V rámci rozšíření portfolia o další dividendové společnosti a zároveň větší diverzifikaci  delší dobu sleduji $VALE-0.5% a $RIO-0.6%. Silní hráči v rámci těžebního průmyslu a za mne i s velkou dividendou.

Máte je také momentálně někdo v hledáčku a přemýšlíte o jejich koupi nebo je už máte zařazené v portfoliu?

VALE

Vale S.A.

VALE
$11.26 -$0.06 -0.53%
Capital Structure
Market Cap
48.2B
Enterpr. Val.
58.9B
Valuation
P/E
6.2
P/S
1.2

Dost sázím na zavedené těžařské společnosti, takže krome $VALE a $RIO mám ještě $FCX a $GOLD. Všechny mají velmi slušnou dividendu, v propadech postupně přikupuji a o prodeji neuvažuji.

Obě společnosti jsou závislé na cyklu ceny materiálů. Pokud je s tím investor srozuměn, jedná se o dobré společnosti. $RIO-0.6% jsem dřív měl, vyplatila i mimořádnou dividendu. 💰

Zatím nemám, ale chtěl bych investovat něco málo do těžebního průmyslu. Tedy děkuji za tipy a určitě se na tyto společnosti ještě podívám.

VALE mám dlouho, ta sleva tam je čistě skrze geopolitiku.

$VALE-0.5% určitě už se o něj tady psalo myslím že @pavelbotek. Já ho zatím ho sleduji kam nám padne ještě... Ale za mě zatím na VALE nic špatného nevidím...

Partner

Mám Rio a jsem s ním spokojen, myslím, že už jsem tu psal k němu a mám další článek k němu, ještě teda jej nemám přeložený a přelouskaný, ale asi se na to vrhu a udělám to už, protože koukám, že $RIO-0.6% je celkem v hledáčku. :) Obecně věřím takovým společnost a libí se mi kvůli konceptu těžby kovů. Mám rád planetu, přírodu a vím, že né každá těžba je dobrá, ale bohužel, jak se pořád lidstvo vyvíjí, tak ty suviny potřebuje víc a víc a poptávka by měla být po nich vždy. :)

Timeline Tracker Overview