Nevím jak vy, ale já dnes hodlám zavřít pozici na Alphabetu $GOOGL+0.1%, kterou jsem pořizoval na 91$. To mi v krátkém časovém horizontu přineslo +34%. Původně jsem plánoval dlouhodobější držení, ale dění na trzích nemá nic společného se zdravým růstem.

GOOGL
$122.23 $0.09 +0.07%
Capital Structure
Market Cap
1.6T
Enterpr. Val.
1.6T
Valuation
P/E
26.8
P/S
5.5
Dividends
Yield
-
Payout
-

Mám v plánu něco prodat a něco ponechat.

Naprosto se shodneme, já minulý pátek vypustil celou pozici s podobným % ziskem. Jakmile se (snad) trh vrátí do "normálu", tak zas naskočím. 👍

Ja som predal Nvda na 280 lebo som si myslel , ze to uz nemoze rast , myslim ze nas tu je takych viac co si teraz mozu buchat hlavu o múr.....to isté spravit s googlom? Cosi pojde urcite na 150

Já jsem Google kupoval na dlouhodobou investici a hodlám držet dále. To, že je to nyní vysoko a asi to opadne mi nevadí, ale v dlouhodobém horizontu se sem cena jistě opět dostane.

Nevim jak vy, ale ja jsem Google kupoval jako vybornu firmu, ktera je podhodnocena a stale to tak vidim, takze nemam duvod prodavat.

Skvěle, to máme společné. Já se jen snažím rozeznat, kdy mi dává něco smysl, v tomto případě růst, a kdy je to nafukování. Nebýt AI tak se tu brodíme další nouzí s bídou a to je fakt, umělá inteligence drží trhy nad vodou.

Jestli narazite na aktualni stav globalni ekonomiky tak to je asi duvod prodat komplet portfolio a cekat az se trh bude chovat opet racionalne? Google neni Nvidia, jejich zdroje prijmu jsou zcela odlisne. Vydaje na reklamu jsou aktualne ponizene, protoze firmy setri a tohle nebude trvat vecne. Do te doby bude Alphabet stale tisknout penize, muze v boji s konkurenci zdokonalovat sve nastroje a nevidim duvod proc by v pristich 5-10 letech nemelo EPS rust treba 15%. Nejsem trader abych bral 35% a sel od stolu, pokud cena spadne na 90usd tak budu pripraveny dokoupit, ale nebudu se na to spolehat a kdyz se dostanou zpet na 150, tak budu leda tak nastvany, ze jsem nenakoupil jeste vice akcii a vy dost mozna nebudete mit vubec nic a dostanete ji v nejlepsim pripade za fer cenu.

Já ti nevím, přemýšlel jsem o tom taky, ale ten zájem o AI to může posouvat klidně další měsíc/e nahoru. Tím trochu ale ožívá obava, že se tvoří bublina.

To ti ani nevyvracím, šílenství mnohdy nezná konce. Jen většinou každá jízda někdy skončí a v investičním světě to většinou bolí, když dojde k procitnutí.