S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

To już oficjalne! Prezydent Joe Biden podpisał w sobotę ustawę, która zawiesza pułap zadłużenia Stanów Zjednoczonych wynoszący 31,4 biliona dolarów, zapobiegając pierwszemu w historii niewypłacalnemu państwu zaledwie dwa dni przed groźbą jego niewypłacalności.

Izba Reprezentantów i Senat przyjęły ustawę w ciągu tygodnia po tym, jak Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy osiągnęli porozumienie po napiętych negocjacjach.

Departament Skarbu ostrzegł w poniedziałek, że nie będzie w stanie zapłacić wszystkich swoich rachunków, jeśli Kongres nie podejmie żadnych działań do tego czasu.


Zgadzam się z innymi tutaj. To paradoks, że rynki rosną. W końcu nie może to trwać w nieskończoność i prędzej czy później i tak pęknie.

Nie rozumiem reakcji rynku - w końcu to zła wiadomość na dłuższą metę. Myślę, że rząd USA daje jasno do zrozumienia, że nie zamierza wiele z tym zrobić.

Świetnie, rynki rosną i myślą, że to świetny ruch, ale omg... to znaczy, to jest absolutnie okropne! Nie są w stanie zarządzać swoim krajem i muszą pożyczać strasznie dużo pieniędzy, aby to zrobić. Nie ma w tym nic dobrego i pewnego dnia to pęknie.

Miejmy więc nadzieję, że w tym momencie będziemy mieli pieniądze gdzie indziej. 😁

Nie rozumiem, dlaczego to tak dobrze działa na rynki, jednak to tylko odkładanie w czasie nieuniknionego problemu. Oczywiście byłoby gorzej, gdyby ta propozycja nie przeszła. Ale nadal nie rozumiem dobrego nastroju na rynku.

No i co to za liczba, po 78 odepchnięta? 😂 ... cóż, wierzę, że za naszego życia doczekamy czasów, kiedy po prostu trzeba będzie sobie z tym jakoś poradzić, na razie myślę, że tak jak piszesz, bycze dla rynku huh. Przynajmniej do połowy czerwca, kiedy to rynek znów będzie trochę zdenerwowany Fedem.

A więc bycze wieści dla rynków, czy też jest to już "upieczone" w Twojej opinii?

Świetnie, problem został skutecznie odroczony...