Witam,

Czy jesteś reprezentowany przez $MCD+0.4%? Dla mnie, wraz z $PEP+0.1% i $KO+0.2%, były to pierwsze zagraniczne akcje, więc kupione stosunkowo tanio. Jak postrzegasz $MCD+0.4% pod względem przyszłego wzrostu / spadku i ich ogólnej przyszłości?

W ciągu ostatniego roku podłączali i testowali zamówienia w McDrive przy użyciu sztucznej inteligencji i odnieśli spory sukces, co oznacza, że mogą mieć niższe koszty i wyższe zyski.

Spodziewałbym się raczej dłuższej konsolidacji w bok z $MCD+0.4%, ale zdecydowanie fajnie jest zdywersyfikować poza technologię itp. Niesamowite akcje, które zdecydowanie warto trzymać w dłuższej perspektywie :)

Zgoda :)

Myślę, że ta firma będzie z nami jeszcze przez kilka lat lub dekad. Chciałbym kupić $PEP+0.1%, $KO+0.2% i $MCD+0.4%, ale prawdopodobnie będę musiał trochę poczekać na niższy punkt cenowy :)

Kiedyś skoczy trochę w dół i będzie okazja:)

Być może prędzej czy później coś wpłynie na cenę. Chciałbym, żeby spadła, żebym mógł wskoczyć. Chcę mieć te firmy w swoim portfolio tylko ze względu na moją sympatię do ich produktów 😁.

Rozumiem to, a dywidendy są dla mnie świetnym sposobem na pasywny dochód:)

Jestem pewien. Uwielbiam patrzeć, jak narasta z czasem. 😊

Jak tylko ktoś w sieci fast foodów koniecznie szuka zaangażowania AI, to chyba naprawdę musi trochę zwolnić;) ostatnio słuchałem wywiadu z CEO $KO+0.2%, gdzie też "musieli" poświęcić tej fali dużo miejsca i nie rozumiałem, co próbują mi powiedzieć i jakie będą z tego korzyści. MCD to sieć budynków, w których sprzedaje się śmieciowe jedzenie i napoje, nie ma sensu patrzeć poza to. Kiedy wycena jest porównywalna z 10-letnią medianą, warto rozważyć zakup.

Prawdę mówiąc, mam wiele problemów ze śmieciowym jedzeniem, częściowo dlatego, że mam małe dzieci i nie chcę ich do tego zachęcać, ale z drugiej strony posiadanie Pepsi lub CocaColi jest hipokryzją. Z drugiej strony, może w końcu będą musieli to zmienić, na przykład w Ameryce Łacińskiej mają tortillę, sałatkę warzywną i owocową (i oczywiście zabawkę) w menu dla dzieci... Myślałem o tym ostatnio w ramach postu, który ktoś wygłosił na temat etyki.

Rozumiem to, ale trzeba też ocenić, jak uzależniająca jest ich żywność. Prawdopodobnie nie można go umieścić w tej samej kategorii co tytoń lub hazard Gdyby wszyscy żyli zdrowo, firmy rolnicze nie radziłyby sobie tak dobrze;)

Kupiłem$MCD+0.4% po cenie około 200 USD i sprzedałem część pozycji. To wciąż stabilna dywidenda, tylko dość droga w tej chwili...

Obecnie tak, ale trudno powiedzieć, czy spadnie, aby można było go uzupełnić

Oto jest pytanie. W tej chwili jest w górę, a rynki skorzystałyby na ogólnej korekcie.

Ja nie, stawiam na spadek ceny.

Nie mam ogólnego obrazu, ale prawdopodobnie będzie to zależeć od tego, gdzie będą mogli się przenieść i gdzie będą mogli nadal otwierać nowe sklepy i zdobywać więcej klientów. Tak czy inaczej jest to bardzo stabilny biznes, nie martwiłbym się o przyszłość.

Bardzo podoba mi się to, że w ciągu ostatnich kilku lat wiele oddziałów dostosowuje się do kraju, w którym się znajdują i ogólnie "wprowadza innowacje", po prostu idąc z duchem czasu. Więc nawet jeśli dochodzi do zmiany legislacyjnej w zakresie zdrowej żywności, dostosowują się, mogą szybko wdrożyć zmiany.