuje szeroką gamę produktów i usług, które skupiają się na różnych aspektach bezpieczeństwa sieci, takich jak:

 • Zscaler Internet Access (ZIA): usługa bezpieczeństwa dostępu do Internetu, która chroni użytkowników przed cyberzagrożeniami i umożliwia bezpieczne połączenia z aplikacjami internetowymi.
 • Zscaler Private Access (ZPA): usługa zabezpieczająca sieci prywatne i aplikacje, która umożliwia bezpieczny dostęp do zasobów wewnętrznych bez konieczności stosowania VPN.
 • Zscaler Digital Experience (ZDX): narzędzie do monitorowania i optymalizacji cyfrowych doświadczeń użytkowników.
 • Zscaler Cloud Security Posture Management (CSPM): Rozwiązanie do zarządzania postawą bezpieczeństwa w chmurze, które pomaga organizacjom identyfikować i rozwiązywać zagrożenia bezpieczeństwa związane ze środowiskami chmurowymi.

Korzyści z Zscaler

 1. Szeroki zakres produktów i usług: Zscaler oferuje kompleksowe portfolio produktów i usług, które obejmują różne aspekty bezpieczeństwa sieci. Pomaga to organizacjom łatwo wybrać i wdrożyć rozwiązania, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom.
 2. Łatwa integracja: platforma Zscaler została zaprojektowana w celu łatwej integracji z istniejącymi systemami IT i infrastrukturą. Ułatwia to wdrażanie i skalowanie rozwiązań Zscaler w organizacjach.
 3. Innowacje i rozwój: Zscaler jest znany z nacisku na innowacje i rozwój nowych technologii. W ostatnich latach odnotował wzrost przychodów rok do roku o ponad 51%, co świadczy o jego sukcesie na rynku.

Wady Zscalera.

 1. Konkurencja: Rynek cyberbezpieczeństwa jest bardzo konkurencyjny i szybko się zmienia. Zscaler zmaga się z konkurencją ze strony wielu innych firm z branży, które również walczą o zaoferowanie innowacyjnych i skutecznych rozwiązań.
 2. Zależność od trendów technologicznych: Sukces firmy Zscaler zależy od jej zdolności do nadążania za ciągle zmieniającymi się trendami technologicznymi i potrzebami klientów. Obejmuje to inwestycje w badania i rozwój, które mogą być kosztowne i ryzykowne.

Firma ta szczególnie przypadła do gustu analitykowi Wells Fargo, Andrew Nowinskiemu, który niedawno przedstawił powody swojego byczego stanowiska.

Nadal uważamy, że Zscaler ma przewagę architektoniczną nad konkurencją, która powinna napędzać długoterminowy wzrost i wzrost udziału w rynku. Pomimo lekkiego spowolnienia wzrostu Billings w ostatnim kwartale, uważamy, że zarząd wprowadził ulepszenia w swojej strategii go-to-market i ma silny pipeline. W związku z tym utrzymujemy ZS jako nasz "Top Pick".

Wraz z tym komentarzem Nowinski zidentyfikował spółkę jako dobrego kandydata do kupna z ceną docelową na poziomie 156$, co oznacza roczny wzrost o ponad 50%.

Intellia Therapeutics $NTLA-8.5%

NTLA
$22.72 -$2.12 -8.53%

Intellia Therapeutics jest firmą biotechnologiczną skupiającą się na edycji genów i tworzeniu nowatorskich środków terapeutycznych do leczenia chorób genetycznych. Intellia wykorzystuje rewolucyjną technologię CRISPR-Cas9, aby umożliwić precyzyjną i wydajną edycję genów w żywych organizmach. Firma posiada obecnie dwóch kandydatów na leki w fazie klinicznej: NTLA 2001 do leczenia amyloidozy ATTR oraz NTLA 2002 do leczenia dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego (HAE).

Produkty i usługi Intellia Therapeutics

Intellia Therapeutics koncentruje się na rozwoju i komercjalizacji produktów terapeutycznych opartych na technologii CRISPR-Cas9. Do ich głównych produktów należą:

 • NTLA 2001: Kandydat na lek do leczenia ATTRamyloidozy, rzadkiej choroby genetycznej charakteryzującej się gromadzeniem białek amyloidowych w różnych narządach i tkankach. NTLA 2001 może potencjalnie zapewnić trwałe leczenie pacjentów z amyloidozą ATTR poprzez jednorazowe podanie dożylne.
 • NTLA 2002: kandydat na lek do leczenia dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego (HAE), rzadkiej choroby genetycznej, która powoduje nawracające epizody obrzęku w różnych częściach ciała. NTLA 2002 ma na celu zmniejszenie częstotliwości i ciężkości obrzęków u pacjentów z HAE.

Oprócz tych wiodących kandydatów na leki, Intellia posiada inne programy terapeutyczne na różnych etapach rozwoju, które mają na celu leczenie innych chorób genetycznych i wskazań onkologicznych.

Korzyści z Intellia Therapeutics

 1. Pionierska technologia: Intellia Therapeutics wykorzystuje swoją rewolucyjną technologię CRISPR-Cas9, która może zapewnić przełomowe opcje terapeutyczne w leczeniu wielu chorób genetycznych.
 2. Silna linia rozwoju: Spółka posiada obecnie dwóch kandydatów na leki w stadium klinicznym oraz szereg innych programów terapeutycznych na różnych etapach rozwoju. Sugeruje to, że Intellia ma potencjał do wprowadzenia na rynek kolejnych produktów terapeutycznych w przyszłości.
 3. Współpraca z wiodącymi firmami: Intellia posiada współpracę z kilkoma wiodącymi firmami w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej, co może pomóc w przyspieszeniu rozwoju i komercjalizacji jej produktów.

Wady Intellia Therapeutics

 1. Ryzyko regulacyjne: Rozwój i komercjalizacja nowych farmaceutyków to niepewny i kosztowny proces, który wiąże się z wieloma przeszkodami regulacyjnymi. Istnieje ryzyko, że niektóre produkty firmy Intellia mogą nie uzyskać wymaganych zatwierdzeń regulacyjnych lub że ich rozwój może zostać opóźniony lub wstrzymany.
 2. Konkurencja: Rynek terapii opartych na edycji genów szybko rośnie i jest wysoce konkurencyjny. Intellia Therapeutics stoi w obliczu konkurencji ze strony wielu innych firm w branży, które również starają się rozwijać i komercjalizować innowacyjne terapie genowe.
 3. Ryzyko finansowe: rozwój nowych produktów terapeutycznych jest procesem kosztownym i czasochłonnym, co oznacza, że Intellia Therapeutics musi zapewnić wystarczające finansowanie swoich działań badawczo-rozwojowych. Akcje Intellia spadają o 50% od 52-tygodniowego maksimum z sierpnia ubiegłego roku, co może wskazywać na niepewność finansową w krótkim okresie.

Akcje te dla odmiany podobają się analitykowi Wells Fargo Yananowi Zhu, który jest dość byczo nastawiony do tych akcji. Świadczy o tym jego komentarz.

Uważamy, że dopuszczenie do obrotu IND jest kluczowym krokiem naprzód dla pola i dla przegięcia wartości NTLA. Zwracamy uwagę, że podczas gdy NTLA zaprezentowała w zeszłym roku dane kliniczne zgodne z najlepszym scenariuszem, akcje były zdeprymowane z powodu obaw, czy FDA pozwoli na przeprowadzenie korekt in vivo (co naszym zdaniem nie powinno być problemem ze względu na wyraźne precedensy regulacyjne). Z pierwszym zatwierdzonym IND, widzimy znaczącą przestrzeń do tworzenia wartości w miarę zgłaszania dodatkowych danych z badań TTR i HAE.

Wraz z komentarzem wyznaczył cenę docelową na poziomie 100$, co odzwierciedla potencjał wzrostu o ponad 100%.

Podsumowanie

Tak więc dzisiaj przyjrzeliśmy się 2 "Top Pics" od analityków Wells Fargo. Widać, że analitycznie w obecnej sytuacji nie boją się oni brodzić w wodach mniejszych, a nawet bardziej ryzykownych spółek. Spółki te mogą przynieść inwestorom niezłe zyski, ale jednocześnie istnieje w nich całkiem spore i istotne ryzyko. Do każdego człowieka należy więc rozważenie, czy stosunek ryzyka do zysku jest dla niego akceptowalny.

OSTRZEŻENIE: Nie jestem doradcą finansowym, a niniejszy materiał nie służy jako rekomendacja finansowa lub inwestycyjna. Treść tego materiału ma charakter czysto informacyjny.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.