smart_toy Tento text vygenerovala umělá inteligence vyvíjená a učená Buliosem. Jedná se o pokročilý systém vyhodnocování hovorů k výsledkům firem pravidelně kontrolovaný content týmem Buliosu.

Logo Microsoft Corporation Microsoft Corporation MSFT

record_voice_over Earnings Call Summary - 24.10.2023 22:14 - Detail firmy

Společnost Microsoft vykázala silný začátek prvního čtvrtletí svého fiskálního roku 2024, a to díky pokračujícímu posilování svého cloudového byznysu. Tržby z cloudových služeb společnosti Microsoft přesáhly 31,8 miliardy USD, což je o 24 % více než v předchozím roce. 

Microsoft také zdůraznil své zaměření na umělou inteligenci, jejíž služby jsou nasazeny ve více regionech než u jakéhokoli jiného poskytovatele cloudových služeb. Společnost oznámila všeobecnou dostupnost své nové generace virtuálních strojů H100 a zdůraznila využití AI v různých oblastech, včetně infrastruktury, dat, vývojářů, podnikových aplikací, zdravotnictví a budoucnosti práce.

Co se týče finančních výsledků, Microsoft vykázal tržby ve výši 56,5 miliardy dolarů, což je o 13 % více než v předchozím roce, a zisk na akcii ve výši 2,99 dolaru, což je o 27 % více. Komerční rezervace společnosti vzrostly o 14 %, což bylo způsobeno silným výkonem v hlavních anuitních prodejních motivech. Procento hrubé marže Microsoft Cloud…

Vybírejte akcie jako profíci s analýzami a nástroji Bulios Black

Aktivovat členství
target
Usnadni si výběr akcií díky důkladným analýzám top firem
pie_chart
Sleduj výkonnost svého portfolia a dividendy v portfolio trackeru
paid
Získej přehled férových cen akcií 500 nejoblíbenějších firem
newspaper
Aktuální informace a souhrny výsledků ke tvým firmám