smart_toy Tento text vygenerovala umělá inteligence vyvíjená a učená Buliosem. Jedná se o pokročilý systém vyhodnocování hovorů k výsledkům firem pravidelně kontrolovaný content týmem Buliosu.

Logo ASML Holding N.V. ASML Holding N.V. ASML

record_voice_over Earnings Call Summary - 18.10.2023 12:51 - Detail firmy

Ve třetím čtvrtletí roku 2023 společnost ASML vykázala čisté tržby ve výši 6,7 miliardy EUR, což bylo v souladu s jejími výhledy. Společnost dodala 10 systémů pro extrémní ultrafialové záření (EUV) a vykázala tržby ve výši 1,9 miliardy EUR z 11 systémů. Čisté tržby z prodeje systémů činily 5,3 miliardy EUR, z čehož 76 % připadalo na logiku a 24 % na paměti. Hrubá marže za čtvrtletí dosáhla 51,9 %, což je nad plánovanou hodnotou, a to díky produktovému mixu a jednorázovým nákladovým efektům.

Finanční ředitel společnosti ASML Roger Dassen poskytl výhled na čtvrté čtvrtletí roku 2023. Společnost očekává čisté tržby v rozmezí 6,7 až 7,1 miliardy EUR a hrubou marži mezi 50 a 51 %. Náklady na výzkum a vývoj se očekávají ve výši přibližně 1,03 miliardy EUR a prodejní, správní a režijní náklady ve výši přibližně 285 milionů EUR. Společnost ASML rovněž očekává, že její anualizovaná efektivní daňová sazba v roce 2023 se bude pohybovat mezi 15 a 16 %.

Generální ředitel Peter Wennink hovořil o…

Vybírejte akcie jako profíci s analýzami a nástroji Bulios Black

Aktivovat členství
target
Usnadni si výběr akcií díky důkladným analýzám top firem
pie_chart
Sleduj výkonnost svého portfolia a dividendy v portfolio trackeru
paid
Získej přehled férových cen akcií 500 nejoblíbenějších firem
newspaper
Aktuální informace a souhrny výsledků ke tvým firmám