Co Vy investice do herních studií? Já zatím žádnou zkušenost nemám ale poměrně slibně teď vypadá příležitost k nákupu Embracer Group AB (publ) 

Vlastník dvou českých vývojářských herních studií včetně tvůrců středověkého hitu Kingdom Come: Deliverance se potýká s velkým propadem akcií. Švédské videoherní skupině Embracer Group čítající přes šestnáct tisíc zaměstnanců a více než sto studií tento týden spadla hodnota cenných papírů na burze Nasdaq Stockholm o zhruba 40 procent. Za poslední rok jde o sešup o 72 procent a o snížení tržní kapitalizace v přepočtu na 56 miliard korun.

Jen upřímně nevím, co takový masivní propad způsobilo... :)

Zatím jsem se na toto odvětví moc nezaměřoval. Ovšem děkuji za tip, určitě se na společnost podrobněji podívám.

Tak tady já měl klasiku a možná se do ní vrátím. Držel jsem $ATVI+1.7% pak jsem pár dní před propadem po oznámení že GB jim zamítla akvizici Microsoftu prodal s ziskem. Přemýšlím ale že se vrátím do toho, mám rád tuto společnost, i díky tomu že jsem roky na World of Warcraft "ujížděl" 😁 a $MSFT-0.8% se nevzdává, chce to napadnout a co se týká akvizice tak EU by jí povolilo, takže je to stále ve hře. Co se týká Tvé zmíněné tak tu neznám, ani ty hry jsem nehrál nikdy.

$ATVI+1.7% je dobrý nápad.

Moc na tuto akcii nekoukám. Tak se chci zeptat, jestli by vám dávalo smysl nakupovat na dnešní ceně?

Dekuji. Jinak sleduji ji pořád, mám ji rád ty hry co produkují. Prodal jsem jen proto, že jsem měl zisk na ní a lekl jsem se toho zamítnutí GB s tou akvizici $MSFT-0.8% Šlo to dolů pochopitelně, ale EU se k tomu staví pozitivně a tak tam možnost tu stále je a nakonec cena ani tak neklesla. Tudíž i toto ukazuje sílu společnosti a uvažují ji opět dát do portfolia, cenu jakou jsem měl prvě už asi nedosáhnu, ale i tak jestli opravdu ji pohltí Microsoft, určitě jí to jen posune víš ještě. 😊

Co taková Take-Two Interactive $TTWO+1.7%, ta tě nezaujala?

Pro mě tohle není. Podle mě je to investičně dobrý byznys tak z půlky, ne vše co tvůrci videoher vydají jsou pecky, které chce nakupovat každý, takže to se musí projevovat ve výsledcích.